Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rastulka
6. nov 2012

@danielaj Dakujem Dani! Musim zaviest do našho jedalnička viac ovsenych vločiek,bo mala ma zle travenie ☹

lencyca
6. nov 2012

@drobik1 Dakujem,taký šikovný do ruky,hned sa do nich pustili,mensi zjedol hned dvoch 😀

lencyca
6. nov 2012

@lululka555 ahoj,ja ju mam v plastovej nadobe s vrchnakom a pohode 😉

natalii6
6. nov 2012

pekny dnik 🙂 dievcata mate fajny receptik na tvarohove pyte? 😉 dik

lencyca
6. nov 2012

@nelinka0401 skús syrovú s cesnekom-nastrúhaný eidam,maslo,cesnek,mčk,trocha horčice,alebo taku miešanú-15dkg šunky,15dkg eidamu,3uvarene vajička natvrdo-to postrúhaš najemno,pridáš 1 kyslú smotanu,1 tatarku,cesnek,sol,je výbornááá 😉

lencyca
6. nov 2012

@lucka1987 Ahoj,možem poprosit recept na pečený čaj,vyzerá super 😉

lucka1987
6. nov 2012

@lencyca +ahoj.. na nete je vela receptov, ja som robila podla svojho...
vsetko ovocie co som nasla doma ( mala som este mrazene jahody, maliny ribizle z leta) cetron na kusky pokrajany, skorica mleta, badyan, klincek, banilkovy cukor jeden, potom este asi za5 pol. lyzic obycajneho cukru. pokvapkat rumom, ale netreba..no ked sa pokvapka tak to dostane taku vonu dobru a aj chut.. na cely plech som dala pol deci rumu.
vsetko nechat tak upiect na 180 stupnov cca 50 min . do troch dni sme ho vypili.. inak sa da aj sterilizovat do flias

fattamorgana
6. nov 2012

ahojte. ešte raz ďakujem za privítania. tak sa hneď spýtam: ako robievate tarhoňu? máte nejaký dobrý receptík?

fattamorgana
6. nov 2012

a od včera zostal granatier, takže dnes robím len polievočku, skúsim tú syrovú, čo to bude za zázrak
@lucka1987 inak na ten čaj som aj ja pozerala, že vyzerá supeeer 😉

natal12
6. nov 2012

@fattamorgana konecne som sa ju naucila tu tarhonu a vari sa lahsie nez ryza lebo mne vzdy ryza prihori 😀 takze do hrnca si dáš trochu oleja pridáš tarhonu a trošku ju osmažíš dohnedkava a potom ju zalejes studenou vodu a necháš dusit kym sa voda vyparí 🙂 ja ju dusim na najmensom plameni pod pokrievkou a este ju ochutim na zaciatku .

maba
6. nov 2012
nelinka0401
6. nov 2012

@zuziq
@lencyca baby vdaka za nápady niečo z toho vyskúšam 🙂

lululka555
6. nov 2012

@danielaj dakujem,musim si dat pozor na to...ja mam tiez domacu struhanku,len z rozkov,ta je najlepsia 🙂

zuzu_la
6. nov 2012

viete mi pomoct s receptom na langoše robené na plechu v rúre?

abriela
6. nov 2012

@rastulka ja ovsene vlocky jedavam na ranajky. Naucila som sa to jest este ked som aktivne sportovala a robili nam v skole perfektnu kasu. Vlocky vecer zalejem prevarenou vodou - asi 2cm nad okraj. Pridam do nich aj trochu cukru resp. medu. Necham do rana postat, napucat alebo staci, aby vychladli. Potom k nim pridam k nim hrozienka, nastruhane jablka alebo banan. Dobre je po vychladnuti zmiesat ich napr. s ovocnym kompotom a nechat postat, aby sa chuti prepojili.
A moje klasicke dennodenne ranajky okrem víkendov - ovocny jogurt s obycajnymi ovsenými vlockami. Ak mam biely jogurt, tak si davam musli s ovocim - kupujem v lidli, ale da sa to spravit aj doma. Obycajne vlocky trosku poprazis na suchej panvici, pridas hrozienka, na malinke kusky nakrajane lubovolne susene ovocie, sezam (podporuje travenie), slnecnice, alebo co mas doma a je to.

rosannar
6. nov 2012

dneska marinovaná bravčová krkovička, opekané zemiaky alebo americké zemiaky a tatarka 😉

abriela
6. nov 2012

@riana12 tento krem - puding, tvaroch sa pouziva na torty - je uzasny. Aj ked do tortovej verzie sa pridava este aj maslo.
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=
super pribinackovsky krem a nielen do pohara, ale aj kolacov je aj:
1 šľahačková smotana, 1 kysla smotana, 1 puding bez varenia crem olé, 250 g makkého tvarohu, 1 vanilkovy cukor ( cukor podľa potreby)

drobik1
6. nov 2012

dnes pismenkova polievka a lievance s dzemom a slahackou... 🙂

lululka555
6. nov 2012

@nelinka0401 ahoj ja robievam syrovu ,taku jednoduchu:bambino,maslo klasicke ,mck a pretlaceny cesnak-vymiesat a je mnam.Alebo tuniakovu: ja pouzivam tuniak v oleji,maslo,pokrajana cibulka a mck,sol vymiesat.
Bryndzovu:bryndza,maslo,pokrajana cibulka,trochu cervenej papriky,uz nesolim,bryndza je slana a poriadne vymiesam. 🙂

womankc
6. nov 2012

@pegggy isto Ti tu už odpovedali, ja len že moji kolegovia kúpili tú tescovú obaja a sú nadmieru spokojní a vypekajú všetko tam aj chlebík samozrejme

lululka555
6. nov 2012

ja dnes varim len zeleninovu polievku s haluskami a druhe mame este ,co dojedat a mam tam este aj huspeninu 😉

mata71
6. nov 2012

gulašovu polievku zo sáčku,špagety s mortadelou a syrom.

womankc
6. nov 2012

@danielitka26 najvernejšie napodobníš morčacím stehnom

gianni
6. nov 2012

fazulová s údenými rebrami, opečená krkovička z jednej a druhej strany s rizotom z hlivy ustricovej+ uhorka a pre mna ako stále zeleninový šalát...

natal12
6. nov 2012

@danielaj moze sa robit ovsena kasa aj s takýchto vločiek ? či musia byt jemné ?

http://www.google.sk/imgres?q=ovsene+vlocky&hl=...

womankc
6. nov 2012

@stardust ja som piekla na teflónovej panvici nasucho

akika722
6. nov 2012

zeleninova polievka a zemiakové placky

stardust
6. nov 2012

@womankc teflonova vrstva prezila??

happy8051
6. nov 2012

menu na tento tyzden:
Pondelok: hraskovo cicerova kremova s opecenym chlebom, paradajkova kapusta, varene zemiaky
Utorok: bryndzova polievka, pecene kuracie stehna na sposob kacky, zemlova knedla, karamelizovana cervena kapusta
Streda: hrstkova polievka, slivkove gule s makom a maslom
Stvrtok: zeleninova s pismenkami, spagety bolonese, zeleninovy salat
Piatok: vajickova polievka, grilovany pangasius s grilovanymi zemiakmi, duseny por s hraskom
Sobota: cibulacka, kuracie rizoro so zeleninou
Nedela: morcaci vyvar, hovadzi steak s brusnicovou omackou, maslove zemiaky, salat

danielaj
6. nov 2012

@lencyca Leni, ja som robila takto, mám aj v pohárikoch zasterilizovaný, prvú dávku som nesterilizovala, lebo v recepte píše, že netreba, ale babám sa začal kaziť, tak druhú dávku som zasterilizovala , už mám len pár pohárikov, skoro každý večer si ho varíme, je výborný https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...