Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
6. nov 2012

@fattamorgana ja robím tarhoňu, na klasickom plynovom sporáku, mám k nemu takú liatinovú platňu, takže na oleji osmažím tarhoňu alebo slovenskú ryžu, aby boli niektoré zrnká až do hneda, osolím, dám trocha vegety a zalejem vriacou vodou z kanvice, prikryjem a vypnem, ona sa mi za pár minút na tej platni urobí a je krásne sypká, my tiež máme radšej tarhoňu a slovenskú ryžu ako klasickú 😉
@natal12 jasné, že môže, nemusia by´t jemné,oni sa ja tak rozvaria troška, takže to vôbec nevadí, nám dokonca chutí viac z týchto väčších ako z tých jemnejších 😉

natal12
6. nov 2012

@danielaj no idem nato teda 😅 uvidime aká bude, lebo každy hovoril že kaša sa robí z tých jemnejších .

danielaj
6. nov 2012

dnes ešte dojedáme nedeľnú slepačiu polievku a robila som zemiakové placky s mrkvičkou a sladkými zemiakmi, k tomu som urobila cesnakový dressing + kyslá kapusta, práve som otvorila súdok a už je dobrá, tento rok sme dávali o mesiac skôr ako obyčajne, lebo v lete som zo súdka vyhodila celé vedro, čo ju už nikto nechcel jesť, v lete nám nejak neberie 😒 tak teraz máme skoršie a môžeme veselo papkať 😉

babajaga
6. nov 2012

vajickova polievka so zemiakmi a znojemsky gulas,tarhona

womankc
6. nov 2012

@natalii6 ja som ich videla v lidli, ale už dávnejšie

nelinka0401
6. nov 2012

@lululka555 dakujem 🙂 🙂

barbyes
6. nov 2012

@natalii6 http://www.dompotreby.sk/main.php?page=produkt&... ale poštovné majú tiež dosť drahé :-/ dá sa s nimi ale dohodnúť, že pri úhrade vopred Ti to pošlú lacnejším poštovným 🙂

kaara1980
6. nov 2012

baby poraďte prosím nejaký recept na rybie filé,nechcem vyprážené robiť.
Dnes máme paradajkovú kapustu s pečeným mäsom a škvarkové pagáče

zuul
6. nov 2012

@natalii6 ak by si chcela mozeme si odtial spolu objednat a dat postovne na polovicu. hm?

zuul
6. nov 2012

@danielaj prosim ta, ty si robila naposledy tie plnene langose? aj ja by som vyskusala.
my dnes dojedame slepaciu s pismenkami, pyrecko, cukinkovy privarok a var.vajko
zajtra urobim porovu polievku s haluskami
vo stvrtok porova + zeleninove placky
v piatok a v sobotu francuzske zemiaky s cviklovym salatom a polievku hraskovu.
a na nedelu cakam na tip od tatina, co by mlsal.

womankc
6. nov 2012

@fattamorgana vitaj medzi nami

womankc
6. nov 2012

@riana12 moja svokra vymixovala tvaroh najemno s ovocím / jahody čerstvé / , môžeš dať aj kompótové, či rozmrazené a do toho zapracovala jednu rozrobenú želatínu , dala do pohárikov a nechala zatuhnúť , no bolo to fantastické, lepšie ako pribináčik , keď by si mala taký ten hrudkovitý tak rozrob s pochúťkovou smotanou a cukor podľa chuti si daj

womankc
6. nov 2012

@natal12 áno úplne kľudne, len tieto je dobré povariť , tie jemné ani variť netreba , len preleješ horúcim mliekom alebo vodou

miruska73
6. nov 2012

@danielaj kyslu kapustu nemusis vyhadzovat daj do zavaraninovych poharov a vysterilizuj chut sa nezmeni a mas po ruke ked potrebujes...

lejluska
6. nov 2012

tak dnes máme kalerábkovú polievku a tieto zemiačky http://nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/zapekane-z... a sú fakt mňamkové 🙂

chorale1
6. nov 2012

ahojte, rada čítam vaše príspevky a hlavne ked dochádza fantázia - čo variť. už som cez IP oslovila asi dve žienky na recepty, ktoré sem dali ale ak môžem tak sa rada pridám. máte výborné recepty a hlavne z vás ide akási chuť variť 🙂 my máme dnes brokolicoú polievku s krupicovými haluškami a rybie filé so zemiakovou kašou.

womankc
6. nov 2012

@stardust bez problémov, to je upečené za chvíľku, len som tak po druhej tretej lokši vyutierala panvicu servítkou z tej prepálenej múky čo sa oklepla z lokší

novakova2000
6. nov 2012

dnes - zemiaková polievka s klobásou, kuracie prsia s uhorkovo-horčicovou omáčkou + opečené zemiačky 🙂

novakova2000
6. nov 2012

@miskap2111 rybičku určite vyskúšam 🙂

womankc
6. nov 2012

@chorale1 vitaj medzi nami

lencyca
6. nov 2012

ahojte,dnes dojeme sosovicovu polievku,druhe som robila rychlovku cestoviny s morcadelou,kecupom,syrom,skoricove hviezdicky nemali u mojich chlapcov uspech,ze su malo sladke 😖 ale ponukla som svokrusu,tej chutili velmi,tak som jej ich podarovala 😀

liviadanova
6. nov 2012

Mali sme doslova "kysnuté dni" 😀 nedeľa - domáce rožky, pondelok - parené buchty a maďarský guláš s domácou knedľou a dnes plnené langoše 😀 ani sa neopovážim postaviť na váhu radšej a ešte rýchla bublaninka z jedného vajíčka. Zajtra by to chcelo šalát 🙂

lencyca
6. nov 2012

@danielaj Dani dakujem,chcem to urobit,davala si tam 3dl rumu,alebo menej?

janula.k
6. nov 2012

Prosim vas, ako robite domaceho pribinacka? nasla som na nete jeden recept, tvaroh s pudingom a to nam vobec nechutilo..dakujem

womankc
6. nov 2012

no tak sa mi konečne podarilo dočítať , čo som tu zameškala, oslintala som si asi aj monitor 😀
ja som varila na piatok zapekané karbonátky s ryžou a cvikľu na kyslo, kurací vývar s rezancami , v sobotu som robila rezne z kuracieho stehna pečené v rúre a zemiakovú kašu s čalamádou a v nedeľu som urobila netradičnú gulášovú z liatymi haluškami a plnenú papriku v paradajkovej omáčke s varenými zemiakmi v šupe a teda , že som si naivne myslela , že zostane aj na pondelok / 12 paprík bolo / no ale tak nič, ledva mm zostalo na pondelok a trošku omáčky sa pokazilo, lebo to nedali do chladu, tak aj havo si dal, takže som včera na večeru robila varené zemiaky v šupe a deťom na to udusenú cibuľku so slaninkou a škvarkami, mm si na to dal ešte trochu bieleho jogurtu, bo bryndze nebolo. No a na dnes som im včera večer ešte uvarila morčací vývar s mrveničkou a sušenou zeleninkou a z tej morčaciny cestovinky s mrkvou , pórkom a šampiónmi

lencyca
6. nov 2012

@lucka1987 dakujem,vyskusam 😉

luciaq
6. nov 2012

segedinsky gulas a zajtra mame baby klub doma tak upeciem himalajehttp://receptyakeber.blogspot.sk/2012/10/himala...

irsina83
6. nov 2012

Baby ja som dnes robila pre seba zemiakovu kasu ale nie pire, zemiakovu kasu taku ako robila moja stara mama s krupicou -bez mlieka a osmazenou cibulkou. Som chora a nechuti mi velmi jest ale taketo jednoduche jedla mi idu na chut aspon trochu... a manzel s malou maju spenatik zo vcerajska,,,

zuzu_la
6. nov 2012

@vierka0 nasla som foto,co si robila, canelloni s ricottovo-spenatovou plnkou v paradajkovej omacke, mozem poprosit o recept?