Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

sisanka
9. nov 2012

dnes len tak narychlo paradajkova polievka so syrom a halusky so syrom a slaninkou...poobede ideme do skoly 😒

liviaf14
9. nov 2012

zeleninová polievka rozmixovaná na krém + zemiakové placky 😵

bklaudia
9. nov 2012

Ahojte! Tak som kúpila hokaido. Je veľmi dobrá, takže som vyzbieral a usušila semienka na jar 😉 Neviem sa rozhodnúť ktorá tekvička je lepšia hokaido alebo maslová, tak si musím po každom ešte roška papať z toho druhého aby som usúdila 😀
Dnes neviem čo mám navariť 🙄 včera sme mali špagety s mäsom a hlivou.

lejluska
9. nov 2012

Takže včera sme mali zeleninkovú polievku a langoše 🙂 ..ale nevarila som to ja...ale dnes som znova varila ja a tak na obed máme paradajkovú polievku a fašírky z ovsených vločiek http://varecha.pravda.sk/recepty/fasirky-z-ovse... 🙂

levandullka
9. nov 2012

Dnes som konečne dala do kopy zoznam receptov, z ktorých budem čerpať pri vianočnom pečení 🙂. Budú to: škoricové hviezdičky, vanilkové hviezdičky, medovníky (klasika), linecké koláčiky na trošku iný spôsob, čokoládový adventný kalendár , vanilkové rohlíčky (na trošku iný spôsob), čokoládové lanýže, voňavá čajová zmes (domáci ovocný čaj), biela čokoládová torta (viac kusov), profiteroles, vianočné kakaové sušienky s glazúrou, vianočná čokoládová torta ala Nigella (viac kusov). Tak, teraz mi už iba držte palce, aby som to všetko zvládla a aby sa všetko vydarilo tak, ako má 🙂. A ešte aby sme mali dosttok krabíc a dosť miesta v kufri auta na transport 😀

gelinka75
9. nov 2012

@levandullka wow a kam to budes vlacit? co znamena ze trocha iny sposob? 😉

lululka555
9. nov 2012

@levandullka ja si uz tiez pomalicky pisem,co budem piect,zatial mam 4 druhy 🙂 tie linecke na iny sposob su ake? ja sa chystam piect tiez take ,,ine,,linecke,ale na vrchu je orechovy sneh,este som ich nikdy nerobila,tak uvidim,ake budu 🙂

mata71
9. nov 2012

Včera sme dojedli čo pozostavalo,,a na večeru zabijačková kaša,
Dnes vajíčková polievka s opečeným chlebom, rybie prsty,zemiakové pyre,a bud hlavkový šalat alebo uhorkový šalát....

womankc
9. nov 2012

@levandullka profiteroles objasni, zaujalo ma to

levandullka
9. nov 2012

@gelinka75 Budem to niest domov a chcem robit take darcekove krabicky pre najblizsich 🙂. ,,Hand made" darceky okrem inych od nas dvoch 🙂. Na trosku iny sposob znamena s cerstvou vanilkou a nie klasicky zliepane... A co sa rohlickov tyka, takisto s cerstvou vanilkou a trosku poprasene zlatym prachom, teda aspon taku mam predstavu 🙂

levandullka
9. nov 2012

@lululka555 Ja sa chystam robit linecke s cerstvou vanilkou 🙂. Ten napad s tym snehom na vrchu ma zaujal, ja ci hbduem plnit zrejme nejakou lahkou plnkou, no este to nemam uplne presne premyslene 🙂.

levandullka
9. nov 2012

@womankc http://knotek.blog.sme.sk/c/182866/Profiteroles... je to vlastne odpalovane cesto plnene slahackou, alebo nejakym kremom 🙂. A este som zabudla do mojho zoznamu pridat labutky z odpalovaneho cesta plnene vanilkovou slahackou 🙂

lululka555
9. nov 2012

@levandullka uz sa tesim,dufam,ze budes aj fotit 🙂

gelinka75
9. nov 2012

my co radi pecieme sa na vianoce vyzurime..no len potom kto to bude jest, ja väcsinu rozdam, vzdy napeciem aj pre nasich a tak 🙂

gelinka75
9. nov 2012

@levandullka este toto ti odporucim, je to moooooooc dobre, vlani som robila prvy krat z mletych lieskovcov a je to bomba http://varecha.pravda.sk/recepty/anjelske-ocka/...

levandullka
9. nov 2012

@lululka555 Pravdaze, ak teda bude co fotit, dufam ze sa mi to vydari tak, ako by som chcela 🙂. Fotacik je uz pripraveny, treba uz iba zacat vypekat 🙂.

levandullka
9. nov 2012

@gelinka75 Dakujem za tip, pridam do zoznamu 🙂. Vyzera to mnam 🙂

luciaq
9. nov 2012

kelova polievka a hovadzie na zelenine s ryzou

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniz
9. nov 2012

Dnes deťom urobím jablkové lievance
zajtra šošovicový prívarok + párok / vajíčko + pečivo
nedeľa franc. polievka a segedínsky guláš + knedľa a nejaký koláč vymyslím. 😉

danielaj
9. nov 2012

@zklimekova viem, že nie je na poťahovanie, len ma to tak zaujalo, som o tom ešte nepočula 😕

zklimekova
9. nov 2012

@danielaj 🙂.. ja som to videla raz na stretku amatérskych cukrárok, a vyzeralo to super 🙂..aj ja sa na to niekedy hádam odhodlám 🙂

danielaj
9. nov 2012

@gelinka75 to robievam aj ja, len to nevoláme anjelské očká, ale poľovníkove gombíky, aj teraz som z toho cesta robila dcére tie oči na Helloween 😉

andrea2510
9. nov 2012

@evka3231 hotovo

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sitko
9. nov 2012

Šošovicovo-zeleninová polievka a pudingová žemľovka s kompótom.

lolko_lenka
9. nov 2012

karfiolová polievka, špaldové palacinky, bryndzové halušky 🙂

mysiatkoo
9. nov 2012

baby nejaky OVERENY recept na klasicke zemiakovo-bryndzove pirohy??

womankc
9. nov 2012

@natal12 tak som po ceste z obeda skočila do toho bio obchodu a ten prášok / vlastne také malé kúsky sú to ako drť/ sa vola KUZU a stojí síce taký malý sačičok 8 E, ale povedali mi, že to veľmi dlho vydrží, lebo , že tam stačí taká trošička na celé zahustenie a že dokonca sa to pije rozrobené aj ako liek pri chrípke a tak, že ako imunitná podpora a ešte ta mali také niečo , čo sa vola HRAŠKO o to bolo tiež vyslovenie na zahustovanie omáčok , to bolo väčšie a aj lacnejšie tuším okolo 5E , no tak ale ukazovali mi aj fúru všelijakých múk a inštant kaší, ktoré sa tak tiež dajú použiť, len na to som už nemala čas

bellada
9. nov 2012

Linguine s tuniakom a sampinonmi so smotanovonivovou omackou
grilovane baklazany