Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
mysiatkoo
15. nov 2012
@lencyca super, opisujem do zosita kuxynskyx delikates,tak hadam nesklamu 🙂 cez vikend testujem🙂
womankc
15. nov 2012
@abriela ja som býk , májové dieťa. Z toho vyplýva - veľký mlsáka a gurmán , na mňa tá charakteristika znamenia platí do poslednej bodky.
No znie ten kokosový punčák dobre , vyskúšam veru .
Toho izidora som ti poslala, len tak , že to som ako piekla v ten deň a veru som pozabudla, že orechy nemáš rada, si to tu uvádzala. No ale tak mohla by si tam namiesto tých orechov dať kokos sparený a zmiešaný so salkom a bol by tiež vynikajúci , ten krém tam nemá chybu je totálne super. Taký čoko riadny , tu mi to v práci chválili, že je vynikajúci

Aj môj otec takto zbieral a systematizoval recepty, keď ochorel a strašne sa nudil tak ich celé všetky tie šanóny prebral a pretriedil podľa druhov jedál - len ja mám celú jednu skrinku všeličoho 😃 a aj tak stále zbieram a vytláčam a odpisujem nové a nové heheheh
l.lara
15. nov 2012
vcera tofu na hriboch (delikateska) s celozrnnym chlebom, paradajkova polievka so syrom a dnes kuracie pecienky s ryzou a uhorkami 🙂
abriela
15. nov 2012
@womankc byk - moja naj kamoska, kt. ma chcela stale prekvapit nejakym novym receptom a ja som jej povedala, ved to poznam 🙂.
VIdis to je napad - salko, kokos - ved to je mnamka. Tak uz viem co peciem na vianoce - izidora 😉 . Ja nejako az tak recepty uz ani nezbieram, aj ked precitam si ich.
Chodim do temy - marcipanove torty a tam baby vymyslaju skvele plnky. Je aj tema marcipanove torty - recepty, postupy.
sisanka
15. nov 2012
vcera sme mali palacinky s dzemom a zeleninovu polievku a dnes fazulova polievka s udenym a druhe bud udene maso alebo peceny pangas so zemiakmi 🙂 a poobede sa chystam piect muffinky 🙂
womankc
15. nov 2012
@danielaj já už som našla aj trest pre teba , tomu isto neodoláš, len som nemala včera čas ho vyštrachať a tiež sa naň chystám 😃 😉
inak už som sa rozhodla, čo urobím mužovi na oslavu , pampúšikové guličky, ktoré sa budú máčať v agátovom mede
Jedol to v Slovinsku a zamiloval sa do toho a ešte tam jedol roládu zo syra, v ktorej bolo len maslo , tak to bolo zrolované a tie kúsky tiež polievali medom a že sa najprv na to dívali, že či im nešibe, ale že potom doslova zožrali celú misu a že to bolo fantastické .
vieruna
15. nov 2012
Ja si dnes na obed upeciem jaternicku. Mam domace. Mnam. A na veceru musim nieco este vymysliet.
jadi
15. nov 2012
dnes bude sosovicova polievka a zemiakove placky.
titkovamiriam
15. nov 2012
pre tatina do prace -cokoladova tropicka torta
prva cast,druha cast a finale
anavila
15. nov 2012
ahojte, moj obed sa vari a pecie, fotecky pridám neskor...ale chcem sa opytat, vcera som kupila v kauflande gaštany, ako ich mám pripraviť? pečú sa v rúre? asi som divná, ale v živote som ich ani nejedla, ani nepiekla ani nič som s nimi nerobila 😃 😃 😃 😃 dakujem za rady
zuzu1108
15. nov 2012
@anavila Ahoj 🙂 . urob na nich na vrchu krizik s nozom, ako na spekacikoch 😉 .ak by si ho neurobila tak ti budu strielat 🙂 .mozes ich piect aj v trube alebo na panvici na sporaku, ale tam ich musis mat prikryte. a podlej ich vodou. len nie zase vela aby sa ti neuvarili.
pec ich tak asi na 200 stupnov a obcas ich pretras aby sa nepripalili. Takto ich robievam ja 🙂 . a dlzka si tak 30 min +-.
womankc
15. nov 2012
Tak mi práve volala tá známa, že to čo som jej piekla na tento týždeň , má byť ale až na ďalší týždeň . Akože skúšala tak, že ale vieš, že na druhý piatok som to "myslela" ! Pritom sme sa jasne dohodli a tie termíny som si poznačila do kalendára a v piatok , keď si brala prvú várku mi ešte pripomenula, že nezabudni na búdúci týždeň v piatok .

No netrafilo by Vás????!!!! Už mám totálne všetko hotové , ešte som aj včera suché plnila, aby to mala pekne krehké

]-( :-p
gelinka75
15. nov 2012
@womankc uz by som jej znova nepiekla
natal12
15. nov 2012
@lencika Ja robím len tieto to mám recept zo školy ešte keĎ som chodila a robievali sme ich na praxi a doma sa ich nevieme dojesť 😃 Takže : 600 g hladkej múky ( ja robím hned z 1 kg ), 3 deci mlieka, droždie, štipka kryšt. cukru , 1 čl soli, 1,5 dcl oleja.

Plnka: kečup, pizza korenie, 40 dkg syru strúhaného , 30 dkg salámy, 1 vajco na potretie.

Postup :Spravíš si kysnuté cesto a pridaj doňho lyžicu pizza korenia. Necháš vykysnúť hodinu . Cesto rozdelíme na 5 častí. Každú časť rozvaľkáme do kruhu potrieme kečupom zmiešaným pizza korením, každu časť rozkrajáme na 8 trojuholníkov. Na jednotlivé časti trojuholničkov dám na širší koniec šunku a syr a skrúcame od širšieho konca k špičke. Rožky poukladáme na vymastený plech a potrieme vajcom a posypeme čim chcem napr. sezam alebo syrom a dáme piecť .

keď nebudeš niečo vedieť napíš mi kludne .
natal12
15. nov 2012
@lencika alebo vyskúšaj chorvátske pečivo to som robila aj sem dala foto len su menšie . http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv...

Ja som ich plnila aj neplnila ale viac sa zjedlo tých plnených 🙂
nikita308
15. nov 2012
Ahojte, dnes fazuľová sladká, druhé budú pečené zemiaky so slaninkou a na to postrúhaný syr (ale to až keď sa "smotánka" vráti zo školy a z roboty, aby to mali čerstvé) 🙂 a nejaký koláčik alebo buchty z tvarohu, to nie som ešte rozhodnutá... =-)
janula2011
15. nov 2012
Tak u nas dnes mrkvova polievka s cicerom a francuzske zemiaky 🙂
simca06022011
15. nov 2012
u nas dnes, dojedacky chladnicky 🙂))) cize je tam polievka zeleninova, potom kalerabova s vajickom.. privarok s maskom zo vcera a este kadeco 😛 a drahy si zasobil chladnicku v Slatine, tak som zvedava co s tolkou zincicou a syrom ide robit 🙂))
No a potom sa zacne varit slepacia "dlho varena" polievka 🙂
sitko
15. nov 2012
Losos na masle, morčacie soté, opekané zemiaky, hlávkový šalát.
womankc
15. nov 2012
@gelinka75 no tak ja som jej povedala, že jej to dám do mraziaka a bude to mať také, je to fúra materiálu a ja to nikomu naozaj takto nerobím, to ma doslovne uprosila . Poznáme sa dlhé roky , len ma prekvapilo to , že to tak nejako chcela nahnúť na to , že ja som to pomýlila a nie ona . Nahnevalo ma to . Všetko sa dá vyriešiť, len treba normálne jednať . Druhý raz si to veru dobre rozmyslím
drobik1
15. nov 2012
ahojte dnes dojeme zo vcera,zajtra budu zemiaky zapecene s brokolicou,sunkou,syrom a smotanou.. 🙂 polievka brokolicova... 😃 a v sobotu koniec svadobna vecera pecene prasa a opekane zemiaky.chleba a uhorky...plus terty sacher a gastanova... 😃 hadam vsetko vyjde ako maaa 🙂
gelinka75
15. nov 2012
@womankc ved prave to, nech sa nauci piect 😉
nanulik
15. nov 2012
chlapovi za kotol gulášu 🙂 a nám s krpcom som už včera robla expresnu hráškovu podla MMB a teraz pacalinky
michele11
15. nov 2012
@titkovamiriam Ahoj, prosim ta, ako robis tu smotanovu tatarku? Len kysla smotana s tatatkou a nejake korenie? dakujem.
michele11
15. nov 2012
Dnes varim fazulovu polievku, cukinu na curry s basmati ryzou, pre malu su cestoviny s zeleninou a masovou omackou.
titkovamiriam
15. nov 2012
@michele11
2 dl pochúťkovej smotany
1 lyžica horčice
1 lyžička prášk. cukru
trošku soli a korenia a nadrobno nakrajane kysle uhorky a cibuľa
womankc
15. nov 2012
@nanulik pána som normálne chvíľu uvažovala čo sú to pacalinky hehehehhehehe než mi to došlo .......... x-)
miriamr
15. nov 2012
ja dnes varím kočoninu 😃 (v preklade huspeninu)
nanulik
15. nov 2012
@womankc ja tomu dávam ešte kadejaké inaké kombinácie capalinky. lapacinky 😃 to ked sa nudím
sweetlemon
15. nov 2012
@manila421 este k tomu kralikovi na mrkve...zabudla som napisat, ze je potrebne to podliat cca 1dcl vodou, tak nezabudni 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli