Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nikita308
20. nov 2012

Dnes zeleninová polievka s písmenkami (cestovinou) 😀 , pečené kuracie stehienka, ryža, kompót... včera večer som robila muffiny, zostalo mi ich z 30-tich asi 5... takže rozmýšľam, čo upečiem... 😕

chorale1
20. nov 2012

dnes šošovicová polievka a pečené bravčové koleno na zemiakoch a cibuli 🙂

danielaj
20. nov 2012

dnešný rybací nákyp, mňamky 😉
@konopka páči sa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=42055, ja som tu ten recept dala, robievam ich často, aj včera naposledy, sú výborné 😉
@veve39 ja ju vymastím olejom a vysypem strúhankou, pečiem na 200 stupňoch, ako dlho netuším, ale ke´d je vrch taký do zlata zapečený vytiahnem 😉 odhadom asi pol hodiny 😉
@lubka_to nemusíš robiť kvások, stačí zmiešať, aspoň tak je v pôvodnom recepte z MMB, ale ja robievam kvások a cesto roztiahnem len rukami na plech, a záleží, či chceš hrubšie alebo tenšie, zdvihne sa ti trocha 😉

firstbaby
20. nov 2012

U nas dnes kysla sosovicova polievka, segedinsky gulas a este dojedame rybacie fasirky so zemiakovou kasou 😉

womankc
20. nov 2012

@konopka má ich danielaj vo svojom albume, ona to sem pridávala, tuším včera?

bubo1104
20. nov 2012

dnes som upiekla rožky a pletenky s kysnutého cesta , robila som ich 1 krát a vydarili sa . Nemám stále pekárničku , tak len improvizujem , ale chutia skvelo . Ešte som spravila cestoviny s bravčovým mäskom a praženičkou k tomu uhorky . Už som aj dopiekla na večer rybací nákyp od "danielaj" a tiež sa vydaril , len som k nemu spravila pečené zemiaky . No a máme vystarané na 2 dni . Môžeme sa teraz zo synom len a len hrať

mysiatkoo
20. nov 2012

@lencyca k tym rozkom som sa dostala az dnes... mala som doma len spaldovu celozrnnu muku a ziadne semienka, ale aj tak su vyyyyyyborneeeee... obavala som sa, ze z toho nic nebude, lebo moje male 1,5 rocne zvedave cudo po hodine kysnutia vykydlo celu misku na zem a hodne to po pade splaslo, no prozretelnost s prikrytim utierkou ma zaxranila :D aku muku na to pouzivas presne prosim? a nejaka finta na pekny tvar rozkov?? zatial som neprisla na to ako to vyvalkat 😝
a dnes len ryxlovka - dojedacka zeleninova polievka a cestoviny s oprazenou cibulkou a cottage cheesom

drobik1
20. nov 2012

ahojte...my este dojedame zo svadby....pecene prasiatko... 😀 a zajtra bude rizoto...a polievka asi karfiolova... 🙂

womankc
20. nov 2012

my sme včera dojedali, deti odmietli tvarohové cestoviny na sladko, tak som musela pridať cesnak a kôpor mrazený a na vrch kečup a syr, ja som pojedla trošku kuriatka len tak a najstaršia sa ešte dotlačila pečenými zemiakmi , mm jedol neviem čo, asi výber ľadničky, lebo ja som akosi zadriemala, keď prichádzal zo služobky 😀 , ale vyzeral neskôr spokojne, tak našiel čosi dobré hádam

dnes vývar bravčový so zeleninou a k tomu baranie, či hovädzie v šampiónovej omáčke a k tomu asi kaša zemiačková , ešte im urobím hlávkový šalát asi
dnes dorábam ešte rafaelo guľky a punčové rezy

adel22
20. nov 2012

Tak toto som si spravila poprvé a chutilo! Priznám sa, že polotovar...ale zloženie nevyzerá zle! 🙂

katinkaaa7
20. nov 2012

my sme mali dusenú kuraciu pečienku so zemiakmi a cvikľu.

katinkaaa7
20. nov 2012

baby poradte niečo zdravšie bezmäsité,čo by chutilo aj deťom.už mi dochádzajú nápady.dakujem.

konopka
20. nov 2012

@danielaj ďakujem, už sa nanich tešim 🙂

lencyca
20. nov 2012

@mysiatkoo pekne ich mas 🙂 som rada,ze vam chutili,no mas sikovnu pomocnicku 😉 moj maly mi ich berie este surove z plechu,musimsi ich strazit 😀 muku mam zn.nase BIO-spaldova,raz som ju kupila v Bille,teraz som kupila v DM drogerke zn. BIOMILA,ja tie rozky robim tak ze si kazdy kusok rozvalkam do velkeho trojuholnika,potom zrolujem,neboj kym sa mne podarili rozky"tiez to trvalo 😀

lencyca
20. nov 2012

@danielaj aj my s Timkom popijame 😉

lencyca
20. nov 2012

@lululka555 joj,ale si mi chute narobila,musim veru vyskusat,kapustu zboznujem od malicka 😉

mysiatkoo
20. nov 2012

@lencyca diiiik 😉 mimoxodom - mm sa nedivim,ze nexce ine... fakt tam to drozdie tak necitit..a su uplne krehucke ... neviem, ci je to tou herou alebo vodou...kazdopadne vyhravaju doterajsie pokusy ;)

lencyca
20. nov 2012

@mysiatkoo Dakujemmmmmm 🙂 aj mensi drobec ho cely zje,pri obycajnyh rozkoch mi vydlabe len striedku 😀 z tychto ako rve odobka sezam,potom sa vrhne na rozek 😉

daniz
20. nov 2012

Vajíčkovú polievku urobím a parené buchty

katkas1
20. nov 2012

strukova polievka na kyslo a langose

megika1
20. nov 2012

zemiakové lokše s maslom,cukrom a kakavko 😀 😀 😀 pracné,ale lacné

titkovamiriam
20. nov 2012

dnesna zeleninova polievka a grilovane kuracie stehna so zeleninou a zemiakmi 🙂 🙂

miriamr
20. nov 2012

@danielaj no však Ty tiež riadne vypekáš 😀 sledujem, aj keď nemám čas vypisovať, aspoň pokukám, čo si nové pridala, aj ostatné baby 😉

fattamorgana
20. nov 2012

@mysiatkoo aké rožteky si to robila? vyzerajú super jedlé 😉 si sa pýtala na postup, ako ich zrolovať, tak ja robím všetky rožteky takto, nikdy z nich nič nevytieklo. pozri postup k receptu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8937

danielaj
20. nov 2012

@fattamorgana aj ja presne tak stáčam všetky plnené rožky aby nevytiekli 😉

drobik1
20. nov 2012

inak baby uz je zo mna pani.... 😀 a dezert nam este zostal od svadby gastanova torta a sacher... a zopar kolacikov od svokry plus par pagacov a slane tycinky... 😀 a svadba dopadla ok ni mohlo byt aj lepsie.... 🙂

danielaj
20. nov 2012

@drobik1 tak vitaj pani, opäť medzi nami a gratulujem 😉

zuziq
20. nov 2012

Dojedali sme dnes zeleninkovu polievku a druhe chutna rychlovka - spagety s cuketovo rajcinovou omackou a parmezanom

olo2003
20. nov 2012

ahojte, tak u nás dnes ešte vývar z nedele a jaterničky, práve pečiem hrnčekovú vianočku,a na zajtra ma inšpirovala @danielaj vyskúšam ten rybací nákyp.

drobik1
20. nov 2012

@danielaj inak dakujem... 😀 a tiez asi vyskusam ten rybaci nakyp dobra inspiracia... 🙂