Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

dabon
19. nov 2012

Dnes sme dojedali zo včera - morčacia polievočka a br. rezne + zem. šalát (ešte zostalo aj na zajtra) 🙂

megika1
19. nov 2012

@sesilia je to medový rez s orechovou chrustou,50 dkg hladkej múky,20 dkg práš.cukru,1 vanilkový cukor,20 dkg Hera,2 celé vajcia 2 PL medu,2 malé lyžičky sódy bik.rozpustené v 2 PL mlieka,troška soli to je cesto,zhnetiem v miske ,rozdelím na dve polky.Vymeriam si pečiaci papier a upečiem jeden plát,na druhý ešte surový navrstvím vlažnú karamelovú zmes vopred urobenú- v kastróli si 30 dkg štvrtených vlašských orechov zmiešam s 12 dkg masla,8 dkg cukru práš.,1 vanil.cukor a 3 PL medu.Zohrievam to ,kým sa mi neutvorí svetlý karamel a oriešky sa jemne opečú v tej zmesi.Potom to navrstvím na surový plát a pečiem v rúre od oka,na 200 st. až začne hnednúť vyberám.Urobím si z 8 dcl mlieka plnotučného a 2 vanil.pudingov s 1 vanil.cukrom a 1 kopcovitou kávovou lyžičkou hl.múky puding,ktorý zmiešam s 250 g pravého masla vymiešaného s 10 dkg práš.cukru,po spojení vytlačím do krému šťavu s polky citróna a za náprstok cherry liguééére.Navrstvím na čisté medové cesto,prikryjem tým karamelovým plátom,ťažšie sa dáva,ale ja ho rozrežem a po polovičke preložím s istotou a dobre spoj zakamuflujem.Dám odpočinúť do chladničky a nebíčko v papuľke je na svete.Je ho veľa,dá sa aj zamraziť...nezvyknem,lebo si každý pýta dupľu ( držia v ruke tanieriky, 😵 😵 😵 žobronia o dotankovanie ....a to mňa teší

rastulka
20. nov 2012

Dobre ranko 🙂
U nas dnes bude zeleninova polievka zo struhanej korenovej zeleninky s krupicovymi haluškami a francuzske zemiaky "uplne inak" 🙂

danielaj
20. nov 2012

dobré ránko, dnes nevarím ešte polievku, dojedáme slepačiu z nedele, idem robiť náš najobľúbenejší rybací nákyp so syrom, zemiakovú kašu a k tomu cukinovú čalamádu 😉 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=90914 , kedysi som tu už dávala recept, neviem, či ste ho niektorá skúšali, ale je výborný, rýchlo urobený, doporučujem 😉

womankc
20. nov 2012

@lululka555 je ju tam cítiť , ale len tak akurát nie je to nič ostré , je naozaj chutný a taký vláčno vlhký z tej cibule

womankc
20. nov 2012

@danielaj ďakujem , tento rok vyskúšam potierať

zuzula2401
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natal12
20. nov 2012

@rastulka dakujem moja 🙂 ja si tiez chcem kupit

bubo1104
20. nov 2012

@danielaj fajn jedlo , dnes ho vyskúšam . Celkovo veľmi rada skúšam nové veci a vždy si u Teba niečo vyberiem . tento týždeň som piekla od teba tú babovečku , bola dobrá

rosannar
20. nov 2012

dneska španielsky vtáčik s ryžou 😉

sebi123
20. nov 2012

vcera som robila peceny caj ( 1 x 😅 )... tak som si dnes zo zvedavosti zaliala 😉 a dnesny obed: madarsky gulas a knedle 😉

megika1
20. nov 2012

@zuzula2401 všetky sú úžasné,ale môj hlas patril Tebe ...veľmi veľmi rozkošná budúca maminka,prajem všetko dobré 🙂

lencyca
20. nov 2012

Dobré ráno 🙂 dnes ešte brokolicová polievka,granadyr so slaninkou,inak by ho mm nezjedol 😠 kyslé uhorky,alebo čalamáda k tomu 😉

danielaj
20. nov 2012

@bubo1104 to ma teší, že bábovka chutila, a nákyp určite vyskúšaj, je výborný, ja ho robím často, je to fajn rýchle a veľmi chutné jedlo, môj sa už dopeká 😉 potom napíš, či chutil 🙂

danielaj
20. nov 2012

@sebi123 my už sme pečený čaj všetok vypili, chystám sa najbližšie urobiť ďalšiu várku, už štvrtú 😉

vivusika
20. nov 2012

dala som variť bravčové koleno do kuchty, uvarené ho dám ešte zapiecť do rúry. K nemu dusená kyslá kapusta a varené zemiaky. Z vývaru uvarím zajtra alebo pozajtra šošovicu 🙂

gabuska36
20. nov 2012

no my maame dnes kuraciu polievku, zemiakovu kašu, divinku na kocky a k tomu tekvicovy privarok s kôprom...mňaaaaaaaam

zuzula2401
20. nov 2012

@megika1 mooooc ďakujem, potešilo ma to 🙂

lululka555
20. nov 2012

@rastulka aj tak dakujem 🙂

lululka555
20. nov 2012

ahojte 🙂 dnes varim zeleninovu polievku ,vyprazane sampiony s varenymi zemiakmi s maslom a ja mam strasnu chut na nieco z kyslej kapusty, tak este urobim trosku farmarskych zemiakov 🙂
http://varecha.pravda.sk/recepty/farmarske-zemi...

sebi123
20. nov 2012

@danielaj ja som ochutnala a urcite sa bude robit dalsia vaaarka, lebo bude toho malo 😀

tin007
20. nov 2012

Ahojte, mam min 1 kg bocik a spenat (surovy, listy), oboje musim nejako spracovat. Poradte, co sa s tym da robit, vdaka.

sisanka
20. nov 2012

takze ja si dnes idem uvarit zapekane zemiaky s brokolicou a tofu a pre mm to budu plnene langose a mame este zeleninovu polievku od vcera 😉

zklimekova
20. nov 2012

dnes sme doobedie preflákali 🙂 ..boli sme so starším synom pri lekárovi, s malou na hopsasa v babyclube..tak teraz narýchlo paradajková polievka s haluškami, ešte máme z nedele maďarský guláš..a kysne mi už cesto na pizzu( pre deti klasika šunka, syr, paprika, paradajka...a ja si idem spraviť moju obľúbenú olivy,šampiňóny, a zaliate kyslou smotanou rozmiešanou s vajíčkom korením na pizzu..na to syr..mňam..už sa teším 🙂... )

bodka13
20. nov 2012
konopka
20. nov 2012

Ahojte dievčatá, môžem vas poprosit - minule som tu našla pečivko tzv. Vežičky či slimaky podobne ako chorvatske pečivko. Neviem najsť recept teraz. Inak mi dnes domace parene buchty a polievočka z mleteho mäska;) ďakujem

veve39
20. nov 2012

@danielaj Dani prosim ta ako dlho pecies ten nakyp ? Zapekaciu misiu treba aj niecim vysypat (struhanka), ci staci vytriet maslom? chystam sa ho niekedy vyskusat, pamatam si ked si sem este kedysi davnejsie pridala tento recept...

lienka2
20. nov 2012

dnes sosovicova polievka a francuzske zemiaky, bude aj zajtra 🙂

lubka_to
20. nov 2012

@danielaj ahoj prosím ťa čo si dávala to cesto na pizzu s kyslou smotanou treba urobiť aj ten kvások najprv s mleikom, ale rovno všetko zmiešať??? robila som kysnute cesto zatial iba dva razy tak sa radšej pytam....a cesto potom treba vyvylka uplne na tenko či môže ostať hrubšie???? dakujem pekne za odpvoed

sitko
20. nov 2012

Špagety s morcadelou a strúhaným syrom a dojeme zeleninovú polievku.