Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
salma22
21. nov 2012
@kaara1980 z hypernovy
ibajeho
21. nov 2012
@titkovamiriam jezis jak dobre naladena si sem dosla. Sama pozitiva z teba saaala 😃 chcelo by to uz aj novu sezonnu foto potom 😃
barbyes
21. nov 2012
tak my sme dnes mali na kocky pokrájané morčacie stehienko na prírodno iba s koreninami k tomu zemiakovú kašičku s petržlenovou vňaťkou a dusenú červenú repu x-) x-) mňaam, úžasné to bolo x-) a od malej len samé mňam, mňam,mňam išlo 😃 😃 som sa rehotala na nej ako blázon :-N 😃
ibajeho
21. nov 2012
@sisanka to musi byt radosti 😃 8-(
veve39
21. nov 2012
@mysiatkoo dakujem, jasne, teba sa pytam, zabudla som ta v rychlosti uviest 🙂
ja inak tiez kupujem v Lidli z tej znacky aj lososa - je perfektny a lepsie ceny pri mrazenych filetach v tejto kvalite som zatial nenasla a taktiez tresku od toho vyrobcu mam rada ked robim domacu tresku - salat, pekna , bielucka, bez kosti...takmer podobna ako zn. Findus, ta je vsak uz cenovo uuuplne inde
zuul
21. nov 2012
ahojte dievcata 🙂
danielaj@ prosim recept na pardubicke pernicky?
a dievcata aky recept mate na perniky? porovnam s mojim. moje mi pride obcas tvrde :-|

a od soboty sme pojedli:
bravcove sote s mrkvou a hraskom s tarhonou
fazulovu polievku s udenym
zeleninkovu polievku
cuketove pampusiky so zemiackom
ryza s vyprazanou pecienkou, kompot
a na zajtra mame plnenu papriku so zemiackom
len neviem co za polievku =-)
zuul
21. nov 2012
@salma22 nadherne pernicky. prosim das mi recept? idem dnes do hypernovy, pozriem tie vykrajovacky. :-p
anavila
21. nov 2012
@ibajeho velmi rada ti napisem postup, aj ked ja som tam daval vsetko od oka, a tak neviem ci ti dobre poradím. Takže placka: surové zemiaky si nastruhas na struhadle asi tak 6ks, do toho potom postruhas alebo pretlacis asi 4 struciky cesnaku a ja som hodila dve vajicka a osolila, okorenila. Miešaš a postupne pridavas hladku muku kým sa ti neurobí take pololiate cesto....priblizne tak 150-200gramov muky, ja neviem. Vyskusas urobit jednu placku a uvidis, ak sa ti bude pozdavat, tak fajn, alebo podla potreby doplnis muku. Placky robis tak, ze si na panvicu nalejes olej, nie vela, ale asi tak, aby bolo pokryte cele dno, asi taku 3mm vrstvu. A ked je rozpálený, das si tam asi 2-3 lyzice pripraveneho cesta a lyzicou rozotries po celej panvici a pecies do zlatista z oboch strán.
Maso som mala karé, ktore som pokrajala na kocočky, vlozila do misky ,dala troska oleja a posypala korenim GYROS a premiesala. V hrnci si rozohrejes olej, a oprazis na nom jednu na drobno pokrajanu cibulu. DO toho vlozis to masko a opražíš,chvilku podusíš. Ja som pridala aj jeden prelisovaný cesnak a mrazenu zeleninu.ked masko pusti stavu, pridáš malý pretlak a trosku horcice a trosku kecupu, napr po jednej lyžici.podla potreby podlejes vodou a varis, kym nieje maso makke. Podla potreby dochutis vegetou, solou, a nakoniec ak sa ti omacka zda prilis riedka, mozes zahustit zatrepkou. V troche vody si rozmiesas poriadne trocha múky hladkej a cez sitko vylejes do tej štavy, ono ti zhustne trosku. K tomu moze byt ryza alebo ani nic...aj tak je to dobre..tak vela zdaru, a este sa pýtaj, ak nieco nieje jasne.
titkovamiriam
21. nov 2012
@ibajeho no po dvoch nocnych a tri predo mnou to jedine pozitivna mysel zachrani,lebo ibak bleeee :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p :-p 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 a mne robi radost aj taka malickost ako ked kupim sviecky v 100+1 drogeria a dostanem ozdoby na stromček,ak ju mate po ruke a ste maniaci na sviečky tak baby zbehnite si tie ozdoby su velmi mile 😉 😉
majka35
21. nov 2012
ja dnes pórový krém a morčacie soté so zemiakmi

baby, potrebujem recept na čokoládovú tortu, ale taký, čo ju zvládne aj taký tupec v pečení, ako ja 😃
zuul
21. nov 2012
@salma22 dakujem ti.
levandullka
21. nov 2012
U nás dnes nakoniec ražniči s varenými zemiakmi 🙂
ibajeho
21. nov 2012
@zuul ahoj odpoviem za danku lebo vyzera to tak ze tu uz nie je. Recepty na pardubaky ma vo svojom albume dobrot 😉 urcite to najdes 🙂 a ma tam aj medovnicky ak zhanas recept 🙂
@anavila ano placky robit viem, len som myslela ze to bude nejaka ina 🙂 ale ja do placiek zvyknem dat aj majoran, hodi sa sem ci moc nie? A do toho maska inak mam kuracie tak snad ho mozem pouzit, davas aku tu zeleninovu zmes?dakujem
konopka
21. nov 2012
Bryndzova polievočka s mrveničkou, vypražany syr s hranolkami😉
salma22
21. nov 2012
@zuul 🙂 nie je za co
niky13
21. nov 2012
@majka35 co tak toto? Ja cesto prekrojim na polovicu a urobim viac tej polevy, kusok si odlozim na poliatie torty a do zvysku dam maslo. Natriem polovicu cesta, ulozim banany, prikryjem druhou polovicou a pooblievam polevou. Velmi chutna a stavnata. Obcas davam aj na vrch torty pod tu polevu nejaky dzemik.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=49143
nelinka0401
21. nov 2012
baby poradte nejaký nepečený koláčik z bebe keksov..alebo aj iný odskúšaný môže byť.vdaka 🙂 🙂
olo2003
21. nov 2012
takže dnes ešte stále vývar z rezancami -snáď sa už doje :-| , rybací nákyp od @danielaj, zemiakové pyré. nákyp je fakt rýchly a chutný, zaraďujem do stáleho jedálnička a ako dezert vláčny americký koláč. http://varecha.pravda.sk/recepty/americka-cokot...
olo2003
21. nov 2012
@majka35 vyskúšaj tento americký koláč-povodne je do tortove formy, je fakt jednoduchý a môžeš poliať vrch čokoládou.
zuziq
21. nov 2012
Tak nakoniec som urobila na dnes bravcove masko na sladkej kapuste pecene v rure a k tomu ryza. Velmi fajne to je x-)
nakup
21. nov 2012
@summer_103 ja robím obrátený jablčník a na vrch ide salko (uvarené salko vymiešané s maslom) syr ho volá Kikov koláč
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 ahoj ja mam nepeceny kremes z marina a indian keksov,mozes pouzit aj bebe kekse
2 bal.marina a 2 bal.indian kekse,2 zlate klasy,4 PL cukru,2 vanil.cukre,3 vajcia,1l mlieka ,2 smotany na slahanie,cokolada na postruhanie
marina kekse ulozime na plech,uvarime puding (mlieko+zltky+cukor+vanil.cukor+zlate klasy) ked vychladne vmiesame zlahka sneh z bielkov a vylejeme na plech na kekse a pekne rozotrieme,na to ulozime indian kekse.Navrch natrieme vyslahane slahacky a postruhame cokoladu.Dame stuhnut. 😉
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 alebo aj ten ,co som pridala minule fotky kekse+slahacka,je tiez dobry 😉
titkovamiriam
21. nov 2012
Inak ako Vianočna maniačka mam už nakupene všetky časaky co sa tyka Vianoc a baby ak niektora na nete najdete niake stranky s vianocnym varenim dajte linky 🙂

http://ekucharka.net/kategorie/recepty-na-vanoc...
lululka555
21. nov 2012
@titkovamiriam super,tak budes vypekat o 106 😃 mne moj manzel objednal knizku vianocnu,mozno odtial tiez nieco upeciem,ale este ju nemam 😃
a v sobotu nebehneme na vianocne trhy,tak sa tesim 😉
nelinka0401
21. nov 2012
@lululka555 no ten sa mi páčil no musím ho nájsť nevieš na ktorej strane bol?? 😉 a do šlahačky dávaš aj stužovač?
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 joj to veru neviem,ale mozno to najdem. Do slahacky mozes dat stuzovac,ja som nedala, lebo som nemala,ale vyslahala sa mi pekne aj tak.Dala som len vanilku a trosku cukru,zase nech to nani moc sladke.A kekse namacas do vychladnutej kavy.Ja som vrch posypala skoricovym cukrom. 🙂
titkovamiriam
21. nov 2012
@lululka555 jasne klasika čo robim roky eokuce no vzdy pridam niečo nove 🙂
danielaj
21. nov 2012
@ibajeho tak to ma teší, že chutili, no to áno, ke´d máš novú rúru, že si musíte na seba zvyknúť 😉 poskúšaj a daj mi vedieť, budem sa tešiť, ak budú moje odskúšané recepty chutiť, pardubické myslíš tie v obchode, čo majú na sebe tú cukrovú polevu? tieto sú veľmi podobné, aj ke´d podľa mňa múkučké, až sa rozplývajú na jazyku a keby si dala tú cukrovú polevu, tak isto je to veĺmi podobné 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli