Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
danielaj
21. nov 2012
smejko
21. nov 2012
@danielaj mozem ta poprosim o recept na ten tvoj uzasny rybaci nakyp ? malo sa u nas doma papa ryba, tak hladam rozne recepty ako ju malym podat. diky moc
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 str.1667,tam to mas presnejsie napisane 😉
nelinka0401
21. nov 2012
@lululka555 vdaka 🙂 si ma predbehla,po tú stranu som ešte neprišla 🙂
nelinka0401
21. nov 2012
@lululka555 no to by stačilo,nechcem moc plnkové.decká by boli od toho len by sa na to pozreli 🙂 kolko šlahačky bolo treba?dám aj tam stužovač,či netreba?
danielaj
21. nov 2012
@smejko páči sa http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=90914 , vyskúšaj, verím, že bude chutiť, je šťavnatý a rýchlo urobený 😉
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 mne stacila jedna slahacka na 2 balenia keksov.Robila som bez stuzovaca,ale ak mas daj 😉 a aspon 4 hodky nechaj v chlade,aby sa dalo pekne krajat,nech tie kekse zmäknu.
nelinka0401
21. nov 2012
@lululka555 tuším nemám,jediné,čo doms mám je šlahačka 😃 😃 😃 ale to chcem až na piatok,tak zajtra pokúpim,čo treba.dobre sa to krájalo.ja by som to urobila zajtra večer a krájala až v piatok.nezmäkne mi to moc potom?už som dlho nič také nerobila,tak už neviem :-N
joannas
21. nov 2012
@titkovamiriam 😃 to čo tolko chceš piecť že potrebuješ tolko časopisov 😃 😃 😃 😃
smejko
21. nov 2012
@danielaj dakujem
rastulka
21. nov 2012
@titkovamiriam Ja som dnes v marcipanovej teme našla toto http://www.cukrovi.kvalitne.cz/ukazka_mych_vyro... 😉
lululka555
21. nov 2012
@nelinka0401 a kedy to budete jest? staci ked to par hodin predtym urobis,je to rychlo urobene. Daj si to potom na tacku a prikry foliou.Inak ja ked som to prvykrat jedla u tety,vobec som netusila,ze su to len kekse so slahackou,ale velmi mi to chutilo,ku kavicke 😉
sitko
21. nov 2012
Dnes sme mali cícerovú polievku a žemľovku s marhuľami.
titkovamiriam
21. nov 2012
@joannas inspiracia ale teda u nas aspon 30 druhov musi byt 😃
nelinka0401
21. nov 2012
@lululka555 až niekedy večer,tak asi bude stačiť ked to spravím v piatok na obed...
ibajeho
21. nov 2012
@danielaj myslela som ine, ale hentaky recept na tie co spominas ty som si tu pytala uz davnejsie lebo tie uplne ze milujem. A kupila som si take od firmy zlate tusim, vola sa to ze rumenky, urcite vies ktore myslim oni vyrabaju v tych istych baleniach aj esicka, koky a derby. No a mali tam ze tradicny recept ci nieco take napisane tak som sa tesila jak jojo na ne a ked som ich otvorila no des. Sa to nedalo, dve som si dala a zvysok letel do kosa. To ako ze im hanba neni take nieco vobec predavat. Ale teraz si ma zase ziskali lebo spravili limitku zo skoricovych esiciek, tak si spravili u mna ocko 😃 respektive to beriem ako ospavedlnenku 😃 jejda ale ine som ti chcela napisat len som sa zase rozkokosila, ze ja som myslela taky pernik co predavaju ako normalne pernik ze vnutri je dzem vselijaky. Urcite vies co myslim, neviem aka firma to vyraba ale je tam napisane ze pardubicky pernik. Ja si kupujem slivkovy a neviem sa ho dojest. Tak na to som myslela ze ci sa to chutovo podoba. Boze mna by tu mali zakazat zas som sa tak rozpisala.
titkovamiriam
21. nov 2012
@rastulka nadhera 😃 super receptíky!!!!!!
lululka555
21. nov 2012
@rastulka krasne kolaciky,super link 😉
ibajeho
21. nov 2012
@nakup jejda neber to ako vysmech ale v tvojom poslednom prispevku si spravila preklep a namieso syn si napisala syr 😃 akoze uz pat minut sa tu sulam po zemi, strasne vtipne mi to prislo. Si mi vylepsila den normalne ajked nechtiac 😃
mysiatkoo
21. nov 2012
@womankc @veve39 odkedy ma na nix upozornila segra, tak vlastne ani ine nekupujem.. bohuzial zdroj na cerstve nemam 🙂 este je par dalsix veci, na ktore xodim vyslovene len do Lidla (napr. cokolada na varenie, visnovy kompot, parky...)... a ten zemiak bol uvareny v supke najprv... netreba uplne do makka...
mysiatkoo
21. nov 2012
@titkovamiriam @rastulka.... baby ste provokaterky... ja este nemam zoznam, ale s takymito linkami ho ani radsej nexcem pisat, lebo ma mm vyhodi z kuxyne, ked si precita co vsetko xcem vyskusat 😃 😃
abriela
21. nov 2012
@rastulka ja som to tu uz chcela dat rano, ale zavahala som 😃
mita9
21. nov 2012
metenik a fazulova polievka na sladko 🙂
abriela
21. nov 2012
@salma22 Nieje na pecenie medovnikov skoro 😕 ???? Ved vianoce su zhruba o 5 tyzdnou 😕 . Medovnicku do vtedy budu uz viac ako mesiac stare,a k ich samozrejme do vtedy nepojete.
Inak pekne nezvycajne tvary.
bobinkask
21. nov 2012
@womankc ten receptík na rýžový nákyp som tu už písala tak kopírujem páči sa 😉
rýžový nakyp na slano je taký moj výmysel ked potrebujem zúžitkovat varené maso z polievky alebo ked nám zostane nejaký kusok ktorý treba zlikvidovat , presné váhy vám nepoviem robím to od oka
uvarím rýžu v slanej, ovegetenej vode a nechám vychladnút, nakrájam kuracie maso na kocky, do misy dám vychladnutú ryžu, pridám maso, kukuricu z konzervy, sterilizovanú alebo čerstvú papriku, niekedy pridám aj nakrájané olivy a jednu velku kyslu smotanu dobre premiešam a dosolím podla chuti, zmes dám do vymazanej a strúhankou vysypanej zapekacej formy a dozlatova upečiem, podávame posypané syrom so zelen.šalátom, čalamádou alebo len tak s kečupom

ešte do tej hmoty sa možu zamiešat aj žltky a z bielkov sneh bude taký nadýchanejší ja to nerobím lebo varievam aj pre mojho otca a on nemože moc vajíčka tak u nás taká lahšia verzia 😉
bobinkask
21. nov 2012
ahojte u nás špenátová polievka s krutonmi a skúsila som pizzu podla receptu na cesto od @danielaj suprová od teraz robím iba takéto cesto a spravila som salámovú s olivami a šampionmi, šunkovú s ananásom a kukuričkou a tuniakovú s kopou syra, olivami a kukuricou x-)
kikaneu
21. nov 2012
ja dnes robím špagety s boloňskou omáčka a akurát som dala vymiesiť cesto na vianočku 🙂 už sme dááávno nemali 🙂
nelinka0401
21. nov 2012
@bobinkask mňam,mňam,mňam.milujem domácu pizzu :-o :-o
bobinkask
21. nov 2012
@nelinka0401 od dnes aj ja 😃 😃 😃 lebo doteraz som nemala dobrý recept na pizzové cesto, už som vyskúšala rozne recepty, ale tento je naozaj suprový -odporúčam 😉
amdeis
21. nov 2012
@womankc spravila som najprv skusobnu verziu a ta dopadla dobre tak do pol hodiny som znova robila. Chuti to velmi dobre, je to lahke a prijemne gumove, ale marshmallows to nie je skutocne. pokial viem tak skutocne sa robi s bielkov naslahanych a potom sa pridava ten cukrovy sirup, susi sa v rure. Ale je to dobre. Manzela som musela krotit aby to v noci nepojedol. Fotku nedodam, na to nemam cas, prepac, ale je to take iste ako na obrazku. A robi sa to rychlo.
Inak ak chcete nieco zafarbit nemusite pouzivat malinovu stavu a pod, staci male mnoztvo stavy z cvikly vytlacenej. Pouzivaju to aj v potravinarstve aby napriklad malinova zmrzlina mala malinovu farbu. 🙂)

Začni písať odpoveď...

Odošli