Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nelly3
23. nov 2012

@lululka555
ja som robila tuto polievku, bola ze uzasna fakt, recept som nasla na neta, varili ju na markize bez servitky, keby nie som v praci, dam ti ten recept, bola taka husta ta polievka, ani by som necitila, ze je tam por v nej 😉

lululka555
23. nov 2012

@nelly3 idem ju prvykrat robit,dufam,ze sa podari. Davala si do nej aj smotanu? ved receptik mi napis aj neskor ,budem rada aspon si porovnam 🙂

nelinka0401
23. nov 2012

@lululka555 ahoj,no už to mám hotové,robila som to ešte včera 🙂 dnes ráno som to pozrela a je to pekne stuhnuté 🙂

lululka555
23. nov 2012

@nelinka0401 super tak som rada,potom napis ci chutilo 😵

womankc
23. nov 2012

@bubo1104 Tak toto si cením o to viac , že sa jedná o Váš rodinný recept, ja takéto staré rodinné recepty zbieram a priam milujem. To mám od teba darček pod stromček krásny, ja ich určite vyskúšam , veľmi ma to zaujalo 🙂

womankc
23. nov 2012

@natal12 keď sa budeš držať postupu danielaj neskazíš, ja som to robila inak a tak som aj dopadla

nelinka0401
23. nov 2012

@lululka555 ok,dám vedieť 😉

womankc
23. nov 2012

@levandullka aj ja už asi zahájim pečenie suchého postupne a plniť budem načerstvo

nelly3
23. nov 2012

@lululka555
vies co vobec neviem, ale asi ano, robila som ju cca pred pol rokom jeden krat, ak pridem domov, kuknem a poslem receptik 🙂

nelinka0401
23. nov 2012

baby ,máte nejaký dobrý,overený recept na bagety???dakujeem 🙂

bubo1104
23. nov 2012

@michaelamilan áno dobre si čítala , potieram vajíčkom 2 x po upečení a v malých intervaloch . Ešte Ti poradím , keď budeš miesiť to cesto , daj si mikroténové rukavice na ruky , potom sa Ti nebude lepiť cesto na ruky a potom ich len vyhodíš a basta . Inač Ty si rapotadlo , že naháňať chlapov , toto by ma nenapadlo , teda - HA - HA . Ja som myslela tými somarinami skôr , že fajčenie , pitie a pod .

bubo1104
23. nov 2012

@womankc som rada , že sa na to podujmeš , neobanuješ lebo sú fantastické , mäkkučké , dlho vydržia a je ich neskutočne veľa až 400 kusov . Je to pečenie na pol dňa , pre niekoho na celý deň . Ale tá námaha za to stojí

bubo1104
23. nov 2012

@mysiatkoo ja keď dopečiem tie medovníčky , tak ich poukladám na veľký stôl , na bielu čistú plachtu a takto ich nechám postáť do 2 dňa . Čiže cez noc si postoja a ráno na 2 deň ich pozbieram do mikroténových sáčkov a tak v sáčkoch ich odložím do špajzi . Takto vydržia uskladnené 3 - 4 mesiace aj viac . A sú mäkkučké a stále voňavé naozaj . Inač som zaskočená , že čo robí náš recept na tej stránke , čo si našla . Je to presne náš rodinný recept len maličkosť , že sa nedáva tá citrónová kôra lebo budú horké , ale možno len taká štipka nezaškodí , to nemám odskúšané . Tie medovníčky tam musel pacnúť asi môj starší brat lebo aj on rád vypeká , vyvára a zavára . Niekedy napečie lepšie neš my baby z rodiny

lululka555
23. nov 2012

@bubo1104 ahoj ja mam ten isty recept ,co aj ty a co je aj na tej stranke,dostala som ho pred rokom od jednej starsej pani aj som skusala minule vianoce a uz ine robit nebudem,su naj, ja ho mam napisany z pol davky a tiez je tam aj ta citr.kora. 🙂

maminka3
23. nov 2012

@natal12 dakujem ti za link

maminka3
23. nov 2012

Ahojte maminky
takze dnes bude zeleninkova polievka {struhana} a hodim tam alebo krupky jemne alebo cervenu sosovicku a zemiaky s takym brokolicovym nakypom...zrejma asi zalejem besamelom...uvidim...
A este som skusila vcera receptik, neviem teraz narychlo kto ho sem dal, ale ta stavnata jablkova babovka....odporucam fakt super...mnamka...dakujem za receptik. prijemne varenie vsetkym

ktore
23. nov 2012

@lencyca sikulka si.aky recept je na tie rozky?

bubo1104
23. nov 2012

@lululka555 tak už neviem , ako sa mohol náš receptík dostať na stránku , ale veď už je to jedno . Ten , kto ho vyskúša určite nebude banovať lebo sú fajne mäkučké . Potešilo ma , keď si napísala , že iné robiť nebudeš , ani my doma iné nerobíme . A tá citrónová kôra je výzva , najbližšie ich vyskúšam aj s ňou

lululka555
23. nov 2012

@bubo1104 ale si mila,ze si ten postup na pripravu napisala tak obsirnejsie,moj recept je strucny. Ty si to pekne rozpisala...ja tam mam napisane ,ze musi zriet minimalne 4 dni,a nevedela som,ze to moze byt az mesiac,takze uz viem a mozem si cesticko zamiesit aj skor. Ja som dlho hladala recept na medovnicky aj som vela receptov vyskusala,ale tento sa mi hned zapacil. 🙂

levandullka
23. nov 2012

U nas dnes (opat) pecene kuriatko s ryzou a salatikom 🙂. Poobede sa bude pieeeeeeeeeeeeect 🙂 🙂 🙂

nelly3
23. nov 2012

@lululka555
nasla som na nete 😉

Hlavné jedlo- Polievka „Vichyssoise“

Potrebujeme:
200g masla, veľký pór alebo dva malé, 8 ks stredne veľkých zemiakov/žlté/, slepačí vývar alebo bujón/cca ½ litra/, 250 ml polotučného mlieka, 200 ml šľahačky, soľ a korenie, pažítka alebo mladá cibuľka na ozdobenie

Postup:
Umyjeme si dôkladne pór, pokrájame ho na kolieska, rozohrejeme maslo v hrnci, pridáme pokrájaný pór a za stáleho miešania cca 5 minút restujeme , pridáme ošúpané zemiaky nakrájané na kocky a miešame ďaľších 5 minút. Zalejeme vývarom a prikryté varíme cca 15 minút . Pridáme mlieko a smotanu, privedieme k varu a dochutíme soľou a korením. Polievku necháme chvíľu vychladnúť a prelejeme do mixéra a mixujeme cca 1 minútu. Polievka sa podáva vlažná ozdobená pokrájanou pažítkou alebo cibuľkou. Môže sa do nej pridať opečená francúzska bagetka pokrájaná na kolieska. Dobrú chuť

levandullka
23. nov 2012

@nelly3 Túto istú robievam aj ja, iba bez mlieka a smotany. Dám viac zemiakov a tie polievku po rozmixovaní perfektne zahustia. Dokonca sa mi zdá, že má oveľa lepšiu chuť, ako tá so smotanou. 🙂

lululka555
23. nov 2012

@nelly3 dakujem si zlata 😉

lululka555
23. nov 2012

@levandullka hej robievas bez smotany? ja ju uz mam skoro hotovu,idem mixovat,neviem ci mam dat smotanu.je lepsia ta bez?

danielaj
23. nov 2012

@maminka3 super, že moja bábovka žne taký úspech 😉 naozaj je výborná 🙂
@bubo1104 no myslím, že aj ja tento rok vyskúšam tvoje rodinné medovníčky, doteraz som robila len tie moje a myslela som, že sú najlepšie, ale vyskúšam tento raz tvoje a porovnám, ale myslím, že tieto prastaré recepty sú najlepšie, ja som tiež po nebohej babičke zdedila kopec zošitov s receptami a sú naozaj super 😉

danielaj
23. nov 2012

@natal12 horký? čo si dala veľa kôry z citróna, pomaranča? alebo čo? nechápem 😕 akurát pozerám na fotku toho tvojho čaju a vidím tam veĺmi veľa citrusov, to bude tým, ja som dávala len jeden citrón a jednu mandarínku

maminka3
23. nov 2012

@danielaj 🙂 ja dakujem....je lahka...jednoducha a chutnucka....pekny den

danielaj
23. nov 2012

@maminka3 aj tebe pekný dník 😉

firstbaby
23. nov 2012

dnes kolozvarska kapusta a polievka to este netusim, este stale mam sosovicu a aj brokolicovu na dva taniere 😉

danielaj
23. nov 2012

tak ja mám už navarené, dnes som robila krémovú špenátovú polievku so zemiakmi, marhuľové guľky, posypané makom, orechami a trstinovým cukrom, a mexické fazule + ešte mi v pekárničke kysne cesto na chorvátske rožky s cesnakom 😉

natal12
23. nov 2012

@danielaj ja som nevedela ja som tam pokrájala miš maš 😅 ale z pomaranču a grepu červéneho som kôru dala dole ale z citrona a limetky to nešlo 😠