Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

abriela
22. nov 2012

@bubo1104 dakujem za info. Ked sme ich robili prvykrat nevedela som, ze zvacsia objem, takze sme pouzili vacsie vykrajovacky, ale ked vies, ze sa zvacsia tak nieje problem.
@ifkael vyrobky na nete su rovnakej znacky a na vykrajovackach mam pisane po cesky, cize je to asi ceska vyroba.

jani74
22. nov 2012

Ďakujem za receptík 😎 upečiem 😎

michaelamilan
22. nov 2012

@bubo1104 🙂 tuším som s konečne našla spriaznenú dušu!!!!! Moje rovesbníčky nepečú aˇkeď, tak len málo alebo radšej kupujú :-/
Inak som eče chcela k tým medovníkom(chystám sa na zajtrajšie zarábanie cesta), keď som si čítala komplet celý receptík, ty potieraš až upečené tie medovníky, čítam dobre???? Aby som nespravila za mesiac nejakú somaritu 😝
A inak moja reč!!!! Radšej si ho doma vypekať ako naháňať druhých chlapov a vymýšľať somariny!!!!

mysiatkoo
22. nov 2012

@ifkael mne to pravdupovediac vobec nenapadlo s tymi skodlivinami, kedze som tam vosla len vdaka tipu odtialto, ze tam mozu mat aj vykrajovacky a doteraz som tieto obxody plne ignorovala... a neurazilo - iba doslo k zamysleniu ;)

ifkael
22. nov 2012

kocky, nemate osvedceny recept na francuzsky slany kolac- "kiš"?

a2303
22. nov 2012

@ifkael Moja mamina a ja ho robíme takto: vyvaľkáme si lístkové cesto na veľkosť plechu (ale aj na kraje aby masa nevytiekla). Potom do asi 6-7 vajec pridáme jednu kyslú smotanu, na kocky nakrájanú šunkovú salámu, nastrúhaný syr, vegetu, trocha soli, petržlenovú vnať a túto masu nalejeme na cesto. Dáme zapiecť a hotovo 😵

nakup
22. nov 2012

no ja zajtra nevarím máme v robote Katarínsku 🙂 a keby aj bolo uvarené dvaja chlapi by si nezohriali " veď je to veľká robota " tak idú do reštavrácie pohoda je pohoda 😉

lenuss84
22. nov 2012

ahojte.my sme dnes dojedli vajickovo-rascovu polievku a cestoviny s tvarohom a slaninkou.
a urobila Adke platok ryby-tresky na masle s bylinkami a zemiakmi.lebo tych cestovin uz ostalo malo a jej ani moc nechutili.zato na rybke si pochutila 🙂
na zajtra mam vymyslene: zeleninova polievka + pecene jaternice a pecene zemiaky. Adke ostala este rybka so zemiakmi.lebo jaternicu mi nezje 😉

natal12
22. nov 2012

@mirage aj ked si volakú vec nekupíš u činana je to aj tak made in china 😀 všetko je činske aj ked si to kupime v kvalitnom obchode 😒

mysiatkoo
22. nov 2012

@ifkael prave listujem novy apetit a je tam quiche, ktory urcite vyskusam...recept na cesto: 280g hladkej muky, 140g masla, 1/4 lyzicky soli - spracovat na drobenku, pridat 8 lyzic studenej vody, uhniest a dat na pol hod xladit...rura na 190st., cesto do pekaca, na to papier na pecenie, vysypat nejakou strukovinou a tak dat predpiect na 10min, zlozit strukovinu a piect este 5min... Napln: 285ml ssmotany,2vajcia,nasekany kopor,citronova kora, zmiesat osolit a okorenit, poukladat uvarene zemiaky na kolieska, natrhaneho udeneho lososa na kusky a zaliat polovicou smot., opat zemiaky,losos,smotana...piect 15-20min, 10min vyxladnut a vybrat z formy... Pisu, ze hotove cesto na quiche predava napr. M&S

ifkael
22. nov 2012

@natal12 ale je rozdiel, ked to prejde testami... a nechapem,preco to beries nalahku vahu.

Ftalaty a inee su nic moc, ked clovek ich ma pouzivat...a este pri vareni. Priamy kontakt s jedlom...

ifkael
22. nov 2012

@mysiatkoo pripomina mi to cesto na apple pie.. 🙂 🙂 🙂 zajtra uzaj pisem do zosita 🙂 🙂 🙂

Napln chcem nejaku porovu...co sme boli na beaujolais tento rok, mali uuuuzasny quiche... s porom.... musim nato prist!

mirage
23. nov 2012

@natal12

Ja viem ako to myslis.. ale vec co si kupim napr. ja neviem.. V Lindexe a u nas u cinana, pride mi to ine.

mirage
23. nov 2012

ale podme uz k vareniu 🙂)

lululka555
23. nov 2012

@nelinka0401 ahoj prvu cast smotany som dala uz ked boli pecienky hotove a len som to premiesala a potom som to chvilu nechala vychladnut a potom druhu cast pred vymixovanim 🙂 kedy to ides robit?

lululka555
23. nov 2012

@mia258 to je pizza? 🙂

lululka555
23. nov 2012

ahojte a dobre rano vsetkym 😉 dnes idem vyskusat polievku vichyssoise http://varecha.pravda.sk/recepty/vichyssoise-fr... , ja bez mlieka a len so smotanou urobim ( alebo ak ste ju niektora robila,je dobra aj len taka bez smotany? ) a druhe budu palacinky s marhulovym dzemikom,alebo nutelou a slahackou 🙂

danielaj
23. nov 2012

@lencyca dole skoro pri kaplnke, čo tam bol kedysi výpredaj - oblečenie a hore na poschodí boli také veci do domácnosti, teraz je dole ten číňan, kedysi to bola predajňa Makyta, určite vieč kde, no som sa tam veru pomotala 😀
@michaelamilan to aj môj chlap nosí do roboty chlapom koláčiky a vychvaľujú ma do neba 😀 lebo má zrovna takých kolegov a kamarátov, čo ich baby veĺmi nevaria a už vônbec nepečú, tak tí sú hotoví aj z obyčajného perníka, recepty nepýtajú, lebo by im to nemal kto upiecť alebo uvariť, inak nechápem také baby, čo nevaria, nepečú, 😒 ja by som sa zbláznila bez toho
@natal12 no super, som rada, že bábovka chutila a čaj parádny, jasné, že ho môžeš použiť hneď po upečení 😉
@mysiatkoo tak aj ty si nakupovala 😀 joj, ja tak neznášam číňanské obchody, ale keď ste tu o tom písali, tak som sa prekonala a šla som a veru, čo som sa ja nakupovala na nete týchto prkotín do kuchyne a toť u číňana ako lacno a kvalita podľa mňa porovnateľná a sranda, som to volala mame, že čo som nakúpila a ona tam hneď z roboty letela a nakúpila ešte, to čo som ja zabudla 😀

lencyca
23. nov 2012

Dobre ranko 🙂 dnes gulasova polievka,spaldove palacinky s nutelou,dzemom,vcera vecer som zistila ze nemam chleba v mrazaku,tak som sikovno isla robit celozrnne rozky,aby bolo na rano a na desiate 😀

danielaj
23. nov 2012

@mysiatkoo inak aj ja som kúpila tie kostice na marcipán, tiež kopec kovových vykrajovačiek, silikónové formičky - také miny, tiež vykrajovačky s piestom atď. 😉
@rastulka aj ty si bola 😀 😀 😀 ja som tiež tieto kvetinky kúpila, motýlikov tiež mali, ale som ich nebrala, lebo som si kúpila 2 roky dozadu cez e-shop a stáli ma 8 euro, 😖 bolo ich tam 5 ks 😖
@natal12 nie nespala som 😀 len večer sem už nechodím , myslíš ten pečený čaj? ja som mala šťavy dosť, ale myslím, že bude aj tak dobrý, neboj, vypijete určite 😉 a nechaj dole hlavou do vychladnutia, aj ke´d ja by som zasterilizovala, lebo jedna kočka tú písala, že sa jej pokazil, síce v tom recepte je, že stačí prevrátiť, ale istota je istota, ja som prvú várku nesterilizovala, nepokazil sa, ale ani by sa nestihol, rýchlo sme ho vypili 😀 ale druhú som zasterilizovala, a už aj tá je fuč, chystám sa robi´t ďalšiu, aby sme mali na dlhé zimné večery 😉
@sisanka aký šikovný synček 😉

lencyca
23. nov 2012

@danielaj ano viem kde,možno tam aj ja pojdem pozriet,ak sa dostanem do mesta 😀

sisanka
23. nov 2012

@danielaj hej je sikovny, len keby mi kadzy den napilil usi s tym ze chce piect medovniky 😀 😀 😀

milenka74
23. nov 2012

@sisanka no to poznam ,aj ja mam takeho pomahaca a nema to kto jest potom.Len piect a piect 😀

lululka555
23. nov 2012

@mysiatkoo sranda,ja mam presne taky recept na medovnicky ako si dala link,ale z pol davky,tie iste ingrediencie,ale vsetko deleno dva,mam ho od jednej starsej pani a piekla som ich minuly rok prvykrat a su najlepsie, ake som jedla a tiez s citr.korov a cesto musi par dni zriet 🙂

mysiatkoo
23. nov 2012

@ifkael segra robila s porom a bolo to mnam... oprazeny por, oprazena slaninka, predvarena brokolica, zaliate smotanou s vajickom..doxutene...

natal12
23. nov 2012

Bábovka v reze jaká štavnatá jee mnááám 🙂 😉

natal12
23. nov 2012

@danielaj akurát pijem ten čajík len je horký moc 😒 ale dala som dost cukru . nebude dobré kebyže si tam pridám citron a cukor ?

womankc
23. nov 2012

@natal12 no ja som nedala smotanu , ale mlieko a neprečítala som si návod, šľahala som teda vajíčka osobitne sneh a osobitne žĺtka a nejako sa mi to ubilo, ale mala som aj deň blbec . Všetky dievčatá to tu chválili a aj podľa fotiek som ja niekde niečo neurobila správne , až neskôr som sa danielaj spýtala ako to robila ona a bol tam ten postup iný / všetko sa zmiešavalo ako pri hrnčekovom / Takže ako vidíš aj stará harcovníčka sa sekne . 😀

natal12
23. nov 2012

@womankc ja som tiež chcela spraviť tie papagájove rezy ale radšej nie lebo to pokazím 😅

womankc
23. nov 2012

@rastulka joj krásne ti vyšiel aj si ho nádherne ozdobila