Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

babulka1978
23. nov 2012

u nas dnes gulas a knedla/ryza....a cez vikend pecene kuriatko s ryzou/so zemiakmi, salatik a kuracia polievocka so slizikmi a ako dezert nepecena ananasova torticka.

danielaj
23. nov 2012

@natal12 no tak to urobil ten grep podľa mňa 😒 , ja som tiež dala mandarínky bez kôry a citrón z kôrou a bol úplne že fantastický

adel22
23. nov 2012

Včerajšia večera: niečo ako pizzaštangle a cesnakovy dressing domaci, no a nealkopivo🙂

natal12
23. nov 2012

@danielaj ja som krava a ešte keď som išla z tesca sa rozhodujem vybehnem do kauflandu kupiť grep jeden 😀 a nakoniec som išla bože nemala som ho tam dať 😠 mám to vyhodiť ?? 😒 aj keď ho ochutím cukrom, citrónom a medom furt je taký 😒

danielaj
23. nov 2012

@natal12 no tak to už musíš ty posúdiť, či vyhodiť, či nie, no je to veĺká škoda, kopec ovocia ☹

adel22
23. nov 2012

@kikaneu Velmi pekne dakujem🙂

dida84
23. nov 2012

my dnes cigánska pečienka z krkovičky a zemiakové pyré... 🙂 ostalo aj trošičku cestovín so syrovou omáčkou zo včera... 🙂

konopka
23. nov 2012

Dnes šosǒvicova polievka s údenym, rezance s tvarohom a poobede pečieme krehke rožky podľa danielaj 🙂

leanax
23. nov 2012

My dnes paradajková polievka s písmenkami a zapekaný karfiol... 🙂

natal12
23. nov 2012

@danielaj á nevyhodím ho snád ho nejak vypijeme 😒 alebo ja možno sama 😅 včera večer i dnes ráno som celú šálku vyliala 😒 myslíš že sa bude dát zachránit že ho dochutím či to už nie ?

kikatko
23. nov 2012

šišky a ešte zo včera ostala kapustica s rebrami a klobásou

sitko
23. nov 2012

Zeleninová polievka s niťovkami (mrkva, petržlen, hrášok, ružičkový kel, karfiol) a domáca pizza (čo nájdem 😅 ).

slavka86
23. nov 2012

my sme dnes mali na obed spenatove halusky a kuracie masko so syrovou omackou...velka mnamka :D a prcek mal este aj polievku s telacim masom, brokolicou, hraskom, paradajkou a cesnakom

martinkatinka
23. nov 2012

Kočky, keď chcem robiť piškotové kakakové cesto len s dvoma vajíčkami / viac nemám 😀 /, nemáte nejaký taký recept.. vyhladávam, ale všade sú hrnčeky, ja chcem na gramy, neporadíte mi? Dííííííííííííííííík

slavka86
23. nov 2012

@martinkatinka skus hocaky recept ale prisobob gramas ostatnych surovin poctu vajicok, ktore mas doma. piskotoveho cesta bude menej takze by bodol aj mensi plech, aby z toho nebola velka palacinka :D

abriela
23. nov 2012

@martinkatinka a preco nechces na hrceky? Kolac z 1 vajka, alebo 2 je to jedno:
2 hrceky polohrubej muky (ja davam mozno 0,5 hrnceka hladkej alebo nahrad to kokosom, orechami), 1 hrcek krystal. cukor, 1 hrncek mlieka, 1/2 hrnceka olej, 1 pras. do peciva, 1 vajce. Lahka kratko zmiesat. Das na plech apecies cca 30 minut.
Nieco podobne:
2 vajcia 0,6 dcl oleja, 16 dkg kryštálového cukru, 1/2 práš. do pečiva, 22 dkg polohrubej muky, 1dcl čista minerálka
Aku chces plnku?

michaelamilan
23. nov 2012

@danielaj no ani ja nechápem ako a prečo ženy doma nepečú a nevaria! Niekedy som rada, keď ideme na obedík niekam von, že si odpočiniem, ale ajtak si rada doma varím a pečiem.......Asoň majú kolegovci čo našim chlapákom závidieť keď majú doma také šikovné žienky 😀
Ja som teraz nevrlá lebo nemám kde piecť, ale už iba 3 týždne a budem mať kuchyňu ako normálny človek tak sa vrhnem na vianočné pečenie!!!!!!!! sa tešííííííííííííím.......budem každý deň odpočítavať ako si odpočítavam dni do pôrodu heeeh.

martinkatinka
23. nov 2012

@slavka86
@abriela
Dík, ešte som googlila a našla som na 4 vajíčka a dala napoly... na hrnčeky nemám dobré skúsenosti, plech dám menší, hoci minule z troch vajíčok bol dosť vysoký....
Uf, hádam stihnem, kým turbo vstane 😀
Musím si dat záležat, je to pre svokru, mala meniny a navyše, ked je dnes ten deň svokier 😎

michaelamilan
23. nov 2012

@bubo1104 😝 že rapotadlo 🙂 hiiiiii
Oki, vyskúšam si dať rukavice! Drž palce poobede idem na nákup a šup šup miesiť cesto!

nanulik
23. nov 2012

dnešné menu: polievka so stonkového zeleru, a rybie prsty s varenými zemiakmi a my dospelí s tatarskou

womankc
23. nov 2012

@bubo1104 skúsim

dadkaabarino
23. nov 2012

MY SME DNES VARILI ZELENINOVÚ POLIEVKU A K TOMU PARENE BUCHTY (LEKVAR A NUTELA) ZO SLAHACKOU A GRANKOM 🙂 prajem vsetkym dobru chut 🙂

nanulik
23. nov 2012

ja sa priznám že tiež nepečiem. len torty také amatérske na narodeniny a vianočné pečivo. inak max 4x do roka. drahý to neje, malý zje max dva kusky a ja v rámci udržania štíhlej línie toho tiež vel nezjem. takže nám stačí ak babka donesie za tanierik občas

womankc
23. nov 2012

@mysiatkoo heheheh a ja ti rozmýšľam ,ž e aký detox ty máš preboha ako relax , že či sa reku furt prečisťuješ 😀 až potom mi došlo že básnik chcel deťoch xixixiixixi

mysiatkoo
23. nov 2012

@womankc 😀 😀 😀 😀 az mi slzy od smiexu vybehli 😀 😀

dadkaabarino
23. nov 2012

@adel22 Ahoj prosim nedala by si mi receptik na tie pizza stangle dakujem 🙂

abriela
23. nov 2012

@martinkatinka nevedela som piect hrcekove kolace. Teraz ine cesto nepouzivam. Zaklad je, nemiesta to dlho. Ked som piekla predtym kolace, otec ma ucit, ze vajcia musia byt poriadne vyslahane ale pri tychto hrcekovych to veru neplati.
Minuly tyzden som robila cesto z 1 vajcia do 26cm okruhlej formy. Cesto bolo hrozne hrube co mas az stvalo.

joannas
23. nov 2012

@abriela akože visoke alebo ako hrube ? 😕

adel22
23. nov 2012

@dadkaabarino to je taky moj recept...snad ti pomozem:
Kvasok robim v miske kyske- tepla voda, kocka drozdia, cukor a mukou posypem.....ked je kvasok hotovy, pridám slnečnicové semienka, ľanové, sezamove- co mas, zahustim psenicnymi klickami, spaldovou a aj bielou mukou, tak od oka...a dochutim solou, oreganom, rozmarinom, kminom......necham kysnut a potom si vytvarujem taketo opachy a necham este chvilku na plechu, peciem asi na 230C a tak 45min, zalezi od rury a potom este potriem /mam cesnak nalozeny v lanovom oleji s bylinkami/ cize par kvapiek toho oleja do vody a sol pridat a tym pomazem upecene a necham chvilku a potom rychlo jest, teple su naj!

womankc
23. nov 2012

@lululka555 podľa mňa vkľude si ju môžeš dať bez smotany, tá smotana to v podstate zjemní, ja takto podobre robím pórovú polievku, ale teda nemixujem a možno by si mohla použiť smotanu napríklad ovsennú, či sójovú - to som videla v obchode so zdravou výživou , teda ak si nechceš dať to mlieko len preto, že nemôžeš trebárs