Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

bubo1104
24. nov 2012

@rastulka v chladničke určite nie . A nemáte pivnicu ? Ja ho dávam do pivnice , kde mi pekne zreje , uložené pri kompótoch , čo som si pozavárala . Až , keď si medovníčky dopečiem , až potom ich dávam do špajzky v mikroténových sáčkach . Po dopečení je už vlastne jedno , kde si ich uskladníš , stačí keď budú v tých mikroténových sáčkach . Ale pred pečením , treba to chladnejšie miestečko nájsť určite .

mia258
24. nov 2012

Dnes sme mali navstevu, tak som upiekla tortu. Nejako ma v poslednej dobe chytilo pecenie 😅 Vnutro red velvet.

bubo1104
24. nov 2012

@rastulka pozrela som aj iné recepty a tie idú aj do chladničky , ale ten náš recept nie . Tie v chladničke zrejú len 1 deň a 3 týždne musíš čakať , kým zmäknú . Ten náš recept , tie medovníčky sú mäkké hneď ako ich dopečieš a nemusíš už čakať , kým zmäknú . Je na tebe pre ktorý sa rothodneš , veď Ty si najlepšie rozumieš čo a ako . Daj potom vedieť - pa pa

danielaj
24. nov 2012

@bobinkask práve som tvoje tortičky pozerala na FB, krásne, šikulka 😉

lussy23
24. nov 2012

hokaido tuning a rybka pečená na citróne so špenátom a k tom upečená tekvička

chrumka
24. nov 2012

Takze zajtra budeme mat spagety s mäsovymi gulickami podla Jamieho Olivera http://www.jamieoliver.com/recipes/pasta-recipe... 🙂 a navarila som si to uz dnes, kedze zajtra doobedu fotime, tak aby, sme uz mali hotovy obedik 🙂 ale slinky mi uz teraz tecu na to 😀

zuzananinka
24. nov 2012

@mia258 mohla by som poprosiť recept alebo link na recept - dakujem --- vyzerá úžasne 😵

rastulka
24. nov 2012

@bubo1104 Aha,tak to radšej zoberiem ku kamaratke ona ma dobru studenu špajzu,nechcem ich pokazit v žiadnom pripade 😉 🙂 Dakujem 😲

rastulka
24. nov 2012

Naša dnešna večera 🙂

natal12
24. nov 2012

@rastulka nerob chute 😀

bobinkask
24. nov 2012

@danielaj dakujem za pochvalu aj za páčitka na fb 😵

maartinkaa
24. nov 2012

@bubo1104 fuha tak aj ja ho mam v chladnicke, ako @rastulka,,,,no idem ich premiestnit, tiez ich nechcem pokazit 😨

bobinkask
24. nov 2012

@firstbaby neboj naučila by si sa, treba len vyskúšat... 😉

mia258
24. nov 2012

@zuzananinka - 250g hladkej muky, 1/2 CL soli, 15g kakaa, 120g makksieho masla, 250g cukru, 2 vacsie vajicka, 1CL vanilkovej aromy, 200ml smotany, 2PL cervenho jedleho farbiva, 1PL sody, 1PL octu
- na polevu: 150g mascarpone, 1CJ vanilkovej aromy, 200ml smotany, 100g praskoveho cukru

Muku zmiesas s kakaom, pridas sol. Maslo vyslahas s cukrom, pridas vanilk. aromu a vajcia. Smotanu vyslahas, pridas farbivo. Pomaly vseytko spolu zmiesas a slahas. Do octu pridas sodu, zamiesaj a rychlo vlej do cesta. Opatrne to cele zamiesaj, vylej na vymasteny a vysypany plech.
Ja som to piekla asi 45minut tak na 180°-200°. Ale radsej pec dlhsie a pomalsie.
Po upeceni pomalicky vyber cesto, lebo ono je riadne krehke a nadychane. Nechaj ho vychladnut a potom ho rozkroj.
Mascarpone zmiesaj s cukrom, vanilk. aromou, prilej slahacku a slahaj az kym ti krem nespevnie.
Natri polovicu korpusu, preloz druhou a zvyskom kremu natri celu tortu. Potom som uz len ozdbila jahodami 🙂
Inak nemusis davat vanilk. extrakt, mozes pridat aj normalnu vanilku.

bubo1104
24. nov 2012

@maartinkaa neviem ktoré si si zamiesila , ale tie naše prastaré , tie stačí dať len na regál do pivnice . Ja si neviem predstaviť mať v chladničke cesto celý mesiac , veď by sa mi tam nič viac nezmestilo . A ak má niekto viacčlennú rodinku , zaručene musí mať v chladničke aj viac potravín a miesto by tam zaberalo cesto . Tak stačí dať na ten regál do chládku . Ale ak máš to cesto , ktoré zreje len 1 deň , tak si ho v chladničke nechaj

mysiatkoo
24. nov 2012

dnes kuraci vyvar a rolada z mleteho masa plnena spenatom, vajickom a lucinou,obalena v slaninke a zemiakove vsehotvary

zklimekova
24. nov 2012

naša dnešná bábovka

maminka3
24. nov 2012

Ahojte maminky kuchticky a cukrarky, krasne a inspirativne kolaciky a jedla prikladate.
Ja som dnes navarila na 2 dni lebo zajtra doobedu nieco mame, tak bude opat jahnacie masko, lebo mame mraznicku plnu jahnacinky, v takej zeleninkovo-paradajkovo prirodne zemiakovo zahustenej omacke a priloha bola pseno, ktore som varila prvykrat ako prilohu. Ja milujem kus kus a strukturou sa pseno trochu podoba, ale chutovo je to ine. Deti tiez miluju kus kus s roznym maskom a omackami....tak som to zmenila trochu,ale boli uz opatrnejsie a zistovali co to je.
Ja uprednostnujem zeleninkove polievky a rozne vyvary z masa. dnes sme taku mali, tak zajtra navarim polievku, zrejma spenatovu lebo sme ju dlhsie nemali.
Pokojnu noc a tym, ktori zajtra budu varit, pekny cas

danielaj
25. nov 2012

@mysiatkoo mňám 😉

lencyca
25. nov 2012

@bobinkask nadherne torticky 🙂

lencyca
25. nov 2012

@mysiatkoo vyzera to super 😉

leanax
25. nov 2012

dnes karfiolová polievka od včera a kurací stroganov, ryža a pečené zemiaky... teraz na raňajky sme mali výbornú klobásu mňam... v správach dávali, že v BA začali vianočné trhy tak som si vzdychla joj dala by som si takú fajnú klobásu vianočnú... a môj mužík si to zapametal a kúpil fajnú domácu, tak ma prekvapil 😀

zuziq
25. nov 2012

este stale nemusim varit 😵 a moja maminka nam pripravuje slepaciu polievocku, rezne z rury, zemiakova kasa a k tomu mrkva s hraskom mnaaam

natal12
25. nov 2012

dnes mala mamina variť lenže kedže ona išla do ba tak musím zemiakový alebo koprový prívarok s vajkom a knedlou kto bude chcieť si dá opečenú párku 😅

rastulka
25. nov 2012

Ahojte 🙂 U nas dnes kuracia polievka s mrveničkou ako každu nedelu 😉 a http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7925 +kaša a cviklovy šalat 🙂

zuul
25. nov 2012

dievcata na ranajky zapekane pizza pecivko,
obed zemiakova "kulajda", deti maju kuraci perkelt, cestovinka
a my cina a ryza.
mnami
a vcera som robila uzasny coko kolac, z ktoreho som si rychlo dala 1ks a uz nie je. pridam neskor recept, jednoduchy a teda mnam podla nigelly lawson

trasko
25. nov 2012

ahojte tak my vcera zeleninova zaprazena s hlivou a brokolicou,perket na sampionoch a cestovina.boli mi kocikovat maleho tak som aj skvarkace urobila.odpadla som do postele,ze dnes nemvarim xexe ale zmena,rano som dostala o 5tej chut na vyvar hovadzi tak od siestej sa vari uz.kedze skoly strajkuju a skolak bude doma tak mu upeciem dnes aj kuriatko s ryzkou.to on lubi bejzbolky.

lienka2
25. nov 2012

dnes fazulova polievka zo vcera, kuracie sote s cestovinou, a uz varim aj na zajtra polievku z kosti co ostala z kuracich prs a buchty na pare 🙂

kucminka
25. nov 2012

kočky ako robíte guľky k plnenej paprike,dávate ich do vody uvariť alebo na plech zapiecť,čo je lepšie?

janicka11
25. nov 2012

@zklimekova Ahojky vyzerá super tvoja bábovečka,narobila si mi chute,takže poobede si urobíme aj my.. 😀