Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mili7
29. sep 2014

Ahojte. U nás dnes kuracia polievka s cestovinou a koreňovou zeleninou a kuracie stehná+zemiaková kaša+kyslá uhorka. Pekný deň

mimika123
29. sep 2014

@wighy mozem poprosit osvedceny recept na hraskovu polievku? este som ju nerobila a neviem ci je roozdiel dat mrazeny hrasok alebo cerstvy. dakujem, rada by som vyskusala

sono2
29. sep 2014

Rybu a šalát

sono2
29. sep 2014

@mimika123 čerstvý teraz?
Nie. Mrazený daj. Opečieme cibuľu na masle alebo olej. Ako chceš
Pridáme hrach a zemiaky. Zalejeme vriacou vodou. Toľko podľa toho akú hustu polievku chceš .
Dáš jeden bujón. Mozes variť aj bez.
Varíš nie dlho len kým zemiaky sú.
Urobíš z krupice a celého vajca halušky. Lyžicou ich dávaš do vody použiješ veľkú a majú lyžicu. Necháš zvarit. Dáš trochu papriky. Nemusíš.aj vajíčko môžeš hodiť a rozmiešať. To už bude dosť husté. My máme rady.
Korenie.
Hotovo.

evulienkaslx
29. sep 2014

cukinova kremova polievka, kuraci salat a´la Kreta (kur. maso, opecena cibulka, uhorka, rajcina, feta syr, olivy) s opecenymi toastami

ikika
29. sep 2014

@mimika123 ahoj, ja robim hraskovu tak, ze si na masle alebo oliv. oleji spravim jemnu zaprazku (preferujem spaldovu muku, no nerobim velmi silne zaprazky, fakt len na chut), oprazim do zlatista... odstavim, pridam trosku sladkej papriky, trosicku ju oprazim (nie velmi, aby nezhorkla), pridam vodu, mozes dat aj mlete cierne korenie (ja nedavam).. osolim, dam hrasok (davam mrazeny, surovy je este lepsi), varim...
Zatial si pripravim knedlicky, a to krupica (znova davam prednost spaldovej z dm), vajicko, sol (ja robievam z 2 vajec)... nie prilis huste... mozes si spravit skusku, ze hodis knedlicku do polievky a odsledujes, ak sa rozpadne, tak musis pridat krupicu, no davaj pozor, aby neboli zas velmi tvrde...
Knedlicky sa dost lepia na lyzicku, preto prvu knedlicku vzdy robim tak, ze si cistu cajovu lyzicku najprv namocim vo vriacej polievke a az s horucou lyzickou naberam cesto a davam do polievky... potom uz len hadzes jednu za druhou... 😉

danette
29. sep 2014

bobaľky s makom a s tvarohom.... Vianoce is coming 😀

marianna2468
29. sep 2014

@mili7 prosim vas o recept na brokolicovy nakyp?

marianna2468
29. sep 2014

@lovely_choice co za krem je v tej torte?a ovocie si davvala mrazené?

mizu89
29. sep 2014

fasirky ze co ladnicka da(ml.maso,slaninka,syr,zelenina..) a zemiakova kasa

mili7
29. sep 2014

@marianna2468 Robila som to podľa tohto receptu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=48021 , len som dala tentokrát iba 3 vajíčka a použila som 1/4 šálky ovsenej múky a 1/4 šálky celozrnnej, lebo bielu už nepoužívam. Namiesto cibule som dala jarnú cibuľku, ale nepražila som, len som ju šupla do cesta. A syr som nemala, tak tentokrát to nebolo posypané syrom. Inak zvyknem syr postrúhať a primiešať rovno do cesta.

mima2778
29. sep 2014

Sosovicovy privarok s krupkami,vajicko,klobaska,chlebik a orechove satocky 🙂

komplikovana
29. sep 2014

Ahojte žienky, dnes na obed - varený karfiol, s opraženým tofu a červenou paprikou-kápiou, posypané parmezánom. Pekný pondelok 🙂

slimstar
29. sep 2014

Hrnčeková pizza z nátierkového cesta
http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1424-hrn...

m_ij_ka
29. sep 2014

naša večera vajíčková nátierka, kaiserky, rajčiny 🙂

lovely_choice
29. sep 2014

vcera sme mali na veceru ovsene (z mletych vlociek) palacinky s dzemom. Nezjedla som ich malo, no zhodnotili sme, ze zo spaldovej celozrnnej muky su ovela chutnejsie 🙂

lovely_choice
29. sep 2014

dnes na obed rascovo-vajickova polievka a spenatovy (z celych listov) privarok so zemiakovou kasou 😎 vsetci sme si museli dat po 2x

leushkka
29. sep 2014

na veceru som vyhutala kuskus s tekvicou a fazulami a spravila som hruskovy pie

levandullka
29. sep 2014

Pečenie Nepekárničkového chleba zahájené 🙂. Mal úspech - včera klasický biely, dnes celozrnný s rascou 🙂

nakup
29. sep 2014

dnes plnená štrúdla kečup, 2 druhy syra, šunka, saláma, olivy, kápia a šampióny, a druhá kečup, 2 druhy syra, šunka, saláma,vajíčko a šampióny mňamka

nikawero12
29. sep 2014

@nakup môžem sa opýtať? Používaš obyčajné lístkové cesto, alebo nejaké iné?

nakup
29. sep 2014

@nikawero12 toto je kupované

mizulienka
30. sep 2014

@womankc wow ta torta znela uplnme famozne 😉 myslis, ze sestra by sa podelila s receptom na ten karamelovy krem s pusinkami? 😉 ak nie, nevadi 😉

mizu89
30. sep 2014

no dnes prvy krat vlasske medove rezy

mili7
30. sep 2014

@mizu89 Tie vlašské medové rezy vyzerajú super, škoda len, že ja mám alergiu na tie orechy ☹

asimama
30. sep 2014

Dnes bryndzove halusky..cista klasika... 🙂

mahulenka87
30. sep 2014

Nič 😀 na obed ešte dojedáme. A na večeru kuracie prsia na nivovej omáčke + ryža 😉

womankc
30. sep 2014

@mizulienka ja si myslím, že by sa podelila , skúsim napísať švagrininkej sestre , tá karamelová časť bola fakt dobrá.............

mizulienka
30. sep 2014

@womankc myslim na tu super chut od kedy som si to u teba precitala, mam velmi rada aj karamel aj pusinky, takze som si ista, ze to bola vyborna chut 😉 dakujem za ochotu 😉

komplikovana
30. sep 2014

Ahojte žienky, dnes na obed mám jačmenné krúpy a tekvicou hokaido /pečená v rúre/ a parmezánom. Prajem pekný deň 🙂