Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

0silvia0
2. nov 2014

@katja78
@mijo53
aj ja varím mäsový vývar s celými mrkvami, to je normálne a bežné. Ale tú celú mrkvu som zvyknutá krájať na malé kúsky, jednoducho nie som zvyknutá dať do taniera polovicu alebo štvrtku mrkvy. Ja taký kus mrkvy neviem zjesť, mne je to príliš sladké

jarushka_12
2. nov 2014

kuracia polievka , kur. stehná v rure zemiaková kaša a paradajkový šalátik a na poobede koláčik banánovo - krémový 🙂

oktobermimi
2. nov 2014

Pečený krk na vine a cibuli s kary rýži , pečenou klobásou , pečenými brambory 😀

katja78
2. nov 2014

@0silvia0 uvarenú mrkvu, ale aj kaleráb či kel krájavame deťom, ostatným nám to chutí práve tak, že si z tých väčších kúskov odkrajujeme🙂 chlapi zvyknú pridať do svojich tanierov podrvené chili, to mňa by zabilo😅

alenka7777
2. nov 2014

u nas dnes zeleninovy vyvar a pecene zemiaky s kadejakymi dobrotami...

0silvia0
2. nov 2014

@katja78 práve na to krájanie mrkvy lyžicou nie som zvyknutá, pripadá mi to čudné, asi je to o zvyku, my sme to doma nikdy nerobili 🙂

katja78
2. nov 2014

@0silvia0 tak nejak...dnes sme ten veľký hrniec varili asi 2 a 3/4 hodiny, pričom zelenina sa do jemne vriacej polievky, ktorá je na strednom plameni, dáva asi v polovici. Tým, že sa nemieša a len jemne vrie, zelenina je makkunká, no nerozpadáva sa, keď ju vyberám vidličkou. Preto nie je vôbec problém z nej odkrajovať, nie je to o nič namáhavejšie ako prekrajovať slíže, keď sú dlhšie🙂 niekde sú zvyknutí variť zeleninu kratšie, skôr al dente, u nás však nie😉

babush
2. nov 2014

hovädzí vývar s cestovinkou, stehno z mangalice upečené na mrkve, paradajkach, cibuli a slaninke so zemiakovou kašou a hovädzie zadné na spôsob diviny so smotanou a brusnicami + cestoviny (žemlovú kndedlu som už nestíhala) a dezert ešte nemám. Asi len obrátený jablkový koláč zvrtnem 🙂 a dúfam, že s varením na tento týždeň budem mať aspoň chvíľu pokoj 😎

katja78
2. nov 2014

@babush kde kupujete mangalicu, ak sa smiem spýtať ?

babush
2. nov 2014

@katja78 mm kupuje niekde z medzeva (východ). Raz ročne naplníme mraziak a už len vyberáme 🙂

dana_l
2. nov 2014

sunkove fliacky a slepacia polievka. pokusim sa urobit citronovy zakusok ak najdem ten recept co som tu naposledy videla

janula.k
2. nov 2014

Ahojte, neskusali ste nahodu niektora "Nepečené čokoladovo-bananove kocky" je to recept z Lidl-cukraren a bol tam minuly tyzden.

libka1
2. nov 2014

slepaci vyvar s rezancami, hovadzie na hrasku s cestovinou alebo alternativne hliva na smotane s cestovinou, mame to uz aj na zajtra, zajtra veget, nevari sa 😀

boubelka0021
2. nov 2014

Moje dnesne -Kolac z detskej vyzivy a Linecky tvarohovy kolac s hrozienkami a dzemom

mili7
2. nov 2014

Dnešná večera krémová hrášková polievka s opečeným chlebom a manželovi ešte opraženú slaninku do toho.

miskap2111
2. nov 2014

@boubelka0021 recept na ten tvarohový môžeš pridať? Vyzerá úžasne!

amdeis
2. nov 2014

Tak tento vikend sme mali slepaciu polievku s domacimi rezancami a na druhe jelenie ragu na vine a domace zemlove knedle. Kolac bol rumos.

m_ij_ka
2. nov 2014

naša večera hot dogy

trudka4
2. nov 2014

Pochoutka v bramboráku

Suroviny :

Suroviny na masovou část:

vepřová panenka asi 500 g
olej
sůl
pepř
hořčice plnotučná 1 KL

Suroviny na játrovou směs
kuřecí játra 500 g
velká cibule žlutá 1 ks
chilli paprička max. 3cm
paprika červená mletá
kmín mletý
majoránka
sůl
olej

bramborové těsto na placky podle vlastního receptu

Postup :

V prvním kroku si na pánvičce rozehřejeme olej, na kterém orestujeme na nudličky pokrájenou panenku. Ochutíme pepřem a solí. Na závěr přidáme hořčici. Pokud nám maso pustí šťávu, je třeba ji vydusit na tuk. Originál má být vepřové maso, ale nic se nestane pokud použijete i např. kuřecí prsa.

Ve druhém kroku vaření si připravíme restované játra.
Na oleji do sklovita osmahneme na drobno nakrájenou cibuli, pak přidáme chilli papričku, také nakrájenou na drobno. Dále přidáme mletou papriku a játra. Restujeme za občasného promíchání. Pak dáme česnek, kmín. Nerestujeme dlouho, aby neztvrdly. Nakonec odstavíme z ohně, přidáme majoránku a sůl.

Maso i játra udržujeme v teple, nejlépe v předehřáté troubě.
No a nakonec si usmažíme bramborové placky na pánvi s největším průměrem / 28 cm /.

Placky dáváme na ubrousek zbavit přebytečného tuku. A jdeme placky plnit. Na 1/4 rozložíme orestované maso, na druhou 1/4 restovanou pečeni. Asi v polovině placku přehneme, ozdobíme podle chuti a můžeme podávat.

slimstar
2. nov 2014
dana_l
2. nov 2014

tak napokon som upiekla ten citronovy zakusok, bananove muffiny (mala som uz vela prezretych bananov), a pre mna som si urobila kokosovy kolac

nakup
2. nov 2014

Ahojte mi dnes gulášovú polievku fajn hustú a brokolicu so syrom

olivka84
3. nov 2014

@wighy mne sa ta mrkva na velke kolieska paci ja som zas neznasala led sme hu mali ma male kococky nakrajanu.zle sa potom kradla bratovi s taniera.

m_ij_ka
3. nov 2014

naše raňajky vajíčková pomazánka, kaiserka, paprika

lovely_choice
3. nov 2014

@hatapkagb ja ju robim tak isto ako @zuzana0612 a stale bola perfektna 😎

lovely_choice
3. nov 2014

Cez vikend pecena krkovicka s dusenou kyslou kapustou a zemiackami na pare. Na dezert boli celozrnnospaldove palacinky (z litra mlieka - boli aj na ranajky 🙂) plnene broskynovym a malinovym dzemom bez cukru alebo "domacim" kakaovym jogurtom alebo makovou plnkou 😉

rencica
3. nov 2014

U nas este dojedacky kohuti vyvar a urobila som rychlo len zemiaky na Kyslo s koprom vajicko a spekacik a na veceru budu gyros rozteky s maskom z polievky a uvazujem nad makovou strudlou.. 😎

daniz
3. nov 2014

v sobotu - karfiolová polievka + špagety so syrom a piekla som jablkový perník
v nedeľu - karfiolová polievka, kur.prsia na dubákoch + ryža,
dnes rybka na masielku, pečivo/zemiačik

babulka82
3. nov 2014

baby ako robite klasicku cesnačku? Mne vždy v reštike viac chuti ako doma. Tam je tak dobre dochutena .Myslite že tam davaju aj bujon nejaky? Ja nedavam . 😖