Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

gala79
20. júl 2016

dnes zeleninovo: bulgur & ratatouille...

martinellacka
20. júl 2016

u nas dnes zemlovka mnamka 🙂 este tyzden sa budem oblizovat. Malokedy ju robim ale ked uz tak musim vela 😀

lucya87
20. júl 2016

Zapekane sampinony so zemiakmi...
Recept tu :

https://www.modrykonik.sk/blog/lucya87/album/sn...

marylinmary
20. júl 2016

domaca knedla plnena paprika 🙂

m_ij_ka
20. júl 2016

naša večera zemiakové placky s kečupom

mijo53
21. júl 2016

špenátová polievka na kyslo, žemľovka jablková

kikikat
21. júl 2016

Dekana a zemiaková kaša a máme od vcera fazulovu

usmiateslniecko
21. júl 2016

Halusky a telacie na stave s hraskom a mrkvou, polievka-vyvar z holubov s rezancami a zeleninou

simonnka2014
21. júl 2016

fasirky zemiaky,brokolicova polievka

sisaka
21. júl 2016

@lucya87 tak ako vidno na obrazku, na ten recept treba Portobello huby, nie klasicke sampiony 😉 , je tam nielen velkostny, ale hlavne chutovy rozdiel

lucya87
21. júl 2016

@sisaka moze byt. Ja to robievam so sampinonov na grilovanie. Ale dakujem za typ 😊

matvejka125
21. júl 2016

Strúčková polievka, tekvicový prívarok, opečená klobáska,volské oko

natal12
21. júl 2016

Baby cim mam zahustit rajcinovu omacku s mletym mesom na spagety?? Voda a,hladka muka?ci??

evittam
21. júl 2016

@natal12 Aj tak sa dá, ale ja robím takéto omáčky väčšinou z čerstvých rajčín+niekedy aj z konzervy a vlastne dám cibuľku,cesnak na hrubo na maslo-orestujem, k tomu dám na hrubo nakrájané olúpané rajčiny, trošku podlejem vodou, podusím 10 minút a potom zmixujem a hotovo - tak robím aj polievku, plnenú papriku a mňamka a vlastne si už nariedim podľa potreby - buď paradajkovým džúsom alebo vodou. 😉 Myslím, že lepšie ako múka.

slimstar
21. júl 2016

Sorbet z čiernych ríbezlí recept http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1429-sor...

lucya87
21. júl 2016

@sisaka inak na obrazku su sampinony. Ale urcite nabuduce vyskusam. 😊

motiilik
21. júl 2016

Francuzke zemiaky a domaca tatarska omacka...hribova polievka...a od utorka rezne s ryzou a salatom ( uhorka.rajcina.paprika.cibula v sladko - kyslom naleve ) ...

marylinmary
21. júl 2016

@motiilik ako robis domacu tatarku? posles mi recept do ip? 🙂 ak by ti to nevadilo?

m_ij_ka
21. júl 2016

naša večera domáce hamburgery

motiilik
21. júl 2016

@marylinmary poslane..

elienocka
22. júl 2016

Granadir

kikikat
22. júl 2016

Plnené kapusta, mňam citim sa ako by som zjedla slona,

mariba77
22. júl 2016

@elienocka zbožňujem ho 😂 To by bola porcia tak pre mna na obed 😂😂😂vyzera 🔝🔝🔝

christina_petrikova
22. júl 2016

@elienocka ten som teda daaaaaaaaaaaaavno nerobila. Ale si mi nan normalne chut narobila a so zavaranymi uhorkami. No mnam!!! neposles mi? 😀 my sme dnes robili sladku fazulu polievku a druhe gordon blue 🙂

trudka4
22. júl 2016

Na dnešní narozeninový mejdan jsem dcerce a jejím kámoškám připravila moučník Shrekův úsměv 🙂

SHREKŮV ÚSMĚV

Suroviny hnědá spodní vrstva :
vejce 5 ks
mletý cukr 5 lžic
hladká mouka 4 lžíce
prášek do pečiva 1/2 sáčku
kakao 1 lžíce

Suroviny střední zelená vrstva :
čerstvé kiwi 6 ks
vanilkový cukr 1 ks
krystal cukr 2 lžíce
pudingový prášek Zlatý klas 40 g
voda 300 ml

Suroviny vrchní bílá vrstva :

vanilkový jogurt 450 g
jemný tvaroh (nehrudkovitý) 500 g
prášková želatina 1 sáček (podle mě stačí půl sáčku)
voda 150 ml
mletý cukr podle chuti

Postup spodní hnědá vrstva :

Bílky rozšleháme, přidáme mletý cukr a vyšleháme úplně dotuha. Zašleháme žloutky a na závěr vmícháme kakao a hladkou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Rozetřeme do formy s pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě na 170 stupňů asi 20 minut.

Postup střední zelená vrstva :

Kiwi oloupeme a nakrájíme na malé kousky. Vložíme do hrnce, zalejeme 100 ml vody a 3 minuty povaříme. Přidáme cukr a vanilkový cukr a promícháme.
Ve 200 ml studené vody rozmícháme Zlatý klas a vylejeme je kiwi základu. Celé to promícháme a přivedeme k varu. Mícháme do zhoustnutí. Ještě horké vylejeme na vychladlý kakaový korpus a rovnoměrně rozetřeme.

Postup vrchní bílá vrstva :

V míse rozmixujeme tvaroh s jogurtem a podle chuti osladíme.
Do 150 ml vody vysypeme želatinu a necháme 10 minut nabobtnat. Potom ji zahřejeme a mícháme do rozpuštění želatiny (nesmí to vařit). Pak hned do želatiny přidáme 2 lžíce tvarohové náplně a rozmícháme. Celé to vylejeme do zbytku tvarohové náplně a rychle rozmícháme. Necháme chviličku houstnout a pak rozetřeme na zelenou kiwi vrstvu. Dáme ztuhnout do lednice.

silvia31
22. júl 2016

Na obed boli cestoviny s omáčkou syrovou, teraz som spáchala nivovú nátierku, lebo na večer ideme na grilovačku, takže netreba mi variť ;) ale zajtra bude mäsko na šťave a tarhoňa

beabelisova
22. júl 2016

@silvia31 my tiez ideme na grilovacku za hodinku 🙂 taaak sa uz na masko tesim 🙂

sadkoni
22. júl 2016

@trudka4 toto vyzerá dobrá mňamka!

slimstar
23. júl 2016

Kurča plnené citrónom na rozmaríne podľa Jamie Oliver http://veu.sk/index.php/chutne-recepty/1653-kur...

m_ij_ka
23. júl 2016

kôprovka s volským okom, špagety s mletým mäsom, kečup, syr