Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nikulqa
9. aug 2011

dneska ked tak citam vedie segedin 😀

nadhera
9. aug 2011

karfiolove placky s natrhanym petrzlenom + zemiakkasa, dojedena kuracia polievka a z nej uvarene stvrte oskubane a k tomu ryza s hraskom, palacinky. Snad na dnes staci. Pohladam na nete co zajtra navarit 😉
Isto chcem upiect rohlicky 😉 a uvazujem o zemlovke /babka poslala nastruhane jablcka v zavaracej flasi /

nikulqa
9. aug 2011

@kvojtanikova ako robis fazulovy salat s parkom?

kvojtanikova
9. aug 2011

isla som po recept a pisem: 1kg malej bielej fazule uvarit (moze byt aj menej fazule, podla chuti), 1kg cibule/papriky/rajcin nakrajat a podusit, dalej 10ks parkov nakrajat na kolieska a oprazit na oleji (najlepsie su spisske parky ale mozu byt hocijake) a nalev 1 Deko, 2dcl octu, 20Dg cukru - uvarit a precedit. Vsetko premiesat vo velkej mise, naplnit do poharov a sterilizovat 20 minut. Pri podavani ohriat a pokvapkat kyslou smotanou (nemusi byt), alebo je to dobre aj ako podklad na cestoviny ci maso.

nikulqa
9. aug 2011

@kvojtanikova dakujem pekne velmi...akurat sa mi dokoncuje leco a tak to fajne vonia,ze mi napadlo ,ze zajtra budem pokracovat s tymto tvojim receptom :D ale musim este dnes zohnat nieco podobne ako deko....fakt dakujem 😀

iinuska
9. aug 2011

sosvicova polievka nakyslo, langose

riana12
9. aug 2011

nam ostalo este zo vcera zeleninovej polievky, pecenych zemiakov (aj ked povodne mali byt hranolky, ale rozmyslela som si to 😅) a vysmazanych korbacikov...
dneska ako maskrtku spravim asi satocky z kupovaneho listkoveho cesta, aspon sa minie nacaty lekvar 😅

muskam
9. aug 2011

dnes zeleninovo-kuraci vyvar s ovsenymi vlockami na zahustenie, karfiol ako mozocek a varene zemiaky. K tomu uhorkovy salat... 🙂

muskam
9. aug 2011

Prosim hodte nejaky fajn recept s fazulou. Manzel ju nechce ale musim predsa niekedy uvarit aj fazulu, ved maly to potrebuje.

titkovamiriam
9. aug 2011

@kvojtanikova super receptík urcite vyskusam,no bez párkov,tie dam radsej az pri podávaní 😉
@nadhera mnam karfiolové placky-už som dlho nerobila,lebo ho vzdy zjeme inak 😉

nadhera
9. aug 2011

@titkovamiriam ostal mi zbytok z karfiola /cca 1/4/ a medzitym som kupila dalsi - pekny,biely. Takze zo zbytku placky, peciem ich v lievanickovej panvici a cely karfiol asi zapeciem .

ewana73
9. aug 2011

@nadhera ako prosim ta robis tie karfiolove placky?

nadhera
9. aug 2011

@ewana73 uvar si karfiol v slanej vode . Priprav si cesto /akokeby palacinkove,ale nebude sladke/ a do toho si nakrajaj na drobno uvareny karfiol . Sol,peper, vegeta /mam bez glutamanu/ , na spicku noza soda bikarbona , vsetko rozmixujem a teraz som do toho pridala aj cerstvy potrhany petzlen . Peciem v lievanickovej panvici,takze maju pekny tvar a su aj chutne, petrzlen to isti. 😀 K tomu zemiakove pyre a uhorkovy salat a super obed, vecera.

ewana73
9. aug 2011

jej takto som to este nepocula a mne doma kdesi stoji uplne nova panvica na lievance,kt.nevyuzivam 😀 dakujem 😉

katusska1
9. aug 2011

hŕstková polievka, tekvicový prívarok + volské oko a vajcové knedle 😀

nadhera
9. aug 2011

@ewana73 na tejto panvici robim aj zemiakove placky, decka maju radi male lievance, zemiak placky, karfiol placky... su take "doruky" 😀 😀 😀

sofinka18
9. aug 2011

tekvicova polievka zo vcera a zemlovka jogurtovo-ovocna 😉

frlka
9. aug 2011

kuraci perkelt s kolienkami 😀 😀 😀
ja by som si dala ryzovy nakyp, ale mm chce masko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a dcerka tiez 😀 😀 😀 😀 😀

akrima
9. aug 2011

zeleninová polievka - "guličková" - je v nej vyvarená tarhoňa, pečené zemiaky s maslom a vysmážaný patizón 🙂

kvojtanikova
9. aug 2011

@titkovamiriam preco si myslis ze by to nebolo dobre s parkami vovnutri? Oni ked su opecene, velmi dobru chut to tomu doda. A keby bolo malo, mozes si dat potom aj dalsie uvarene k tomu🙂

libka1
9. aug 2011

tekvicovo zemiakove placky a k tomu cesnakovy dresing
vcera bol patizonovy gulas s klobaskou
zajtra bude zapekane papriky so syrom a sunkou
este stale sa zbavujem zeleniny co sme podostavali a ked uz mam pocit ze je to fajn pride dalsia davka na spracovanie 😀 ale sak bodaj by to cely rok trvalo, v zime mi bude este luto ze toho tolko nie je 😉

lucikatn
9. aug 2011

na zajtra rozmyslam nad zemlovkou, polievku nejaku s fazulou, na veceru chlieb so sojovou natierkou (kupovanou 😀 ) a na vrch pokrajam pazitku

libka1
9. aug 2011

nemate nejaky dobry recept na rybaciu polievku? z pangasa, uz ho mam dlhsie v mraznicke, tak by ho bolo nacim spracovat 😅 cosi som nasla na mimibazare, ale uvitam aj ine napady ak niekto cosi take varievate... dakujem

chanae
9. aug 2011

dnes upecena babovka, vyprazany karfiol so zapecenou zemiakovou kasou, hraskova polievka, slovenska ryza s kuracim narezom a este dopekam rezne akurat...

titkovamiriam
9. aug 2011

@kvojtanikova niežeby nebolo dobre,ale ja som este nikdy nezavarala maso ani nic masove tak nemam k tomu doveru zavarat to s parkom-urcite je to vynikajuce 🙂 🙂 🙂 🙂

titkovamiriam
9. aug 2011

dnesny dezert cukinove lievance s hruskovým pyré 😉

lunana
9. aug 2011

Baby poraďte mi recept na hŕstkovú polievku...ešte nikdy som to nevarila a mám na ňu celkom chuť 🙂

titkovamiriam
9. aug 2011

@lunana myslíš taketo niečo?:
1 hrsť suchej fazule, 1 hrsť suchého hrachu, 1 hrsť šošovice, 1 hrsť jačmenných krúp, 1 mrkva, 1 petržlen, 1 cibuľa, 2 strúčiky cesnaku, 2 zemiaky, 1-2 lyžica hrášku, 1 PL hladkej múky, olej, voda, soľ, mleté čierne korenie, majorán

Vopred namočené fazule a hrach scedíme. Dáme do hrnca a zalejeme čerstvou vodou. Varíme odkryté do polomäkka. Pridáme šošovicu, jačmenné krúpy, pokrájanú mrkvu a petržlen. Dolejeme vodu a varíme takmer do mäkka. Pridáme ošúpané a na kocky pokrájané zemiaky aj s hráškom. Osolíme a okoreníme. Na panvici na oleji orestujeme na drobno pokrájanú cibuľu, pridáme hladkú múku a opražíme. Zásmažku nariedime vodou a primiešame do polievky. Povaríme a pridáme prelisovaný cesnak. Hotovú polievku dochutíme majoránkou. Podávame s krajcom chleba.

caly8
9. aug 2011

žemlovka jablkovo-tvarohová a pizza k tomu 🙂 a od včera polievočka - fazuľové struky na kyslo 🙂

maji4
9. aug 2011

Ahojte 🙂
@lunana dá sa kúpiť aj hŕstka v obchode normálne ako keby si kupovala šošovice aleho fazuľku v takých sáčkoch sa predáva aj hŕstka a ja to robím tak že dám si variť za šálku tej hŕstky keď je všetko polo mäkká pridám zeleninu mrkva a zemiak a keď je to všetko mäkké tak urobím zápražku s červenou paprikou je naozaj výborná keď to v polievke kde čo pláva 😉