Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

maji4
9. aug 2011

Ja som dnes varila cícerovú polievku a tiež taký istý postup až na to že som si ten cícer den vopred namočila 😉

kibuk
9. aug 2011

dnes u babky a deda gulas 😀 a doma Laciho pečen s americkymi zemiakmi 😉

katka888
9. aug 2011

zajtra zemiakovy privarok

sisaka
9. aug 2011

pecene kuracie stehna s limetkou a tymianom + ryza s okrou

bubinko83
9. aug 2011

baby poradte nejaky recept na bravčove masko so šťavou? Neviem ako spravit 😕 😕 😕
Inak robievate niekto to pečene kura na soli? ake to je ,alebo aky je tam rozdiel medzi klasicky pečenym?

kibuk
9. aug 2011

@bubinko83. bravcove na platky naklepat,osolit,okorenit a z prudka z oboch stran opiest.Dame bokom,nachystame si cibulovy zaklad do ktoreho dame trocha slad.cer.papriky,poukladame masko,podlejeme vodou a dusime do zmaknutia.Ak chceme viac stavy tak postupne dolivame,mozme ale aj nemusime nechat rozpustit jeden bujon.Ku koncu stavu zahustime s trochou vody a hladkej muky,nehame prebublat a podavame bud s tarhonou,ryzou 🙂

kibuk
9. aug 2011

alebo som par stran do zadu davala na Frankfurtske masko 😉

alebo cibuovy zaklad,na to na kocky masko osmahnut do biela,osolit,okorenit,pridat za lyzicu horcice,kecupu premiesat podliat vodou a dusit,postupne podlievame stale kolko chceme stavy v polke dusenia pridame bud scedenu kukuricu alebo mrazenu zeleniu azahustime voda,hladka muka 🙂 😉 ja tak povacsine robievam a mnamky 🙂

fialkaa
9. aug 2011

@sofinka18 prosim ta, ako robis jogutovo-ovocnu zemlovku? jogurt namiesto tvarohu? znie to super. vopred dakujem za recept.

kibuk
9. aug 2011

@maji4 mozem ta poprosit receptik na cicerovu polievku? vopred dakujem 🙂

bubinko83
9. aug 2011

@titkovamiriam dakujem .Asi spravim to stou paprikou a rajčinou ,kedže mam domace ingrediencie 🙂

happy8051
9. aug 2011

dnes sme mali bravcove pliecko na vine a dubakoch s haustickami

lunana
9. aug 2011

@maji4 takéto niečo som myslela, lebo som si kúpila takú hotovú hŕstku zmiešanú a nevedela som čo s ňou 🙂 ďakujem

tanitta
9. aug 2011

som dovarila predhodinou maslovu polievku a zapekanu rybku

sofinka18
9. aug 2011

@fialkaa ahoj, ano jogurt ovocny namiesto tvarohu nemala som 🙂 a oocie som mala cerstve tak som dala hrusky broskyne jablka... co bolo treba zjest uz 🙂 inac vsetko ako klasicka zemlovka, mliecko vanilkovy hrozienka vajicka, bielka... a este som sem tam sprcla lekvar co mi ostal zo zavarania 🙂

maji4
9. aug 2011

@kibuk ja to robím tak že večer si namočím cícer ráno tu vodu zlejem a dám čerstvú vodu dám sol +minimálne MčK a dám to variť, keď je cícer polomäkký tak tam pridám mrkvu a keď je mrkva polomäkká tak tam pridám zemiaky , keď su zemiaky mäké tak urobím klasickú zápražku s olejom+muka+červená mletá paprika a zmiešam .Hotovo ,po-prípade dochutím ešte vegetou ,je výborná, lebo ten cícer keď sa uvarí tak má takú jemnú orieškovú príchuť. Dobru chuť. 🙂

ikika
9. aug 2011

Vcera ovocne gulky z tvarohoveho cesta s cernicami a tvarohovou omackou. 😵
Dnes kuracie prsia (nakrajane na kocky) na hrasku a baby-mrkvicke s ryzou. 🙂

salma22
10. aug 2011

tekvicovu omacku zo zemiacikmi a asi volske ocko na vrh

adelaida33
10. aug 2011

ja dnes uvarím bravčový perkelt s nokmi, ten má mm rád. a ked popri malom stihnem, tak aj špenát, ale ten len pre mňa 😝 .

eva7780
10. aug 2011

francuzke zemiaky

zuzikkaa
10. aug 2011

cuketove placky 😅

kibuk
10. aug 2011

dnes mm ostane Laciho pecen a detom sisky 🙂

zuzka1.
10. aug 2011

tento tyzden:
pecene kura, ryza, uhorkovy slat, palacinky s nutelou a bananmi, sosovicova polievka
penne s nivovou omackou a sampinonni
srncie medajlonky s dubakmi, opekane zemiaky, brusnice
zapekany plneny baklazan mletym maskom, varene zemiaky, salat
slivkove gule, spagety s mortadellou
polievky este neviem

nikulqa
10. aug 2011

@kvojtanikova ahoj to ked som nezohnalo to deko tak radsej nemam robit ten tvoj recept na ten fazulovy salat nie?

elise
10. aug 2011

@nikulqa ja používam aj zelko, dekomaju v tescu pri zaareninových pohároch a pômôckach k zaváraniu🙂 ešte používam do toho na konzervovanie (je to na džemy aj na uhorky - univerzálne) majú ho prikoreniach alebo tiež aj kde su vystavené poháre na zváranie🙂

nikulqa
10. aug 2011

@elise no na Slovensku aj ja viem kde to predavaju,ale ja zijem vo Francuzsku a nikde som to nenasla

elise
10. aug 2011

@nikulqa to som si nevšimla že si vo francúzku, skús použiť prípravok na zaváranie u vás ktorý sa používa.

cestovatelkaandrea
10. aug 2011

dnes to bude cina (kura a cerstva zelenina) s ryzou

zabka4
10. aug 2011

Ja idem robit vysmazany syr v palacinkovom cesticku a neviem ci hranolky alebo varene zemiaky. Včera mi Sonička z paneláku urobila chute 🙂

nikulqa
10. aug 2011

@elise hm ved to ze tu som to nenasla ...ale nevadi nebudem to dnes robit skusim neskor ked to najdem v neviem akom obchode 🙂 aj tak dik