Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

natasole
11. aug 2011

Polievka vajíčková (bez červenej papriky) a rizoto zeleninové so šampiňónmi.

lyongirl
11. aug 2011

Ahojte, potrebujem poradiť 🙂
vydrží mi v chladničke 2 dni dresing z týchto ingrediencií? : soľ, MČK,dijónska horčica, vínny ocot, oliv. olej pažítka
a druhý dresing: oliv. olej, prelisovaný cesnak, sušený tymian a čerstvá nasekaná bazalka
Ďakujem 🙂

vvia
11. aug 2011

@lyongirl v chladnicke 2dni by ti malo vydrzat snad vsetko 🙂 a nemas tam take suroviny, ktore by vydrzat nemali.

00vladka00
11. aug 2011

potrebujem nejaky racept na spagety.co by som mohla zavarit do poharov.poadte-dakujem

luciferova
11. aug 2011

@00vladka00 chces zavarat spagety alebo omacku na spagety? ak to druhe, tak mirobime takuto - rajciny, cibula, cesnak, aj trocha papriky moze ist ak mate radi/vela, ochutit (aj feferony mozes dat ak chces) a sup 🙂 je to mnam 🙂

luciferova
11. aug 2011

@lyongirl ak mas tu chladnicku aj zapnutu, tak ano 😉

00vladka00
11. aug 2011

@luciferova omacku na spagety.dakujem.len neviem kolko toho mam dat?

luciferova
11. aug 2011

@00vladka00 ako kolko? do hrnca ci do poharikov? do poharikov ako ked robis leco, do hrnca kolko toho mas. a co sa surovin tyka, tak javsetko robim od oka a podla chuti. rajcin daj teda najviac a cibulku s cesnakom podla chuti 😉 aj ostatne veci...

babullka1
11. aug 2011
titkovamiriam
11. aug 2011

@00vladka00 to chce paradajkovú?tak nakrajaj paradajky,bazalku cibulu,oregano,trochu soli a hotovo 😉
a moje dnesne manu-arabsky chleba,so salatom a kuracimi reznami-pre Milana
a čina

lizatko1009
11. aug 2011

@babullka1 len neprezen s cesnakom, cesnak je sila na zaludok.

00vladka00
11. aug 2011

@titkovamiriam to je jedno jaku.deti maju radi spúagety a tak si chcem spravit do zasoby.na zimu.dakujem

nelicefo
11. aug 2011

Pangasius a zapekané zemiaky(v šupke) 🙂

raza
11. aug 2011

@baranovadanka ahoj, prepáč, že tak neskoro, skôr sa nedalo. No, tak ja robím takéto veci odoka, tak sa to pokúsim nejako zosumarizovať 😉 : 1vianočka, 1šlahačková smotana, 4 vajíčka, 0,2l mlieka, 1vanilkový sukor, kryštálový cukor - podla toho, ako máš rada sladké, mletý mak zmiešaný s cukrom, maslo - asi 80g - roztopené.
postup: Oddelíš si bielka a žĺtka. zmiešaš dokopy žĺtka, mlieko, smotanu, cukor a maslo, do toho namáčaš nakrájanú vianočku, ktorú uložíš pekne vedla seba do janskej misy, alebo pekáčika. potom to posypeš mletým makom s cukrom a navrch dáš ďaľšiu vrstvu namočenej vianočky. pečiem to asi pol až trištvrte hoďku a potom vyberiem, rozotriem vyšlahaný sneh z bielkov (aj do neho daj trochu cukru)a znova zapiecť kým sneh nezhnedne.

firstbaby
11. aug 2011

Dnes zapekany karfiol s cestovinou, sunkou a syrom, bravcove rezne na prirodno s varenymi zemiakmi, uhorka a este mamina doniesla privarok zo zelenych fazuliek...zajtra nemvarim keby co bolo 😀

raza
11. aug 2011

@baranovadanka a ak nechceš makovú, tak proste namiesto toho maku daj ochutený tvaroh( tvaroh, cukor, trošku mliečka na zriedenie, ale nie moc, hrozienka) a ovocie, aké chceš: marhule, alebo nastrúhané jabĺčka, broskyne, čo len chceš 😉 dobrú chuť 😀

chanae
11. aug 2011

Dnes? 58flasticiek leca, 50flasticiek paradajkoevho pretlaku.. a kuracia polievocka🙂

chanae
11. aug 2011

a o chvilku planujem este nieco na zajtra 🙂 asi segin gulas (segedinsky) 🙂

zabka4
11. aug 2011

@fomarik kupila som take 2,5 kg balenie v Lidli taky priesvitny obal s modrym za 2 eura a fakt su dobre.vobec nenasiakli olej a ani neotekal z nich. a s tym syrom v palac. cesticku boli zohrana dvojka. žiadny olej nebol citit a je to chutnejsie ako v trojobale .plus zeleninka, ziadna tatarka. 3 kaloricke bomby by uz bolo moc. apropo je lepsie si dat k tomu zeleninu, nemas potom taky hriesny pocit a pocit obzratosti a ze si s tohto obedu pribrala. Taky malý ofajk telícku 😀 😀 😀

baranovadanka
11. aug 2011

@raza dakujem 🙂

zabka4
11. aug 2011

@nikulqa Díky ulozila som si ho medzi oblubene na mimibazare. vyskusam 🙂

adelaida33
11. aug 2011

a ešte som uvarila jednoduchú plnku z rožkov, mlieka, vajec a petržlenovej vnate a k nej na kocky orestovala na olivovom oleji cuketu, baklažan a paradajku. no len dufam, ze mi na noc z toho nebude ťažko 😀 .

akika722
11. aug 2011

zajtráááá rizoto 😎 ááá nvnadili ste ma na tu cesnačku tak urobim aj to 😅

ikika
11. aug 2011

@judka, cize to je v podstate obmena kyslej zemiakovej polievky ci omacky? Alebo sa mi to len zda podobne... 😅 Lebo to ja teda luuubim... skusim aj Tvoj recept... diky. 😉

titkovamiriam
12. aug 2011

@00vladka00 ono sa da zavarit na cestoviny vsetko-zmes paradajok a byliniek,tento rok je vela cukiny-tak ju skombinovať s inou zelenonou.Ja zavaram len uncle bens -to sa da pouzit na vsetko a potom robim domaci pretlak,kecup,leco a to si uz len doupravujem s cerstvou zelenonou a maskom ci udeninami,obcas hribikmi ci rybou.

Ja dnes bravcový guláš so zemiakmi-vela vela,lebo idem na 5 dni do medera si oddychnuť a vychutnat si leto/dufam/
detom som nachystlala:
sobota: gulas-kuracie rezne ,pyre,uhorkový šalat
nedela:pecene kura,ryza,paradajkový šalát,kuracia polievka to si spravia na dva-tri dni
pondelok:cestoviny so syrom a šunkou
utorok:maju zamrazene plnene zemiakove knedle,kapustu si udusia
streda:palacinky a gulasova polievka/čo im ostanu udeniny/ a vecer budem doma pojdeme na pizzu

adelaida33
12. aug 2011

dnes mäsovo-zeleninové rizoto s postrúhaným syrom a uhorkový šalát s jablčným octom.

@titkovamiriam mňám 😝 , dobre si im nachystala 😉 . krásny oddych 🙂 .

tinuskaha
12. aug 2011

pangasius v horcicovej omacke a pecene zemiaky 😉 polievka sa doje zo vcera a dezert mrazena torta alebo puding 🙂

kibuk
12. aug 2011

dnes zeleninova polievka a sosovicovy privarok s vajickom a chlebom 🙂

sisanka
12. aug 2011

taaak dnes po dlhej dobe sa idem pustit do varenia...chystam sa robit marhulove gulky a asi hubovu polievku 😉 kazdy sa vytesuje ze konecne nieco bezmasite lebo po veceroch skoro stale bud opekame alebo grilujeme 😀

firstbaby
12. aug 2011

dnes nemvarim, boze ako dobre to znie...ideme na vylet na cely den 🙂