Čo robíte s olejom, keď máte tuniaka v oleji?

evica17
13. apr 2023

baby, co robite s olejom, ked mate tuniaka v oleji v konzerve ? viem že niekotrí vylievaju, ale mne to pride skoda a zas tuniak vo vlastnej stave mi nechuti. co s tym ? je to niekto normalne s tym ?

sundew
13. apr 2023

@evica17 kúp si vo vlastnej stave a pridaj si olivovy olej kolko chces 🤷🏻‍♀️

evica17
autor
13. apr 2023

@sundew len mne ten nechuuti, ta stava je taka zvlastna.

tosomja
13. apr 2023

@evica17 dreveného jem aj s olejom. Keď robím cestoviny, či nejaký šalát, tiež použijem celé aj s olejom.

ckocka
13. apr 2023

Olej rozohrejem, prihodím podrvený cesnak, chilli, uvarené cestoviny. Alebo do fazulového šalátu ho mám rada.

eliska13
13. apr 2023

@evica17 niečo odlejem ostatné zjem

zenulkaaa
14. apr 2023

Mne zas nechuti ten olejovy. Mastny je. Takze u nas len vo vlastnej stave idu. Vsetko je o spravnom ochuteni. Ja robim z neho pomazanky, jeme ho s cestovinami, salatmi, len tak samotny nie.
Takze bud si zvyknes na toho bez oleja, alebo ak Ti chuti ten v oleji tak ho jedz, tolko zas toho oleja az neho nemusis vylievat aby Ti to bolo luto..

asia83
14. apr 2023

@evica17 Áno, do pomazániek ho pridávam spolu s tuniakom, komplet celý obsah konzervy. Tuniaka v konzerve používame iba na pomazánky.

kvietok2012
14. apr 2023

Ja odlejem co sa dá a ostatne zjem...

babulkomale
14. apr 2023

@evica17 vylejeme mackam

daniela2202
14. apr 2023

@evica17 vypijene

kikavadi
14. apr 2023

Ak ti môžem poradiť, kupujem v grizly.sk tohto tuniaka. Je síce v oleji, ale je ho tam tak malo, že nemáš čo vyliať, nie je taký mastný a predsa chuti výborne, ako v oleji. Ja tiež neznášam vo vlastnej šťave. Tento z grizly jeme doma vo veľkom, robím z neho nátierku, pizzu, cestoviny. Sú tam veľké kúsky, žiaden šrot.

blondiee83
14. apr 2023

Polievame ním psovi granule, zbožňuje to

kik2022
14. apr 2023

@evica17 Mne tiež viac chutí tuniak v olivovom oleji ako vo vlastnej šťave. Väčšinou ten olej vylievam, ale keď robím cestoviny s tuniakom, tak použijem ten olej na opraženie cibule a cesnaku, pridám tam pasírované paradajky, povarím, dochutím soľou, čiernym korením, sušenou bazalkou. Niekedy pridám olivy alebo kukuricu a pridám tuniaka do omáčky. Potom len zmiešam s cestovinami a posypem parmezánom.. 😋

simca06022011
14. apr 2023

@evica17 ja olej z tuniakov vylievam psovi na granule, nejem to, ale zalezi od toho na co to pouzivame, dcera si to s olivovym vyleje tuniaka rovno do cestovin. Stavu z tuniaka tiez nejeme, proste to vylejem, vzdy.
Podla mna to nie je kvalitny olej ani kvalitna "stava", sluzi to na konzervaciu... v prvom rade.

evica17
autor
14. apr 2023

@kik2022 dakujem za recept, to ma nenapadlo takto robit, ja vzdy dam pod cibulku olej noralny, a potom mam dilemu ze co s tuniakovym, ze to bude uz moc mastne.

@kikavadi vdaka za tip. len to je celkom velke balenie, to zjete za kolko ? takeho kiloveho tuniaka ? ci to dlho vydrzi po otvoreni ?