Môže 13 mesačné dieťa jesť ryby z konzervy?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prikrmovania 13 mesačnej dcérky.

Môže dávať dcérke ryby z konzervy?

Je vhodný tuniak z konzervy?

Je lepšie ponúknuť vo vlastnej šťave alebo v oleji?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate môže už aj ryby z konzervy, len ich treba preplachovať ak sú v slanom náleve.

Ak použijete do nátierky aj olej z konzervy, nevadí to. Takto však určite nedávať dieťatku ryby pravidelne

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička

Dobrý deň,

v podstate môže už aj ryby z konzervy, len ich treba preplachovať ak sú v slanom náleve.

Ak použijete do nátierky aj olej z konzervy, nevadí to. Takto však určite nedávať dieťatku ryby pravidelne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička