Čo ste dávali deťom na večeru po 1. roku?

amima
26. júl 2011

Ahojte, dajte mi prosím nejaké tipy, čo dávať dieťaťu po roku na večeru. Ja som malému zvykla doteraz dávať kaše (kadejaké mliečne, ryžové na dobrú noc), Po roku má byť strava už pestrejšia, tak aby som mu rada ten jedálniček trochu vylepšila. Budem vďačná za každú radu.

tosomja
26. júl 2011

Ja na večeru dávam najradšej kaše, najlepšie zasýtia, sú "šetrnejšie" k brušku. Tak okolo 17tej dám napr. chlebík so syrom, alebo masielkom, nejaké iné pečivko+čajík/mlieko...potom ešte okolo 20 jej robím kašu, alebo keď zaspí skôr, tak sa mi zobudí na mlieko.

patrishaa
1. aug 2011

ja tiez davam najradsej kasu. Varim normalne krupicovu kasu z plnotucneho mliecka, niekedy pridam ryzove vlocky, alebo instantne psenicne klicky, alebo nakrajam bananik do toho, podla toho coho zjedol za den menej ci ovocia alebo vlakninky. Tiez sa mi najviac osvedcili co sa tyka zasytenia.

nikush
1. aug 2011

@amima chlieb, jogurt, polievku... kase mi odmietal a aspon ho nezalepovalo 😉 to co jem ja, jedol a je aj on

emily_666
1. aug 2011

krupicovú kašu, pudinček bebe, polievku, minule aj slaninku tisol do seba, alebo vyjde banán, niekedy ovocie, niekedy rohlík s maslom, väčšinou už ked vidí nás jesť, tak si to pýta aj on

eeffka
2. aug 2011

krupicovu kasu, kasa musela byt, a ja som si tiez rada dala 🙂 a neskor co sme jedli my. mam dakde fotku jak sa mi trha mekac z ruky 🙂, ale som si ubranila.

ichbinich
2. aug 2011

Ked mu chutia tie kase, tak mu ich mozes davat aj nadalej. Moj kase asi pol roka ignoroval, teraz ich zase zacal jest. Takze ak neje s nami (lebo nasa vecera je nevhodna alebo sa este vari a on by uz mal ist spat), tak mu dam kasu.
Mozes mu ich spestrit pridanim ovocia, vlociek, lupienkov (necukrenych) atd. Alebo mu skus dat "dospelacku" veceru, chlebik s niecim, alebo teda ak vy budete jest nieco, co moze aj tvoj maly a co ma rad. Nas zboznuje zemiaky a ryzu 😉 Aj suche 😀

lenuss84
5. aug 2011

@amima ahoj.ja tiez varim krupic.kasu z plnotucn.mlieka.alebo jej dam polievku co mala na obed,alebo len popucene zemiaky s maslom a k tomu vyzivu.alebo ak nestiham nic navarit tak jogurt s kuskom rozka s maslom.alebo som jej vcera spravila prazenicu riedku z 1 vajca a primiesala do toho trosku fliackov od obeda.aka mnamka to bola.ja ti verim,niekedy som uz aj ja bezradna z toho,co jej dat na veceru.mne Ada tie kupovane kase vobec nechce jest.ani ked bola mensia a ani teraz.

libka1
5. aug 2011

huste polievky zeleninove a maskove alebo rozne kremove (cuketovu, brokolicovu, porovu) 😉 moja to mala rada, teraz uz robim pomenej ale stale je polievkova 😉

hori
5. aug 2011

jeeejky, tiez mam ten problem... kupovane mliecne kase mi uz vobec nechce - napina ju z nich, tak som musela zaviest system - co na obed, to na veceru... akurat, ze tym padom jej z jedalnicka zmizla jedna mliecna davka denne - moja totiz samotne mlieko vypije iba rano, aj to tak pobiedne... potom este ma na olovrant jogurt, aj na ten ju musim presvedcat... ovocie a obedy su v pohodke, tak vzdy navarim viac a ma aj na veceru... vcera bol sunkaflek - to sme mali aj normalne my dospeli, len malej som tam primixovala este rajcinu, aby tam mala nejaku zeleninu... 😉

amima
autor
5. aug 2011

Ďakujem Vám baby všetkým za tipy. Náš malý síce rád je, ale mám pocit, že mu je po tej kaši ťažko a už aj mne by to išlo krkom, stále kaša, kaša... 🙂

michaela1711
20. okt 2013

Ja dávam na večeru ryžovu alebo krupičnu kašu, dam do nej trošku masielka alebo ani nemusí byť a pridávam tam aj trošku cukru

m_ij_ka
20. okt 2013

ja to malej striedam, ryžovú kašu, krupičnú kašu, puding s piškótkami, rohlík so syrčekom, chleba s maslom, paštékou, kakavko