Detičky, ktoré radi papajú. Máte nejaké triky?

susik77
27. feb 2009

Ahojte, mala strasne vela a rada papa, snazim sa jej varit tak, aby moc nepriberala-ona papa skoro v kuse cely den 😎 Vazi v 18 mes. 13.5 kg ale je aj dost vysoka-84 cm. Mate niekto doma podobne dieta? Mate nej. triky co davate jest aby moc nepribralo? Ja davam len nesladene caje, skoro ziadne sladkosti-len 1-2x tyzdenne brumika, niekedy puding a pod. ale ziadne cokolady ani cukriky. Som rada, ze jej chutia zdrave veci-zeleninove polievky, ovocie a pod.

katka76
27. feb 2009

ahoj susik, tak my sme podobny pripad, jeme raz do dna - od rana do vecera- v 20m vazime konesne necelych 11 kg, ale terezka v kuse pobehuje, tak to vybeha. pije spolu s nami nesladene caje, cistu vodu, dzusove striky. ma rada ovocie i zeleninku, proste vsetko. snazim sa nedavat jej sladkosti, papa len piskoty, kukuricne chrumky a sem-tam cerealne keksy.
treba sa tesit z toho, ze papaju, co by ine maminy za to dali

valhali
27. feb 2009

susik, moja je tiez papos, ma 12kil a 17mes, ale moja je aj lenoch. Zacala chodit na 15mes, rada sa hra v sede a ked sa ma pre nieco zohnut,tak stona ako stara baba 😀
Tiez pribera iba zo zeleniny, maska a ovocia. Este niky nemala sladkost, cokoaldu uz vobec nie. Nesladim jej nic, tiez tak 1 ovocny brumik tyzdenne..ale ma rada kase. Je ich na ranajky a veceru. Spase na veceru plnu misku kase, zapije 150ml nesladeneho caju a ide hned spat. A nad ranom o 4.30 sa uz budi,ze chce mlieko a vypije 200ml mlieka a spi dalej a o 8mej rano uz je hladna a papa zase kasu,alebo chlebik s masielkom a syrom,alebo dzemom. A potom je skoro kazde 2-3 hodiny a obed mame polievku a druhe a za tym by este mlsala. Ale nebudem ju obmedzovat v jedle, casom to vybeha a je tolko mamiciek,co by menilo... chut do jedla je znamkou zdravia 😉

jahodka11
27. feb 2009

susik, nas maly ma cca 13kg a stale by len jedol....ale nevyzera tucny, stale beha, takze to asi vybeha....sladkosti nepapa ziadne, je alergik, zatial mu nic dat nemozem....a preto som rada, ze zje cokolvek 🙂 len v poslednej dobe nechce spenat..ale nevadi....nech ma aspon jedno neoblubene jedlo 🙂

susik77
autor
27. feb 2009

no, nam je to uz celkom srandovne: este len dopapa a za 15 minut uz znmovu: ze: papar, papat 😀
moja mama ked bola u nas sa len cudovala, druha vnucka zase nechce jest skoro nic, tak dava moju za priklad 😀
len sa bojim toho ze to nevybeha-obidvaja s mm mame skoln k priberaniu, tak preto chcem, aby sa mala zdravo stravovala.

valhali
27. feb 2009

moja sa rano zobudi a jej prve slova su "mnam-mnam" 😅 a ked doje a ideme jest my,tak zase zacne mnamkat a tak je aj s nami...tiez sa bojim,aby nemala sklony k priberaniu,no poznam aj tucnejsie deticky,tak neverim.

susik77
autor
27. feb 2009

valhali: vsak ona tiez nie je tucna, skor taka baculata-ona je aj vysoka tak sa to strati. akurat ma dobre brusko a licka 😎 je zlatunka, take "zdrave dieta".
inak, aj ona papa svoje jedlo a potom este s nami, ked my jeme 😀

valhali
27. feb 2009

susik, pozerala som tvoje foto malej,tak je podobny typ ako moja, ze ma licka a brusko, ze posobi baculato,ale mne sa to velmi paci, take deticky posoba zdravo. A este ked sa moja vyspinka tak,ze ma ruzove licka,tak je na spapanie 😅
Nase kocky budu krv a mlieko, to je pekne 😉
a aka je Veronika v pohybe, je sidlo,ci tiez taka pohodlnejsia? Lebo moja je pohodlna

susik77
autor
27. feb 2009

valhali: tak moja beha stale 🙂 ale vydrzi aj sediet a pozerat si knizku. myslim, ze je taky priemer. poznam jerdneho rovnako stareho chalana co byvaju pri nas a ten je ako na klucik-beha, beha ani nevie kam 😀
a prave jeho hracky ani nic nezaujima.

valhali
27. feb 2009

tak aj moja obsedi, aj knizky rada prezera...ale su dni,ked len beha...ale tiez je taky stred,ze pobeha,ale aj rada si sadne. Dievcatka su kludnejsie asi...

sirinka
27. feb 2009

aj nasa ma v 19 mes. vahu 13,5kg...ale ak ta to upokoji, tu vahu uz ma asi dva mesiace...a papa stale rovnako dobre...takze podla mna to uz teraz nepojde az takym tempom...
ja by som ju nechcela obmedzovat v jedle, jej telo predsa citi, kolko toho potrebuje, ale davam pozor na zdravu a vyvazenu stravu, ziadne zbytocne sladkosti, max. cerealne keksy, radsej ovocie, jogurty...
pije iba vodicku, rano nesladeny caj a MM...domacu ovocnu stavu raz za uhorsky rok zatial...inac ziadne dzusy.
a acidko 😀

janetina
27. feb 2009

aj my sme papkaci a sme na dietnej strave kvoli alrgii..mame 2 roky a 2 mesiace vysku 95-7cm a vahu ze vraj 14kg...Timino mi nikdy este nic neodmietol. Je skor vegetak preto si myslim ze je tiez taky valibuk 😀 ...ale tatu mame vysokeho 193cm tak si myslim ze si robi zasoby na vysku 😀 😀 . Ale niekedy mi vadia ustipacne poznamky 😝 😝 😝 😝 az mi je ho luto.... ☹ chrustika. A zaujimav eze sme sa narodili maly? Myslim ze aj tieto deti viac priberaju..nie?

sirinka
27. feb 2009

janetina nasa sa narodila trochu skor a domov z porodnice isla z vahou 2900g...a tiez si myslim, ze bude vysoka, tiez sme v rodine vsetci vysoky.
mne je luto ludi, co maju taku inteligenciu ze sa vysmievaju z maleho dietata... 😉

janetina
27. feb 2009

no je to ubohe ,, i ked poznam jedno dievcatko a je veeelmi baculata 3 roky bude mat este len a nosi myslim kvoli brusku 122 ci ake cislo...ale tam vidim zle navyky starvovacie. Sladke napoje a sladkosti...na dennom poriadku.
my sme mali cca 2520gr ked sme isli z porodnice az som sa cudovala ze sa narodil taky kostnacik / hekticke tehotenstvo/ ale v 6 mesiacoch to dobehol a az nadbehol 😀 . Ked je holucky tak je taky husty ale bruśko nema len licka po mne 😀 . MM mi vravel a aj podla foto vidim ze boli podobny a teraz je chudy .az moc.... . Kojit som nekojila dlho kvoli zapalu stredneho ucha som to vzdala 😒 po mesiaci a potom som asi jedinu chybu spravila v tom ze akonahle plackal som myslela ze je hladnucky asi podotykam a tak som mu robila mliecko a on ho zasa vypil a pil a pil....tak nviem ci je aj moja chyba v tej dobe... 🙂
Ale v podstate je to jedno lubime ho aky je a mozme byt radi vsetki ze papaju...
sirinka a vsetko dobre fazulke 😉 . och aj ja by som sceeela este jednooo, len mm uz nechce 😒

zuka
1. mar 2009

Ahojte, potesila ma tato tema 😉 My mame cez 14 mesiacov a mame okolo 14 kg 😅 a 82 cm. Maly papa rad, ale nastastie mu vacsinou staci vo vymedzenom case. Ale zato zje tolko ako dospely 😒. Pije iba vodu, neje ziadne sladkosti, nic sladene, jogurty len biele, vela zeleniny a ovocia.
Nie je tucny, ale je macko. Ked sa narodil, vazil 4180g, chodi od 10 mesiacov a je velmi aktivny.
Moj muz meria 195 cm, ja meriam 180, tak velmi dufam, ze sa vytiahne.

janetina
1. mar 2009

zuka ako pozeram tak bude dlhan ako nas 😎

susik77
autor
12. mar 2009

baby, poradte co mam s malou robit: ona posledny tyzden papa v kuse cely den a kazdych 10 minut mi otvara chladnicku: ze papat, papat. Ale ked jej nieco ponuknem, tak to odmieta ☹ spapa tak trochu jogurtu, sunku a puding. inak vobec nechce chlieb. ked jej dam kusok s maslom, tak oblize maslo a chlieb necha ☹
mam pocit, ze jedina zachrana je ist von na prechadzku, lebo ako sme doma, furt je otvorena chladnicka a spajza 😝