19 mesačný syn nechce papať

perluska
31. máj 2012

Ahojte maminky, mam taky problem so svojim synom. Ma 19mesiacov a nechce skoro nic jest okrem mliecka. Mliecko na ranajky, niekedy aj na obed no a na veceru samozrejme. Skusala som a stale skusam rozne jedla ale okrem zeleninovej polievky s rezancami nechce vobec nic ine. Samozrejme na desiatu jogurt a na olovrant trebars brumika to ano, sladkosti to hej, ale nemozem doneho dostat ziadne normalne jedlo. Poradte prosim, dakujem

5k
1. jún 2012

ahoj, ako dlho to trvá? ak je to len pár dní, tak nevadí, deti vraj mávajú také obdobia. My sme mali nedávno (malá mala 1 rôčik) také obdobie, že 2 týždne papala veľmi máličko. A kamoška akurát rieši tiež malého, papá jej len raňajky mliečko - cca 60ml, potom až obed okolo 12hod, ale veľmi málo z neho spapá a potom nič nechce až do večera.........doktorka jej povedala, že by to malo byť OK

anjelicek26
1. jún 2012

@perluska - vynechaj mlieko. Komplet. Do par dni bude jest ako sa patri. Overene v praxi u nas 😝

evka4
1. jún 2012

@perluska urcite vynechaj sladkosti. ak to bude trvat dlhodobo, daj mu skontrolovat zelezo, anemicke deti casto trpia nechutenstvom.

beba1902
1. jún 2012

@perluska no moja mala papa mliecko len rano ,ale cez den tiez malo papa ma 16 mesiacov su dni ked papa dobre a su dni , ze skoro nic a lekarka povedala , ze je O.K a to ma len 9,5kg skus vyradit sladkosti u nas pomaha aj to...

lili_mia
1. jún 2012

vynechať sladkosti, aj čajík .. je možné, že ešte ti cca mesiac bude štrajkovať, ale pochopí, že sa má najesť ..pravdepodobne aj mlieko ho zasycuje, trebárs ja podľa seba viem, že mi na večeru stačí pohár dva mlieka a nič iné a do rána mám akurát

magali
1. jún 2012

vynechat sladkosti, a obmedzit mlieko.. u nas presne toto iste byva, ked si maly vypyta viac mlieka alebo ked spapa viac sladkosti, alebo tiez ked ho bolia zubky.. tiez sme mali teraz take obdobie, ale bol chory a pil sirupy, samozrejme vsetko strasne prisladene a skoro vobec nejedol, pytal si viac mlieka a problem bol na svete, cez den skoro vobec nepapal, uz sa dostava do normlau, ked prestal pit tie sladke sirupy

gangulienka
1. jún 2012

ja som dcerka kojila 26 mesiacov a dovtedy jedla velmi malicko, menej ako pises ty...ako som prestala kojit hned sa rozjedla a teraz papa paradne aj v skolke zje vsetko 🙂...mliecko robi svoje ci uz materske alebo umele 🙂

nadezdah
1. júl 2012

Ahojte. Môj syn má rok a 7 mes. a už vyše 2 mes. nám papká asi takto: Ráno cica, desiata cica, obed plný tanier vareného /2 naberačkz/, keď ide spať tak zasa cica. Na olovrant sa snažím do neho dastať jagurt, resp. dojč. výživu-nie vždy sa to podarí. Večer plný tanier vareného okolo 18,30 a okolo 20,30 niekedy aj o deviatej mu dám ešte trochu vareného, alebo mu urobím kašu, to zje trochu, cca 1 naberačku. Dotlačí sa cicou a v noci okolo 1 a okolo 5 taktiež cica. Papával na raňajky rožok alebo chlebík s masielkom, jednoducho sa sekol a môžem mu ponúknuť čokolvek, do obeda nezie okrem môjho mliečka nič. Slatkosti nejeme, max. hroznový cukor-cukrík, aj to len načne a zahodí. Pijeme čistú vodu, nesladím. Klasické mlieko si cucne, ale moc ho nechce. Doktorka povedala, že mu nič nechýba a však na obed sa naje ako dospelý, tak nech sa nebojím. To že má k dispoyícii cicku, určite robí svoje, ale odstaviť ho ešte nechcem. 😉

xlucia
1. júl 2012

@nadezdah a teraz ako co povazujes za problem??? papa tu ukazkovo, a pretoze ti je varene velmi neskoro a v noci sa koji,tak rano a doobeda nie je hladny. proste to ma posunute. nerozumiem v com je problem.

luciferkax
1. júl 2012

@nadezdah tiež v tom nevidím problém, môj papá tak nejako podobne, ked s v noci budí na dojčenie často (obvykle dva-trikrát), ale ked ho niečo bolí, alebo je nepokojný, tak akždú hodinu, ptoom je normálne, že celé doobedie do neho nič neodstanem, pretože je napapaný. Nič mu nechýba, je zdravý, zje ti vareného dosť, tak čo riešiš?

nadezdah
1. júl 2012

@xlucia
@luciferkax Ja v tom práve žiaden problém nevidím a ani ho neriešim. Chcela som tu len ostatným mamičkám ukázať, že nás je veľa čo majú deti, ktoré nechcú papať, tak nech sa zbytočne netrápia. Určite by som do neho nepchala žiadne vitamínové doplnky, resp. lieky na podporu chuti do jedla-je tú aj taká diskusia. 🤐

xlucia
2. júl 2012

@nadezdah ako ty si myslis ze tvoj syn nechce jest???? ved ti je viac ako by mal v jeho veku! tak akoze rozmysli co pises. mas ukazkoveho jedaka

nadezdah
2. júl 2012

No dievčatá-mamičky, keď ja neviem. Ono ja by som si to predstavovala tak, že na raňajky spapá aspoň 1/4 chlebíka s maslom, resp. pol rožka. Ono je sice fajn, že sa ešte kojíme, a zatial nechcem prestať, ale radšej by som mu už len po obede pred spaním a večer na dobrú noc, max. 1x v noci dávala. On by cicu mal furt v puse. Občas ma to aj obťažuje, hlavne keď sme vonká, v obchode a tak, tak mi strčí ruku do výstrihu a vyťahuje cicku. Kým sme na prechádzke, tak no čo už, sadnem na najbližššiu lavičku a dám mu, ale v obchode mi to už robí problém.