Fazuľová polievka na kyslo

15. mar 2022

Ahojte viete mi dať dobrý recept ma fazuľovú polievočku aby bola dobre ochutena a zahustena? Klobásku ani masko nepridavam som tehotná a moc mi to teraz nejde na chuť 🤗 ďakujem

jaja20
15. mar 2022

Aj keď ti to momentálne nejde na chuť,základ takejto polievky je vývar z údeniny alebo rebierok. Potom ich môžeš vybrať von,prípadne partner ich určite ochotne zje 🙂

evica17
15. mar 2022

Ja robim v tlakovom fazulu zemiaky a bobkovy list uvarit. Potom pridat mlieko zahustene mukou/zemiakovym skrobom, povarit a ochutit soloy, cukrom, octom. Ak nechces zahustovat tak mixni par zemiakov a vrat naspat a prilej mlieko

evica17
15. mar 2022

A nikdy ziadnu polievku, okrem vyvaru, nevarim s masom.

chcemradu
15. mar 2022

Ja dám variť fazuľu, keď je polomäkka, pridám zemiaky, bobkový list, osolím, keď sú uvarené zemiaky, pridám mlieko s múkou a cukor, ocot.

katkamatka7
15. mar 2022

A s kyslou kapustou by šla?
Fazuľu povariť do polomäkka, spolu s bobkovým listom, pridať zemiaky, keď sú mäkké, pridať kyslú kapustu. ( Môže sa predvariť zvlášť). Záverom šľahačkovú smotanu zavariť. Soľ podľa chuti.

kornelies
8. apr 2022

@jaja20 Pytala sa na kyslo, tam sa udene maso nepridava.

kornelies
8. apr 2022

@katkamatka7 A vecer treba ist na rande 😂.

jaja20
8. apr 2022

@kornelies Prečo by sa tam nemohlo pridávať mäso? Všetko je o chuťových preferenciách. Ako som písala,ja z toho mäsa robím základný vývar.

katkamatka7
8. apr 2022

@kornelies Tehotná 🙂