Je toto avokádo v poriadku?

28. jún 2023

Dnes som 1x v živote kúpila avokádo. Bolo označené ako 'ready to eat'. Zvonku pekné, bez poškodenia, mierne mäkké a takto vyzerá zvnútra 😬 je to ok?

pribinak
28. jún 2023

Ok

liusa82
28. jún 2023

takéto mäkké mám najradšej.Hned z toho môžeš hocičo spraviť.Tie tvrdé ani nikdy nekupuj kým to doma dozreje prejde aj pár dní

blondinka95
28. jún 2023

Za mňa je toto už prezreté , keď ma vnútri tie hnedé vlakienka ale stále jedle. Lepšie je trafiť trošku tvrdšie a je vnútri len krásne zelené

autor
28. jún 2023

ide mi o tie 'čiarky' - ako tráva 😝
takže ho môžem zjesť? nesmrdí, ani nič 😉

gelifil
28. jún 2023

@liusa82 preco nikdy?ved dozrie...

autor
28. jún 2023
liusa82
28. jún 2023

@gelifil lebo ja ho chcem spotrebovať hned 😀 a robím z neho hlavne nátierky alebo guacamole a to sa mi nechce čakať kým dozrie 🙂 preto pre mňa toto mäkké je najlepšie.Ale každému podla chuti.Napr to trošku tvrdšie je zas dobé na pečivo alebo nakrájať ho niekde

klaudulixx
28. jún 2023

Ja take uz nejem. Podla mna nie je chutné.

ema229
28. jún 2023

Ja keď otvorím a uvidím toto tak ma normálne napne príde mi to nechutné. Kupujem si tie na ktoré treba ešte doma čakať. Viem kedy je to akurát

autor
28. jún 2023

je to moja prvá skúsenosť 🤷🏻‍♀️ snáď sa mi nabudúce podarí kúpiť lepšie..

nikiki29
28. jún 2023

Je prezreté, ale keď ho zješ nič ti nebude. Ja takéto už nemám rada 😏

marianarem
28. jún 2023

Da sa to jest, ale chut je zla.

domiklik
28. jún 2023

Prezreté, ale neotavis sa

dominika7990
28. jún 2023

Ja avokado vyberám tak že tu mini stopku odlupnem . Ak vidím že to neni pekne zelene znamená to že už je aj vnútri zle. Zatiaľ som vždy podľa toho sa trafila. Ak chcem priamo na konzumáciu vyberám najprv podľa hmatu jemne mäkké že nie tvrdé ako kameň a potom pozriem tu stopku. Podľa niekoho možno na hulvata ale hnilé alebo prezrete avokado nech si ten obchod necha… lebo na začiatkoch som sa aj ja takto okafrala veľa krát po sebe a nakúpila už aj pomaly hnilé 🙄 do kým som tento trik nenašla na internete 😂

autor
28. jún 2023

Snažila som sa ho rozpučiť vidličkou, ale tých vlákien tam bolo príliš veľa a manžel s dcérou skrútili pusu, že to jesť nebudú, tak skončilo v koši. Skúsim zajtra kúpiť nové.

@dominika7990 😉 ono bolo jemne mäkké, práve preto ma oslovilo, že také má byť podľa odporúčaní. Nevadí, jedna zlá skúsenosť ma neodradí.

dominika7990
28. jún 2023

Vyskusaj ten trik so stopkou 🙂

dominika7990
28. jún 2023

Len neber tvrdé byva take viac menej bez chuti. Keď aj nájdeš toto tmavé tak tvrdé a iné že nebude tak cca 3 dni nechaj doma a až potom papajte 🙂

autor
28. jún 2023

@dominika7990 ďakujem ♥️