Jedlo po príchode z pôrodnice

8. okt 2022

Kočeny aké jedlo ste si ako prvé navarili, nechali navariť, dali po príchode z pôrodnice?

ildiko36
8. okt 2022

Mne nikto nevaril, varila som sama, normalne klasicke jedlo čo bežne jeme doma, akurat som vynechala fazuľu, šošovicu a podobne jedla čo nafukuju, tiez som obmedzila mliecne produkty, lebo babetka mozu mat bolesti bruška od toho

ailiba
8. okt 2022

Poriadny slepaci vyvar👍. To je presne to, co budes potrebovat...a maso na šťave.

matullienka
8. okt 2022

Slepačí vývar a pečene kura s ryžou

pribinak
8. okt 2022

Nepamätám si, neprikladala som tomu žiadny väčší význam.
Mam rada ryby, tie v nemocnici nedávali, tak asi ryby a mizno zemiakové pyré

majlo1234
8. okt 2022

Mcdonald po ceste z porodnice, ja som bola po troch dnoch nenocnicnej popordnej stravy absolutne vyhladovana

ukulela
8. okt 2022

No ja som najprv vyhodila z chladnicky spenat, co som si varila vecer pred porodom 😄 a poslala chlapa kupit sunku a syr.

veronika3110
8. okt 2022

Krupicu 😁

tani777
8. okt 2022

Pri prvej si nepamatam,ale pri druhej som sa strasne tesila domov na jedlo,lebo v tej porodnici sa nedalo jest 🙈😁 a u nas boli svokrovci..svokor vari uzasne 🤤..ked mi muz napisal,co svokor navaril (moje najneoblubenejsie jedlo),skoro som sa rozplakala..no spoliehala som sa na to,ze este nieco ine bude doma..veruze nebolo 🙈 nepamatam si,co som jedla dalsie dni,ale v ten den to bolo zas pecivo,tak isto ako v porodnici..to bolo jedine,co sa tam dalo jest 😵‍💫

zuzanka.zuzu
8. okt 2022

nepamätám si ale posledné jedlo v pôrodnici bola sviečková 👍😎

aniele
8. okt 2022

Mňa po prvej dcére (tri týždne po jej narodení sme ešte bývali u našich, byt bol v novostavbe, riadili sme ho) čakali "tetky rodinné", teda moja mama a jej sestra, so slepačím vývarom s domácimi rezancami a šiškami s penou (vraj sa predtým dohadovali, ktorá čo uvarí 😀). Bol to akýsi tradičný prechodový rituál, uvítanie medzi ženy rodiny. Prečo tam mali byť práve tieto jedlá, neviem (tradícia ich rodiny, regiónu?). Ale dobre mi to padlo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
8. okt 2022

Silný vyvar s rezancami a zeleninou a paprikáš s haluškami. Objednala som si to u mm este v porodnici 😁

lienka.7
8. okt 2022

@elizabet173 ale zase to nebolo až také zle v tej porodnici😉 my sme si na izbe "počejnžovali" co ktorej chutilo (každá sme mali inu diétu, cize rozne jedla sme mali). Ja som pri druhej bola extrémne hladna🙈 neviem preco. Pojedla som všetko co som mala so sebou navyše. Pri prvej to tak nebolo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77katarina
9. okt 2022

Mne zas v nemocnici veľmi chutilo, u nás dobre varili. Po príchode domov som nejedla nič, lebo som vôbec od nervov nemala na nič chuť+ som mala zápchu a dokonca ani nič navarené (nemal kto navariť) partner zabudol a uvedomil si to až keď ma priviezol domov z pôrodnice. Potom chcel síce ísť kúpiť kura a spraviť z neho polievku (ja polievky z duše nemám rada), ale už to bolo pre mňa jedno poslala som ho do .... 😉

nevenka
9. okt 2022

Prvy a druhy raz si nepamam, prvy raz som prisla domov po 11 dnoch, vsetko domace bol luxus, ale mamina mi nosila domace aj do porodnice. Pri tretom som rodila pred Vianocami, bol covid, takze som jedla to, co navaril manzel aj starsim detom a sebe - kura s opecenymi zemiakmi a o 2 dni uz zemiakovy salat, lososa a domacu klobasu, hribovicu a kolace 😅😁

modraslamka
9. okt 2022

sladke 🙈 ovocne gulky som si rychlo dala, strasne som po porode na sladke pred tym jeden keksik za tyzden🙈

jaskolka
9. okt 2022

Pri oboch bola kuchárka svokra, pri synovi mi urobila "adzimky" - lokše z kyslého mlieka s maslom, pri dcére pečene pirohy. A vtáčie mlieko k tomu 😆😆
Ja som si to želala, vývar by do mňa nikto nedostal.

autor
9. okt 2022

Ja by som si strašne dala segedín s domácou knedľou, ale to ma svokra hneď zrušila, že kapustu nemôžem 🙈😭😂

nikha2809
9. okt 2022

Segedín po oboch pôrodoch som naň mala neskutočnú chuť 😀

mimi2120
9. okt 2022

Vývar a rezne so zemiakmi.

jasminet
9. okt 2022

Ja som sa naopak tešila do pôrodnice na raňajkové nátierky s pečivom - sunková pena, rybacia nátierka.... Pri treťom pôrode sa ich ani raz nedostala... Normálne som šla sklamaná domov 🙂 tam ma čakal luskovy prívarok od svokruse.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. okt 2022

@elizabet173 ono tie potraviny čo nafukuju nie sú len kvôli bábätku ale aj kvôli tebe zaradené medzi nevhodné potraviny

mamusa123456789
11. okt 2022

@modraslamka ja som bola taky 'milovník' čokolády, raz za mesiac som si dala 1-2 kocky čokolády a od kedy som otehotnela s poslednou tak sladkosť bez čokolády nie je sladkosť mala bude mať 10 mesiacov a najlepšia sladkosť je čokoláda s čokoládou 😀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jesenzima
1. nov 2022

Pečené kura s ryžou a kyslou uhorkou, 2x 😁 a liter kávy