Kupujete poľské potraviny?

bubutko
22. júl 2012

Ahojte. chcela by som sa opytat na vas nazor. ja stravim v obchode nejaky cas lebo kazdy vyrobok skumam ci nie je z polska, a niekedy je aj problem najst nepolsky vyrobok. uz aj maslo CBA je vyrobene v PL. ale akosi neverim ze je to kvalitne. ako to robite vy? podelte sa o skusenosti. dakujem.

medovka14
22. júl 2012

Nakupujem veľa veci v lidli, zatiaľ som nenašla nic poľské, aspoň z vyrobkov co my kupujeme 🙂

bubutko
autor
22. júl 2012

aj o nemeckych som pocula ze v cechach boli s nimi problemy. ale tak tym by som viac verila ako polskym. zabudla som este napisat ze radsej nekupim ani dzus Rio ked je na nom napisane ze krajina povodu: EU

liz_lemon
22. júl 2012

@bubutko tiez vsetko kontrolujem, ci to nie je vyrobene v Polsku, snazim sa vyhnut vsetkemu polskemu, povazujem ich vyrobky za velmi nekvalitne, ba az za zdraviu skodlive, ved takmer vzdy ked je nejaky skandal s potravinami, tak su z Polska

liz_lemon
22. júl 2012

chodime radsej nakupovat do Rakuska, tam nic polske nenajdes

tetapetra
22. júl 2012

pikoska: vyrabaju sa aj vyrobky napr. na slovensku zo znackou PL, CZ, HU. Podla noriem je to vsak proti zakonu. Ale pokial vam na to nedojdu.... 😝

sandrika1986
22. júl 2012

My nekupujeme poľské výrobky, skôr dávame prednosť slovenským, českým .... poľským výrobkom už neverím.

titkovamiriam
22. júl 2012

nekupujem,snažim sa slovenske,ceske.nenakupujem vobec v lidl tento retazec zdaleka obchadzam,radsej raz dvarazy do mesiaca idem nakupit do rakuska.Inak ma nastvalo že syry už nebudu vyrabat v novom meste nad vahom,nechapem to...

manittu
22. júl 2012

ja si to velmi ani nevsimam, no kupila som mraz. maso v hypernove pri beznom nakupe a zobrala som aj mamine, dala do mraznicky a pri navsteve u nasich ho mama chcela rozmrazit a povedala ze to je polskeee 😕
vacsinou kupujem klasicke slov. vyrobky bez toho aby som to studovala v obchode ako cer. maslo, bryndzu, syry, jogurty, zeleninu....no co sa týka masa uz to asi budem sledovat....

sympa1
22. júl 2012

ja vyhladavam slovenske 🙂 ale ked sa neda tak sa neda a nemam inu možnost kupim aj polske...aj ked s nedoverou

katren
22. júl 2012

Nekupujem, kupujem slovenske alebo ceske..... 😉 teda aspon sa snazim

kokorunecka
22. júl 2012

Tiež sa snažím kupovať slovenské a české výrobky.

bonaquaba
22. júl 2012

ja kupujem aj polske a nemyslim si,ze by boli horsie ako ostatne, je to skor nejaky boom,ktory chce vyvolat paniku,aby ludia nekupovali polske vyrobky, ale propaguju francuzske a neviem ake,pretoze chcu podporit ich trh a polsky zlikvidovat,nemyslim si,ze nejake francuzske alebo talianske su lepsie, pretoze dnes je vsade sajrajt,len sa to snazia vyrobcovia zamaskovat inymi atributmi,ale vsetko sa neskor tak ci tak prevali,ako v Cine so susenym mliekom pre male deticky
v inych krajinach hovoria vyskumy,ze v tych ktorych krajinach su potraviny hnus - vsetko je to iba o obchode a kazda krajina si propaguje niektoru inu krajinu,keby sme chceli naozaj zdravo a dobre zit, tak to by sme si museli vsetko sami dopestovat a vyprodukovat, tak ako to robili nasi rodicia 😉

viescojes
12. sep 2012

My sa snažíme poľské výrobky nekupovať. Sme presvedčení o tom, a máme to potvrdené aj z praxe, že na Slovensku je množstvo potravinárskych výrobkov, ktoré vysoko prevyšujú štandard a bez problémov schovajú do vrecka aj rakúske či nemecké biopotraviny. Čo môže byť zdravé na Eidame za 2,50 za kg? Naša stránka je venovaná práve tejto problematike.

kubkatka
12. sep 2012

nam sa uspesne dari bojkotovat polske vyrobky, myslim, ze tych "zlych" do susedov je plny trh (nielen z polska) a pri dnesnom vybere na trhu sa da kupit kvalita zo SK

bubutko
autor
21. sep 2012

@bonaquaba tomu sa mi moc nechce verit, hlavne po tej afere ako vysvitlo ze poliaci v pohode odkupuju od romov nase pricestne skodlive jablka a ani sa nezaujimaju o to odkial su, potom ked si kupis pre svoje dieta detsku vyzivu v dobrej viere ako zdravo papa tak mysli na to ci nebola vyrobena v polsku z nasich pricestnych jablk.