Maslový krém na tortu

5. apr 2022

Ahojte, budem synovi robit tortu na narodeniny. Som amater. Chcela by som ju potriet maslovym kremom, ktory potrebujem zafarbit na modro.
Chcel sa len uistit, urobim si korpus, naplnim ho (pribinacikova plnka+ovocie) a nasledne tortu natriem maslovym kremom. Je potrebne kupit specialne farby na zafarbenie? Ovplyvni hrubsia vrstva kremu chut torty?
Pripadne poradte dobry recept, s ktorym sa vam aj dobre pracovalo 🙏🙏🙏
Alebo co pouzit (okrem fondanu, marcipanu) ako vrchnu vrstvu torty, ktoru potrebujem mat modru. Aby to bolo aj chutne.

Dakujem krasne za vsetky rady ☺️

evkamotka
5. apr 2022

Ja som nafarbila normalne ten tvarohovy krem a nim potrela. Obzvlast ked si amater, moze to byt aj hrubsia vrstva a nebudes mat na dobrej pribinacikovej torte vrstvu masloveho kremu

hildicapupu
5. apr 2022

ked pouzijes normalne potravinarske farbivo do toho kremu, tak chut to nezmeni, samozrejme ak ho nedas prilis vela, tak to nebude ani poznat.

mec321
5. apr 2022

mne osobne je zle z toho kremu ked je uz hrubsia vrstva, stoji mi to v ustach, ja ked som robila tortu otcovi k narodeninam na vrch som dala mascarpone krem a bolo to super 😊

ildiko36
5. apr 2022

Ja na pokrytie torty používam mirorr polevu, nájdi si to na youtob, chuťovo je ovela lepšie ako maslové alebo marcipán

autor
5. apr 2022

@evkamotka ved toto som aj rozmyslala 🥴 Cize ak by som tu pribinacikovu plnku pouzila aj na potretie, bude to fungovat? Plnku budem robit jemny tvaroh plus smotana na slahanie a vanilkovy cukor.
@mec321
@hildicapupu

Ach, ja by som mu tu tortu aj dala niekomu urobit. Ale muz tvrdi, ze vsetky torty co som robila starsiemu su chutnejsie a krajsie ako tie co sme v minulosti davali robi 😂🙏

autor
5. apr 2022

@ildiko36 dakujem. Urcite pozriem 🙏

autor
5. apr 2022

@ildiko36 este sa spytam. Budem vediet do toho dat zapichy a ozdobit ju, ze 😂

ildiko36
5. apr 2022

Len treba dať tortu na par hod ( ja davam 4h) do mraziaku, a tu polevu schladiť presne na 29stupnov. Az na druhy deň to zdobim a nepotrebujes na osdobu ani lepidlo , kradne sa vsetko prilepí

mec321
5. apr 2022

ved aj tak sa to zje, na vystavu to nejde, hlavne nech chuti 🤪

autor
5. apr 2022

@mec321 haha. No ja som v tomto perfekcionista. Musi byt aj pekna 😅😆
Ale tak nejako to dopadne 😂😂😂😂🙏🙏🙏

@ildiko36 Dakujem

ildiko36
5. apr 2022

A tie baloniky na torte dom spravila zo želatinou, nafukla som male vodne balony ktore som prichitila na šparatko a natrela s olejom a som namočila to želatiny rozpustene s vodou do ktorej dom pridala farby, o 1deň sa to stvrdlo a vypichla som balony, a ostali take umele

autor
5. apr 2022

@ildiko36 krasne. A farby su klasicke potravinarske?

ildiko36
5. apr 2022

@ildiko36 prepač za pravopis😅

ildiko36
5. apr 2022

Ano, som kupila na internete, a mirorr chuty kazdemu, fondant skoro kazdy dava preč

autor
5. apr 2022

@ildiko36 ano fondan nechcem urcite. Ten ani nam nechuti.
A pravopis neries 😅
No tak sa rozmyslim a urobim bud z toho co bude plnka alebo tuto mirror☺️

ildiko36
5. apr 2022
autor
5. apr 2022

@ildiko36 krasne 🤷‍♀️

ildiko36
5. apr 2022

@ildiko36 len musiš naozaj schladiť tú tortu aby bola zamrznuta, a tú polevu tiež presne na 29 stupnov.vela krat sa mi to stalo že som potrebovala pol dna aby sa to schladilo presne , niekedy som to nezastihla musela som to znova zahriať, daj si na to čas..ked je poleva 30st.tak ti štetce z torty, a vydno krem.Mala by si to prvo vyskúšať keď máš na to čas.

ildiko36
5. apr 2022

@ildiko36 ale chutý úžasne, sladko za čkoladou

enka81
5. apr 2022

@ildiko36 zaujala ma táto poleva, spýtam sa, aký podklad pod ňu ide? Pozerala som videá, ale všetky už boli potiahnuté do hladka.

ildiko36
5. apr 2022

@enka81 dala som normalne cokoladovy krem, je to jedno čo pod tým daš len musí byt torta zamrznuta

svetlana16
5. apr 2022

Ja osobne ked pečiem torty tak používam často mascarpone +šľahačka - je to najjemnejšie a nie je to umelé ako niektoré krémy...
Priamo v cukrárskych potrebach sa da kupit aj čokoláda rôznej farby, môžeš využiť aj to (je to veľmi jednoduché) .. Alebo potravinovu farbu pridať do krému.

autor
5. apr 2022

@ildiko36 cize urobis tortu. Das ju do mraznicky a potom polievas? Tak? A potom do ladnicky stuhnut a na druhy den zdobit?

autor
5. apr 2022

@svetlana16 cize maskarpone+slahacka zafarbis a potries? To by mohlo byt tiez fajn

ildiko36
5. apr 2022

Ano

mec321
5. apr 2022

ano ten mascarpone je nachutnejsi, najjednoduchsi a zaroven sa ti “nezgrcne” a pekne zafarbi, a vobec nevadi hrubsia vrstva 😊

paulinadreamy
5. apr 2022

Ja som tiež piekla dcére,druhu tortu v živote. Krém som robila šľahačka,mascarpone a dva vanilkové tvarohy. Keďže torta mala byť ružová, do zvyšného krému som pridala pár kvapiek ružového farbivá dr. Oetker a bolo to super 🙂

autor
5. apr 2022

@mec321
@paulinadreamy dakujem. Tak bud spravim ten mirror alebo zmiesam mascarpone a smotanu alebo to potriem tym pribinakovym ☺️

autor
5. apr 2022

A este otazka. Neviete z coho vyrobim mesiac aby takto stal? 😂

mec321
5. apr 2022

aj z marcipanu sa da, fondan 😊