Maslový krém na tortu

5. apr 2022

Ahojte, budem synovi robit tortu na narodeniny. Som amater. Chcela by som ju potriet maslovym kremom, ktory potrebujem zafarbit na modro.
Chcel sa len uistit, urobim si korpus, naplnim ho (pribinacikova plnka+ovocie) a nasledne tortu natriem maslovym kremom. Je potrebne kupit specialne farby na zafarbenie? Ovplyvni hrubsia vrstva kremu chut torty?
Pripadne poradte dobry recept, s ktorym sa vam aj dobre pracovalo 🙏🙏🙏
Alebo co pouzit (okrem fondanu, marcipanu) ako vrchnu vrstvu torty, ktoru potrebujem mat modru. Aby to bolo aj chutne.

Dakujem krasne za vsetky rady ☺️

autor
5. apr 2022

@mec321 dakujem. Tak kupim aspon na mesiac a hviezdy fondan ☺️

enka81
5. apr 2022

Ak vieš pracovať s karamelom, možno aj z neho

autor
5. apr 2022

@enka81 uff, to by asi nie. To je na mna konplikovane 😂
Ja skusim mesiac najprv pohladat uz niekde hotovy. A ked nezozeniem, tak budem musiet vyrobit

evkamotka
5. apr 2022

Ak nevies ako mesiac a hviezdy, mozes aj upiect medovnik v takom tvare a nafarbis ho bielkom (nafarbenym na zlto) plus spajgla zapichnuta

evkamotka
5. apr 2022

Ten pribinacikovy tvarohovy krem pokojne zafarbi, netreba vyrabat samostatny mascarpone krem. Ja robim vzdy z bezhrudkoveho tvarohu, slahacky, vanilkacu a zafarbim

h2
5. apr 2022

Ja by som ten mesiac urobila z bielej čokolády. Z fondánu ti stáť nebude.

paulinadreamy
5. apr 2022

A musí byť mesiac jedlý? Ja som dala dcére vyrobiť zapich podľa predlohy jej najobľúbenejšieho plyšáka, a zostal jej na pamiatku 🙂 je mnoho firiem ktoré sa tomuto venujú. A dokonca raz sme chceli srdcia a jednorožca,no nejak nebol na to čas,tak sme vytlačili na farebnej tlačiarní obrázok,vystrihli,nalepili na spajdlu a zapichli. Taká ručná práca ale aj to sa veľmi ocenilo na oslave, že je to milé 🙂

h2
5. apr 2022

@paulinadreamy Ináč to je pravda, nech by to bolo z hocičoho, zrejme sa to aj tak jesť nebude.

autor
5. apr 2022

@paulinadreamy nie nemusi byt jedly 🤔

Dakujem kocky za super typi. Uz sa tej torty bojim menej (nebude to ta na obrazku, to by som nedala😆). Ale snad sa vydari ✊

ildiko36
5. apr 2022

Fondan, k2 modelovacia hmota, da sa objednat z internetu

paulinadreamy
5. apr 2022

Toto je moja druhá torta v živote. Ak budeš chcieť, v správe ti rada napíšem podrobný popis ako som postupovala, treba si veriť 🙂 nemáš sa čoho báť