Torta - krém na báze mascarpone

lenuska9999
28. aug 2023

Baby prosím tie, ktoré sa vyznáte do pečenia. Idem robiť synovi tortu na narodeniny. Vyberám si z niekoľkých príchutí, ale všetky krémy, čo chcem robiť sú na báze mascarpone. V niektorom z receptov som ale čítala, že sa tento krém nemusí s fondanom alebo marcipánom. Je to tak ? Ale určite musí byť nejaký trik, veď svadobnú tortu sme mali tiez na báze mascarpone a bola potiahnutá fondanom. Ja túto idem tiez potahovat, idem vyrábať rôzne postavičky , stromčeky a blbosti , ktoré by sa mi inak rozmacali, musia byť pripevnené na fondanovom alebo marcipánom podklade. Nejake rady ? A ďalšia otázka : aký krém zvyknete robiť na cupcaky ? Rozmýšľam nad pudingovým s maslom

jankka1981
28. aug 2023

@lenuska9999 ja som plnila krémom s mascarpone, ale vrch torty som potrela maslovým krémom a na to fondán/marcipán

candii
28. aug 2023

Ako píše vyššie dať maslo pod marcipan alebo fondán

lenuska9999
autor
28. aug 2023

@jankka1981 @candii ďakujem 🙂

ivkav5
28. aug 2023

@lenuska9999 piekla som dlhé roky torty, odporúčam naplniť mascarpone-tvarohovým krémom a potrieť maslovým/ swiss butter creamom 🙂

anavixy
28. aug 2023

Presne ako pisu baby, dovnutra cokolvek, ale na potretie pod potahovku alebo akekolvek ozdoby z modelovacej/potahovacej hmoty jedine maslovy. Ja tiez davam swiss.

lenuska9999
autor
28. aug 2023

@anavixy @ivkav5 a môžu ísť napr tie ozdoby z fondanu rovno na ten krém ? Že by som nepotahovala tortu fondanom. Idem piecť podobnú tortu (prikladám foto). Tie postavičky mám kúpené , nie sú jedlé. Ale tie stromčeky a oblaciky budem robiť z fondanu

ivkav5
28. aug 2023

@lenuska9999 jasné na swiss buttercream môžeš postavičky kľudne naukladať hore na tortu aj bez poťahu..krém vieš napr. aj zafarbiť 🙂

lenuska9999
autor
28. aug 2023

@ivkav5 super ďakujem. Takže sa mi nerozmočia áno ? A môžem ešte vedieť podľa akého receptu robíte ten krém ? Dá sa použiť ten krém prípadne aj na vrch na cupcaky?

monika185243
28. aug 2023

@lenuska9999 Ako píšu žienky vyššie, pod poťahovku by som nedávala mascarpone, lebo sa môže stať, že sa ti poťahovka rozíde, treba voliť maslový krém. Mne sa tiež najlepšie robí s švajčiarskym maslovým krémom a vieš ho zafarbiť. Ja ani torty už nepoťahujem, pretože to nikto u nás nechce jesť, tak vždy som tortu len obtrela týmto krémom

ivkav5
28. aug 2023

@lenuska9999 receptik: https://tortyodmamy.sme.sk/recept/kremy/swiss-m...
Jasné, ukladaj kľudne na to, neroztopia sa 🙂
Toto je pevný krém, ktorý keď stuhne tak sa správa presne ako maslo z chladničky- tvrdý, pevný 🙂 Dá sa aj na cupcaky

lenuska9999
autor
28. aug 2023

@ivkav5 ďakujem veľmi pekne 🙂

stefania100
18. apr 2024

@ivkav5 Mozem sa opytat....skusila som bielkovy maslovy krem, natrela na tortu, ale na druhy den miestami bola na bokoch torta popraskana 😔 neviete mi poradit, preco sa tak stalo? 😔