Máte dobrý recept na čokoládovú tortu?

rudy252
23. nov 2012

Neviete mi niekto dať dobré recepty na čokoládovú tortu?

vivusika
23. nov 2012

Ja robím už dlho takúto čokoládovú tortu a je fakt čokoládová a výborná http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824 len ja ju robím navrchu len s klasickou čokoládovou polevou a do cesta pridávam lyžicu kakaa 🙂

danielitka26
24. nov 2012

najlepšia čokoládová tortička, čo som doteraz jedla, takze nech sa paci receptik

Suroviny
250 g maslo
200 g čokoláda 70%
500 g cukor krupica
2 ks vajcia
150 g múka polohrubá +prasok do peciva
225 g múka hladká
40 g kakao
60 ml voda

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA:
200 g čokoláda 70%
160 ml smotana na šľahanie

piect pri 180 °C

Postup :
Maslo rozpustíme, pridáme čokoládu a necháme rozpustiť. Potom pridáme aj cukor a vodu a miešame na miernom ohni, kým sa nerozpustí. Spraví sa nám tuhšia hmota, ktorú necháme asi 10 min vychladiť a prelejeme do väčšej misy.

Do čokoládovej hmoty metličkou vmiešame vajíčka, ktoré sme si vopred rozšľahali vidličkou. Potom pridáme preosiatu múku (hladkú, polohrubú s kypriacim práškom) a taktiež preosiate kakao. Všetko spolu premiešame jemne vareškou. Cesto nemá byť tuhé, ale redšie. Keďže gramy som premieňala z "cups", treba s múkou zaobchádzať trošku opatrne. 🙂 Už som to opravila, tak dúfam, že to bude sedieť.

Čokoládová poleva: V smotane na šľahanie roztopíme čokoládu a miešame na miernom ohni. Spraví sa nám krémová hmota, ktorú potom nalejeme na tortu

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz