Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte dobrý recept na čokoládovú tortu?

rudy252
23. nov 2012

Neviete mi niekto dať dobré recepty na čokoládovú tortu?

vivusika
23. nov 2012

Ja robím už dlho takúto čokoládovú tortu a je fakt čokoládová a výborná http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824 len ja ju robím navrchu len s klasickou čokoládovou polevou a do cesta pridávam lyžicu kakaa 🙂

danielitka26
24. nov 2012

najlepšia čokoládová tortička, čo som doteraz jedla, takze nech sa paci receptik

Suroviny
250 g maslo
200 g čokoláda 70%
500 g cukor krupica
2 ks vajcia
150 g múka polohrubá +prasok do peciva
225 g múka hladká
40 g kakao
60 ml voda

ČOKOLÁDOVÁ POLEVA:
200 g čokoláda 70%
160 ml smotana na šľahanie

piect pri 180 °C

Postup :
Maslo rozpustíme, pridáme čokoládu a necháme rozpustiť. Potom pridáme aj cukor a vodu a miešame na miernom ohni, kým sa nerozpustí. Spraví sa nám tuhšia hmota, ktorú necháme asi 10 min vychladiť a prelejeme do väčšej misy.

Do čokoládovej hmoty metličkou vmiešame vajíčka, ktoré sme si vopred rozšľahali vidličkou. Potom pridáme preosiatu múku (hladkú, polohrubú s kypriacim práškom) a taktiež preosiate kakao. Všetko spolu premiešame jemne vareškou. Cesto nemá byť tuhé, ale redšie. Keďže gramy som premieňala z "cups", treba s múkou zaobchádzať trošku opatrne. 🙂 Už som to opravila, tak dúfam, že to bude sedieť.

Čokoládová poleva: V smotane na šľahanie roztopíme čokoládu a miešame na miernom ohni. Spraví sa nám krémová hmota, ktorú potom nalejeme na tortu

lela88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli