Medové rezy - záchrana plnky

obleckozaecko
22. dec 2020

Ženy, skúsené pekárky - robila som 1x medové rezy podľa staršieho receptu mojej starkej a žiaľ som úplne pokazila plnku.

mala som urobiť kašu : 8 čaj lyžic muky uvariť v pol litry mlieka
dalej vymiesat maslo s cukrom a zmes spojit - tam nastal problém, lebo plnka sa zdrcla a ešte aj bola riedka, nechápem asi som zle vymiesala maslo alebo neviem. Nepakávam zákusky...

Tak som rýchlo pozrela tip ako to zachrániť, nahriala som to celé nad vodnou parou, pridala maslo a napadlo mi, že pridám aj trocha múky. Ale nepomohlo :(

skúšala som to opakovane, ale podľa mňa som to pokazila pridaním, tej múky.

Otázky: Dá sa to nejako zachrániť? Alebo mám zajtra urobiť novú plnku?
Čo s touto zmesou, v ktorej je asi 280g masla, cukor a muka...ach pomoc.

ďakujem za rady

diewcatqoo
23. dec 2020

@tatranka4 tiez robim zo zlateho klasu (pripadne vanilkovy puding, ak nemam zlaty klas) a masla. Pri muke tiez neviem odhadnut ten presny pomer tak, aby plnka mala super konzistenciu. Pri zlatom klase sa plnka vzdy podarila ako mala.
Inak minuly rok som medove rezy upgradla tak, ze davam medzi platy plnku ako na marlenku: maslo, puding a salko a uz inak medove ani nepeciem. Tieto marlenkove su vynikajuce

lualjosa
23. dec 2020

@tatranka4 Z muky a masla je krem taky chutovo plnsi

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@reenie mala otazocka, novy krem je pekne husty ale trosku sa mi pri miesani zrazil opat dala som ho do mraznicky ako si mi radila, prosim ta ked ho vyberiem staci ho premiesat? Alebo mam cosi do neho pridat? Konzistencia sa mi konecne zda ok, nechcem to pokazit 😀🙂

reenie
23. dec 2020

@obleckozaecko oh neskoro som to našla..nenechaj ho zmrznuť.. iba premiešaj..ale asi to už máš

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@reenie stale to mam zrazene prosim parad ja uz neviem co s tym, chutovo je dobry

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

Rozohriala som cast a zmiesala teraz to vyzera ok len nezrazi sa mi to znovu ked to natriem?

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

Ok tak dala som to este do mraznicky stuhnut na 20 minut uvidim, boze ja obdivujem cukrarky 😂🥶

reenie
23. dec 2020

@obleckozaecko 😁neboj ja som nedávno vyhadzovala 2 krémy na jednú tortu a to pečiem roky..prvú plnu som urobila slanú😁 omylom som dala sol namiesto cukru a potom som už mala ešte posledné zbytky surovin a čokolády..dala som čokoládu s nejakou hnusnou príchuťou, nevšimla som si..tak bol taký hnusný krém, že som ho znovu musela vyhodit sadnút do auta a nakúpiť suroviny..blbý krém som robila od obeda do večera..nakoniec hotový som ho ešte nestuhnuty dala na tortu a celá torta sa mi zosunula..ach jaj..nakoniec som na ňu dala misu a nechala do rána stuhnúť😁😁 no moc sa ti zrazil, si nemala rovnakú teplotu masla a krému pozor nabudúce na to..snáď ho tým schladením zachrániš

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@reenie praveze som tu kasu schladila uplne na vlazno a maslo bolo vonku asi 40 minut uplne makke ja fakt nechapem. Ja robim ten kolac druhy den a muz uz komentoval ze preco som nerobila radsej babovku 😂 ze to mam raz- dva.To s tou solou sa mi stalo tento rok pri medovnikoch. Vsimla som si to zial az ked som pridala maslo 😁 nieco katastrofalne ta chut medu a soli 😂

lenzas
23. dec 2020

@obleckozaecko a pridavala si kasu ku vyslahanemu maslu, alebo opacne?

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@lenzas pridala som kasu k maslu, baby zachranila som to dufam, uz sa chladi na balkone, ale nabuduce zacnem asi skor lebo riadne som sa natrapila...

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@osky ahoj velmi pekne dakujem za radu, skusim to ! Aj ked nemam vela druhov orieskov asi

lualjosa
23. dec 2020

@obleckozaecko Kraasne, ako oblacik. Tak dobru chut, nabuduce to uz pojde od ruky ;)

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@lualjosa dufam 😂 chcela by som z toho spravit tradiciu 😘 dakujem a pekne sviatky zelam 🎄🤍💫

lenzas
23. dec 2020

@obleckozaecko No perfektne, a ze nie si cukrarka 🙂 Dnes mam ja pre zmenu riedky krem, uz bolo moc makke maslo, cakam ked stuhne 🙂

lualjosa
23. dec 2020

@obleckozaecko Tak nas mezeš dajak sublimuje: mizne a mizne ..26-teho asi budem musiet dalsi piect jak furt 🤣

obleckozaecko
autor
23. dec 2020

@lualjosa 😂 vyzera výborne, ani sa nečudujem že mizne 🙈

michellemary
25. dec 2020

@obleckozaecko ja mám ten istý recept, a plnka je ok. Ono to podľa mňa bolo tým, že suroviny nemali rovnakú teplotu (izbovú), vtedy sa to stáva.

lualjosa
25. dec 2020

@obleckozaecko Mezeš uz takmer padol, cest jeho pamiatke. Mimochodom vsetky nase tipy su prihodne zhrnute vo vcerajsom clanku z aktualit https://dobruchut.aktuality.sk/clanok/37818/med...

obleckozaecko
autor
19. dec 2021

Baby tento rok ho robim opat a citam si nasu diskusiu 🙏🏻❤️☺️ Dufam, ze sa mi plnka tento x vydari hahaha

lualjosa
19. dec 2021

@obleckozaecko veru veru, aj ja uz sa chystam ..ale tak 22. az, dva dni su optimum na rozlezanie mezeša ..neskor piect = bol by este suchy, skor upiect = do stedreho vecers by sme ho nemilosrdne zjedli 😃 tak Ti drzim palce

obleckozaecko
autor
19. dec 2021

@lualjosa mnam, tak sa tesim! Ja ho dam ihned do karanteny na balkon 🤭🤣 jest sa bude az 24! 🤗

lualjosa
19. dec 2021

@obleckozaecko 👍👍🥳🎄

obleckozaecko
autor
19. dec 2021

@lualjosa plnka ako oblacik, aj aj vdaka tomuto vlaknu a Vam 👌🏻🎄

lualjosa
19. dec 2021

@obleckozaecko krasne zatisie s medovymi rezmi 😃 Tu linecke a milovany Rufus Wainwright k tomu. Krasne Vianoce prajem a karantenu len pre mezeš 🍀

obleckozaecko
autor
19. dec 2021

@lualjosa uzasne 😍 a podobne prekrasne Vianoce, najma zdrave a pohodove 🙏🏻🧚🏻‍♀️⭐️