Môžem jesť klíčky mungo aj surové?

moniciak
3. jún 2012

Ahojte baby konikárky 🙂 Kúpila som si tie klíčky mungo a na obale píšu že ODPORÚČAJÚ tepelnú úpravu. Nechcem vyzerať že nerozumiem nápisu ale rada by som to jedla surové z dôvodu, že som sa dočítala o rôznych pozitívnych účinkoch týchto klíčkov na organizmus a myslím si že tepelné úpravy tieto živiny ničia. Keď si myslíte že je to upraviť naozaj potrebné tak by som rada vedela ako to robíte vy... Para, či opražiť, ďakujem za odpovede 🙂

bambi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pami27
3. jún 2012

Ahoj, klíčky z obchodu by som surové nejedla, ale použila na varenie. Minulý rok som niekde čítala, že v nich pri kontrole našli nejakú nebezpečnú baktériu. Moja príbuzná ich nakličuje doma a sú super. Ponorí ich do vody a niekoľko krát denne ich prepláchne čistou vodou, aby jej to neskvasilo - stará voda sa vyleje, napusti čistú vodu a len rukou pridrž fazuľku a vodu vylej. Na ruke Ti zostanú tie zelené šupky, ktoré vyhoď. Potom napusti novú vodu.

ladytt
3. jún 2012

Ja som tiež skúšala doma a jedla surové. Žijem, tak hádam sa dá.Ale odporúčajú 2 minúty povariť v slanej vode.

mataharyy
3. jún 2012

Ze zásady jsem je konzumovala tepelně neupravované, buď jsem je doslova užírala, nebo dávala do salátů 😎

zdraviezprirody
3. jún 2012

Mungo fazuľa vyžaduje tepelnú úpravu. Nakličené mungo sa konzumuje surové ( najlepšie nechať doma vyklíčiť). Napríklad do šalátov.
Deťom som dávala napríklad tak, že do taniera na naklíčené mungo som nabrala teplú polievočku. 😉

zitaje
3. jún 2012

Ja viem tak, ze fazulove klicky su jedovate, ak su surove, po povareni su ok.
ALe mungo je druh soje, ani nie tak fazula, a myslim ze sa v pohode daju jest klicky surove.
Nam najviac chutia klicky zaliate vriacou vodou, necham ich zovriet a ked uz buble vypinam a zlievam vodu.

luciauk
3. jún 2012

áno

kvetinka211
3. jún 2012

@moniciak ja som ich jedavala surove, aj tie z obchodu ... ale po tom, co sa minuly rok zistilo, ze ta epidemia e-coli nebola zo spanielskych uhoriek, ale z klickov, som na ne akosi nemala chut ... ked, tak ich budem asi robit doma a tie by mali byt v pohode aj surove

adriana7
3. jún 2012

mungo fazuľky jeme všetci, vrátane malej babule len surové, teda naklíčené a už aj dosť dlhé roky, tak hádam, keď žijeme, tak sa dajú 🙂 ...ale vážne, naklíčené mungo je hlavne v zime určite hodnotnejšia zelenina ako tá zúfalá supermarketová ponuka....ad baktérie...ak niečo živé zabalíš do nepriedušného igelitu a vystavuješ týždeň v regáli 😖
...a ešte chuť, naklíčené mungo chutí ako čerstvý mladý hrášok 😉 , my ho jeme napríklad na chlebík a do šalátov, decká zbožňujú "chlpaté" chlebíky - chlieb natriem nátierkou a z natretej strany "obaľujem" v tanieri, kde som dala naklíčené mungo a surovú stúhanú mrkvu

ltpek
20. sep 2015

Tie z obchodu by som tepelne upravil isto,ale na nete je vela receptov na ich pestovanie doma.Domace mozes kludne surove.

petkashop
20. okt 2015

Ahojte, PROSÍM VÁS, kde kúpim tieto klíčky??

gabiga
4. nov 2015

@petkashop tak ja som ich napriklad kupila vcera v Bille.

66lubica66
19. nov 2019

Jednoznačne surové, suroviny spracované nad 40 stupňom nemajú výživovú hodnotu.