Mrazená zeleninka

viliama
22. mar 2014

Ahojte, rada by som sa opýtala, akú mrazenú zeleninu kupujete deťom. Iste najlepšia je čerstvá z vlastnej záhradky, ale vždy nie je takáto možnosť. Možno máte svoju obľúbenú značku zo svojho obľúbeného obchodného domu. Poradíte?

titkovamiriam
22. mar 2014

To je rozne-vivica,bonduelle,findus,niekedy ani nezaleži na značke ale ako ju skladuju.Už som kupila aj drahsiu a ked som ju otvorila bol tam samí sneh a lad ☹ čiže už niekde odmrzla ☹ ,preto mrazenú kupujem minimálne radšej sterilizovanú ak teda nemám domacu alebo čerstvú 🙂

luba28
22. mar 2014

@viliama ja teraz kupujem z kauflandu znacka ANO,..su na nej zvieratka a volaju sa LAURA,ADAM, atd....je sice drahsia,ale dobra a na jemno pripravena pre deti,....a vo vnutri je vykrajovacka stale ina,... 🙂 🙂 🙂

dadushe
22. mar 2014

@viliama Já kupuji výhradně bonduelle, protože tu mi sní i manžel:D Jinak souhlas s tinkovamiriam, někdy mám na obchody nervy, že dobře neskladují 😝

iwesska
22. mar 2014

@viliama Najlepsie skusenosti mam so zeleninou z Lidla. Ci su to lusky biele, zelene, hrasok, kukurica, ci rozne zmesy /aj ovocne, jahody, maliny/, vsetko chuti velmi dobre. Este kupujem od Vinice Hrasulka, Kukuricku, Madarsku zmes ked nedostanem v Lidli, alebo potom od Bonduelle sekany spenat.

jabadaba
22. mar 2014

@viliama mam dobre skusenosti s Findus zeleninou. Z Rakuska, ak je moznost tak beriem Iglo, niekedy dostat aj bio zeleninu mrazenu od JA Naturlich. Ak je mrazena zelenina dobre skladovana obchodnym retazcom, tak je ovela zdravsou a vhodnejsou alternativou k cerstvej ako tu spominana sterilizovana. Pri sterilizacii si zelenina neuchovava takmer nic zo svojich zivin. Hlboko mrazena ano. Uchova si gro vitaminov a zivin. Je to technikou spracovania. Preto tak oblubene kompoty a calamadky v nasich koncinach su len sladkym balastom.

stella231
22. mar 2014

ja tiez vela tu vinicu alebo findus. ale tu vinicu vačšinou v akcii a do zasoby.....

jamelia
22. mar 2014

Tak ja tiez kupujem mrazenu zeleninu vinica, frodo, bonduelle - ale detom robim tak, ze kupim cerstvu, ocistim, nakrajam a zamrazim doma, kedze ju aj rychlo miniem do polievok 🙂