Niečo pečené slané na oslavu

monikam22072017
9. apr 2021

Ahojte baby poradíte mi niečo chutné a overené slané pečené na zdobkanie na oslavu? Budeme robiť guláš, tak len tak na stôl robím zákusok a ešte niečo takéto by som chcela 🤔

lindous
9. apr 2021

Pizzové slimáčiky z lístkového cesta, cesnakové trojuholníčky z kysnutého cesta a syrové suché pečivo sú naše topky 🙂 ak ťa niečo zaujalo môžem ti hodiť recept... a keď nie je čas nazvyš, tak mrazené oškavarkové pagáčiky z Kauflandu sú perfektné 😅

monikam22072017
autor
9. apr 2021

@lindous jeeej ďakujem, pizzove robievam ale na tie ďalšie mi môžeš dať recept, ďakujem

zdena1990
9. apr 2021

1tvaroh 1palmarin 1 smotana kyslá 30 dg múka hladká trošku práš. Do pečiva soľ zamiesyt robiť vykrajujeme pagáčiky

lindous
9. apr 2021

Kysnuté robíme tieto : https://varecha.pravda.sk/recepty/cesnakove-tro... ale do plnky môžeš pridať čokoľvek, bylinky, syr, šunku, ... 🙂

A syrové : 500g polohrubá múka, 250g máslo/palmarín, 250g tvrdý syr nastrúhaný, pol sáčku prášku do pečiva, 250g kyslej smotany a soľ podľa chuti - zo všetkých surovín vypracujeme cesto, prikryté necháme v chladničke odležať hodinku, rozvalkáme na na cca 0,5cm, povykrajujeme ľubovoľný tvar, potrieme vajíčkom a posypeme čím máme radi - hrubozrnná soľ, sezam, syr, ľanové semienka, ... pečieme na 180° 12-15min., treba pozerať 🙂

janci05
9. apr 2021

Slaný cuketový koláč. Vždy sa po ňom zaprášilo. Alebo tie slimáky.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smitjan
9. apr 2021

Robievam slane tycinky len z listkoveho cesta alebo pizzove slimaciky, to je take rychle a velmi chutne 🙂

andreatytler
10. apr 2021

@monikam22072017 Cesnakove slimaky. Ale radsej ich neurob vela lebo ludia to nebudu vediet prestat jest a gulas im uz nebude chutit.