Občerstvenie na oslavu

ladybug138
12. okt 2021

Ahojte. Poradte, prosim, nejake speci/nezvycajne obcerstvenie na oslavu - salaty, nejake chutovky, pomazanky. Take, co nema uplne kazdy. Sladke mam objednane 🙂
Dakujem!

ella_price
12. okt 2021

Teraz mal brat oslavu a mal tam hummus s čerstvou zeleninou, diabolské vajíčka, taký pizzový dip a k tomu bol nakrájaný posúch/pizza cesto a taký vrstvený šalát z gréckeho jogurt, uhorkou, cibulou, pečenou paprikou a nejakým syrom a k tomu bol pita chlieb (na recept sa môžem opýtať, ak by ťa to zaujalo 🙂 )

ivkazba
12. okt 2021

Mini hovädzie burgre s domácimi mini žemličkami. To malo už viac krát veľký úspech. Len teda je s tým robota.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michellemary
13. okt 2021

U nás je obľúbený cestovinový šalát, minipizza a tieto koláče. https://tojenapad.dobrenoviny.sk/makucke-moravs...

coochy
13. okt 2021

salat zo zavaraneho zeleru

ladybug138
autor
14. okt 2021

@ella_price to znie skvelo, ak by sa dalo, tak by som poprosila recept 😊 dakujem krasne vsetkym!

ella_price
14. okt 2021

@ladybug138 Ok, napíšem bráchovi a hodím ti to potom do súkromnej správy 🙂

inetta
14. okt 2021

@ella_price hod ho kludne aj sem 🙂

ella_price
14. okt 2021

@inetta
@ladybug138

Kočky, tak hneď mi aj odpísal 🙂

Malé krekry (použil som TUC) rozdrtíš v sáčku na drobno a zmiešaš s roztopeným maslom. Túto masu potom natlačíš do pekáča, alebo tortovej formy, alebo kdekolvek, kde ti to bude dobré a na cca 20 minút šupneš do chladničky.
V miske si potom zmiešaš grécky jogurt, nastrúhanú uhorku, trochu octu a mäty - kludne aj sušenej (môžeš dochutiť soľou a korením podľa chuti).
Potom nasekanú bazalku vymiešaš s philadelphiou, dochutíš si solou a môžeš ísť vrstviť. 
Vyberieš pripravenú misu s krekrami z chladničky a ja som dával najprv tú bazalku s philadelphiou, potom červenú cibuľu, kápiu, feta syr, olivy, rajčiny a na vrch dáš tú zmiešanú jogurtovú zmes. Ja som to ešte posypal petržlenovou vňaťou a hodil do chladničky. Pita chlieb som kúpil v Tescu. To len rozkrojíš, opečieš a podávaš s tým dipom alebo teda vrstveným šalátom.

Myslím, že si to kludne môžete prispôsobiť, ale ľuďom to naozaj chutilo 🙂

inetta
14. okt 2021

@ella_price aj to dalsie menu znelo mnam