Od koľkých mesiacov môže bábätko detské piškóty?

martinka184
8. máj 2018
zuzka38
8. máj 2018

vacsinou je to tam uvedene od kolko mesiacov, ja nedavam svojim detom piskoty, obsahuju extremne vela cukru, nema to ziadnu vyzivnu hodnotu..

ukulela
8. máj 2018

obycajne piskoty su zbytocne sladke , tiez vajcia, prasky kadejake .... skus pohladat v DMke, tam maju detske piskoty uz pre take male deti, nesladene, aj take dlhe dobre do ruky, aby zubale a dasna brusili .... potom neskor po roku som kupovala spaldove, kukuricne, ovsene - v zdravom obchode - tiez neboli take sladke, a teraz ma piskoty kedy tedy namiesto sladkosti 🙂

siska53
8. máj 2018

Kedysi bolo napisane,ze od 6.m. ale ja som.piskoty takmer nedavala..az ked boli tak po 2.roku a trosku som robila domace kolace take,co mohli jest aj oni.

ink
8. máj 2018

@martinka184 ahoj a nechceš si vytvoriť vlastné? Stačí jablková výživa (bez cukru,naj je domáca), sušené jablko a špaldová hladká múka.

lorela
9. máj 2018

Od 6. mesiacov je odporučenie výrobného závodu 🙂, kvôli predajnosti ešte tak možno z 80. rokov, kto chce nech sa ním riadi.
V opačnom prípade je vhodné rozumne zvážiť, kedy začnem dieťaťu dávať sladkosti - pretože piškóty nimi sú.
Odporúčanie odborníkov na výživu detí ohľadne rafinovaného cukru je po 3. roku života dieťaťa.

martinka184
autor
9. máj 2018

@ink a idú tam aj vajcia? Poprosím ta napíš mi recept vyskúšam ich

ink
9. máj 2018

@martinka184 môžeš dať žĺtko, ale nemusíš, len sa musíš pohrať s konzistenciou, to jablkové pyré tam slúži preto, aby to bolo konzistenciou ok