Odmietanie ryžovej kaše

evitka83
13. nov 2014

Zdravim maminky. Prosim o radu. Zacinam prikrmovat 4,5m dceru ryzovou kasou. Prvykrat ju zjedla skoro celu len taky fukot cez flasu. Ked som jej to chcela dat druhy den, bila sa so mnou, ze chod s tym prec. Bojovali sme spolu asi hodinu a pol. Skusala som lyzicku,mensi dudel, vacsi dudel, vzdy si trochu potiahla a potom sa tvarila, ze je to strasny blivajs. Niekde som citala, ze dieta musi aspon 15x jedlo ochutnat aby si zvyklo. Ale neviem ako to spravit s kasou. Zaraba sa s UM a 15 flias asi zarabat nebudem 🙂 ako ste to robili vy, kym so dieta zvykalo na nove chute?

chikitka
13. nov 2014

ahoj, nic si z toho nerob, nas ju tiez nechcel... je este malicka, mozno jej bude chutit neskor, mozno vobec... skus kukuricnu, mozno jej lepsie sadne. chce to na zaciatku vela trpezlivosti, kym sa nauci ten jazycek pouzivat a posuvat si to. nevzdavaj to, davaj pekne na lyzicke, ak zje co len troska, je to dobre. ona sa rozpapa... 😉

simca06022011
13. nov 2014

Iba dodam... nemusis zarabat cele flase... zarob si trosku do misky alebo trosku do flase a ked nebodaj zje vsetko tak dorobis... aby si nemusela vyhadzvoat ak to do nej nedostanes 🙂 A je malicka, tak sa vooobec nevzrusuj 🙂 nechce nechce.. skus daco ine

pribinak
13. nov 2014

Skus inu znacku,alebo je aj ta moznost, ze ryzovu kasu proste papat nebude, inak, fuj, ja nechapem ako to tym detom moze vobec chutit
Inak, niektore baby si robia kase doma, ale to mizno az tak od 6mes

jasminet
13. nov 2014

davaj po lyzickach, pomaly, zarob si len trosicka, nenut ju, nebojuj... zje kolko vladze a chce 😉

melesmeles
13. nov 2014

vobec ju nenut ked nechce. mne sa zda dost krute cpat do dietata jedlo hodinu a pol.... chce to trpezlivost. nam dost dlho trvalo kym sme zacali papat. na zaciatku vobec nechcel, potom to postuple islo samo....moj maly kase z obchodu vobec nechcel...a sme tu 🙂

simca06022011
13. nov 2014

@pribinak hej hej.. ja som robila kasu doma, v bio obchododch predavaju ryzove vlocky na takuto instantnu kasu.. ale ja som to mala lahsie, my sme mohli "prikrmovat" az neskor... uzivala som si cas, ked som varit nemusela... 🙂

pribinak
13. nov 2014

@simca06022011 ano, ale daju sa varit aj ine, napr psenicne, spaldove, ....

luba28
13. nov 2014

nas ju raz vyplul a odvtedy ju vypluvaj vzdy,..cize ja sa uz ani nepokusam robit ,..a taktiez ani krupicu nechce vobec,...a neriesim to vobec,...

evitka83
autor
13. nov 2014

TAK skusala som to dnes opat. Ked som jej dala oliznut lyzicku s kasou, tvarila sa akoby som do jej davala citron 🙂 ale ked som to skusila potom s flasou, tak to zjedla ako vysavac a este si pytala papat ...tak neviem, asi je to o nalade dietata 🙂

simca06022011
13. nov 2014

@pribinak jasne, ale tie az neskor... psenove, ovsene... 🙂)) my sme ich rano striedali a tie su super varene aj s ovocim atd... ale to urcite nie je pre 4m 🙂

pribinak
13. nov 2014

Ano, ja som struhala hrusticku, jablcko a ine, ved aj pisem hned v prvom prispevku, ze tak mozno od 6 mes