Parný hrniec Tefal VitaCuisine a vaše recepty

sebi123
2. jan 2012

Ahojte, pod stromcekom som si nasla parny hrniec 🙂 Podeli sa niekto som mnou o overene receptiky ? 🙂

kikaneu
6. feb 2012

@sebi123 aj ja som v sobotu robila buchty na pare 🙂

sebi123
autor
6. feb 2012

@kikaneu a tiez v parnom hrni ? 🙂 ja som ho dostala na Vianoce, tak skusam vsetko mozne 😉

kikaneu
6. feb 2012

@sebi123 a vieš, že nie, sa mi nechcelo potierať nádobky olejom, tak sme robili v starom systéme, do hrnca vodu a mám ešte hrniec s dierkami (špeciálne na parenie) takže sme robili tak....ale už nabudúce urobím v parnom (určite to bude rýchlejšie) a my sme si kúpili pred Vianocami, ale tefal vitamine+ 🙂

sebi123
autor
6. feb 2012

@kikaneu super pomocnik... pred nedavnom som robila domace knedle, taak to sa neda porovnat s kupovanymi... moj drahy ine uz ani nechce 😀

cubana
10. feb 2012

caute tak som rada ze som tu nasla tuto temu bo ja mam tiez tento parny hrniec od zaciatku decembra a je fakt super, najma sa tesim ked bude sezona zeleniny tak inde uz ani nebudem robit len v tomto 🙂
my sme uz pripravovali aj pstruhov aj kapra a poviem Vam bol fantasticky, staci 7 minutiek max podla toho aka je velka ryba a ta chut naozaj nema chybu
tiez sme robili zemiacky su suprove ako ste pisali, zeleninka taktiez za chvilku hotova, robim aj ryzu niekedy v tych hrncekoch alebo pohanku, tiez som skusala aj ten dezert tiramusu ale ten nebol bohvieco, mne aspon nechutil akoby som cakala
Skusali ste robit vajicka prip. parky v nom?

sebi123
autor
10. feb 2012

@cubana ahoj... ja som este vajicka neskusala ani parky 🤐 ale velmi nam chutia knedla a buchticky na pare 😵 samozrejme zeleninka je tiez uzaaasna... len na tu ryzu som sa este neodhodlala 😕

cubana
12. feb 2012

takze parky dnes odkusane staci 7-8 minutiek a su hotove a vobec nepuknu ako ked ich varim - robila som spisske

sebi123
autor
14. feb 2012

@cubana vyskusame 😉

lulka78
15. feb 2012

ahojte,tiez mam presne tento isty hrniec...mam doma maleho chrustika ktory zacina papat,chcela by som mu tam zacat parit zatial len mrkvicku,cuketu a tak. mozem sa opytat, kedze hrniec je od decembra -dostala som ho na meniny - len v krabici a nejako sa k tomu nemam..........ale chcem sa dokopat konecne, kedze chcem zatial robit len tu mrkvicku a nie cely obed,to mi staci dat len to jedno poschodie??? da sa to tak,dufam, ze ostatne poschodia byt nemusia,kedze tam strcim par mrkviciek,a cuketu. mozem to pripadne dat do tych poharikov? alebo kde to parit,pripadne ako dlho asi,aby to bolo uplne makke? vdaka za vas cas.

sebi123
autor
15. feb 2012

@lulka78 ahoj... ja mam parny hrniec tiez od decembra , dostala som ho na Vianoce 🙂 kludne mozes parit iba v jednej nadobe... ja si tak tiez parim... no a dlzka parenia zalezi od toho na ake velke casti to narezes 😉 ja zvyknem robit zemiaciky na kocky cca pol hodku.... 😉

lulka78
15. feb 2012

@sebi123 vdaka,takze mozem ist spokojne podla navodu,ano? ze mrkva cca 20minut natensie nakrajana? dobre rozumiem tomu navodu,ze naspodok musi ist ta odnimatelna zakladna? to take bodkovane &, 🙂 a to potom fakt mozem dat napr. naspodok dat napr.maso,ktore sa robi najdlhsie a potom dat kos dva a potom kos tri? to sa tam len tak polozi,alebo ako? no,konecne som sa do toho zahryzla,tak snad to pojde. tvoje jedla z toho vyzeraju fantasticky 😉

sebi123
autor
15. feb 2012

ano, myslim, ze kludne mozes ist podla toho navodu 😉 a prikladas tolko kosov, kolko potrebujes... na spodok vacsinou maso, to sa robi najdlhsie...a len to tak polozis...ja som tiez najprv pri tom maturovala 😀 cize dole do nadobky das vodu, maximalne po rysku, potom tu zakladnu / cierna plastova nadobka / a kose podla potreby 😉 mrkvicka bude chutit vyborne 🙂 a dakujem.... snazim sa hladat inspiracie a potom skusam a skusam 😵

lulka78
15. feb 2012

@sebi123 vdaka, obcas sem mrknem co si nove vymyslela 🙂 skusim ten stroj zajtra pustit 😎 snad neostane po nas diera v zemi 😀 celkom sa na to tesim...na tie parene buchty strasneeeee, ja mam tiez aj pekarnicku na chlebik,robievam casto,aj mazanec,aj cesta na kolace...tak strasne som zvedava na tie parene buchty,co to bude,ale aj na vsetko jedlo,najma asi na tu zeleninu,lebo kazdy vravi,ze odtial ma uplne inu chut,tak som fakt zvedava.

sebi123
autor
15. feb 2012

za malicko... aj ja som vdacna za vsetky rady a daj vediet, ako Vam chutilo 😉

lulka78
15. feb 2012

@sebi123 dam,dam, ozvem sa. 😉

lulka78
22. feb 2012

@sebi123
tak chutilo 🙂 parim odvtedy 🙂 najma zeleninu pre babo co uz zacalo papat, ryza na moj vkus nic moc...zeleninka fakt super!chcela by som v sobotu skusit parene buchty...nemate nejake odskusane receptiky na parene buchty?

sebi123
autor
23. feb 2012

@lulka78 ahoj, ja som robila podla toho http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7646 😉 bolo toho straasne vela, tak z polovice cesta som urobila osie hniezda 😀 inak az ked som ich doparila tak som sa docitala, ze po pipnuti ich treba nechcat nejaku tu minutky zakryte a potom este popichat aby nesplasli 😉 iank boli velmi chutne aj na druhy den 😉

lulka78
23. feb 2012

dakujem 🙂
aha,takze ked sa doparia,a parak pipne,nechat minutu-dve este tam,a potom napr.spajdlou,alebo cim na par miestach pichnut? a potom este nechat,ci povyberat hned? vdaka

lulka78
23. feb 2012

@sebi123 fuuuuu,jasne z kila muky toho muselo byt hrozne moc. ja sa chystam urcite len z polkila,ale aj preto,ze sa bojim,ci sa vydaria...a co potom s nimi....

sebi123
autor
23. feb 2012

@lulka78 vydaria... nemaj obavy 😉

lulka78
24. feb 2012

@sebi123
a nevies ci to zaruci ze nespadnu prave to,ze sa tam maju minutu-dve po dopareni este nechat a potom ich popichat spajdlou?

sebi123
autor
24. feb 2012

@lulka78 ja som sa docitala, ze nespadnu.... 🙂 ale este som neskusala 😀 naposledy ked som robila, tak ked som odkryla vrchnak, tak mi splasli...ale aj tak boli dobre 😉

lulka78
24. feb 2012

@sebi123 ufha, ale jasne,urcite lepsie ako z obchodu,aj ked trosku spadnu....
skusiim teda ako sa radí, nechat minutku dve po dopareni este tam a potom popichat...uvidim,dam echo 😉

fanny3
23. máj 2012

@sebi123 Dakujem za tip aj ja som dnes robila buchticky a su super...a ide to sikovne v tomto hrnceku, len sa mi tie plasty zdaju labilne bojim sa ze mi to padne a praskne...ako dlho si ich parila? Ja najskor 15 min. no zdalo sa mi to vela a potom uz len po 11 minut.

sebi123
autor
24. máj 2012

@fanny3 som rada, ze sa buchticky podarili...ja parim cca 10 min..ak mas nejake dobre receptiky, tak budem rada, ked nam das inspiraciu 😉 ja najcastejsie parim zemiaky, zeleninku a kuracie masko...ak sa pozries vyssie, tak som robila aj svieckou na smotane, bolo to nieco mnaaamkove 😵

mata2
3. nov 2012

@sebi123 kolko minut si ich robila?

simca06022011
3. nov 2012

🙂)) tento parny hrniec mam v pivnici a rozmyslam kde ho predam 🙂)) ale ked vidim ako tu v tom vyvarate o sto sest tak neviem 🙂))