Pekáreň chleba verzus robot na vymiešanie

vikusjk
15. sep 2020

Ahojte babulky, prosím vás používate niektorá pekáreň chleba na vymiesenie cesta? Moja mama by chcela pekáreň, že iba na vymiesenie, lebo ju už bolia dosť ruky a pekáreň to vraj vymiesi veľmi dobre. Ja si zas myslím, že vymiesiť by to mal aj robot s vyšším výkonom a plus robot môže využiť aj na iné, aj keď ona tvrdí, že ho nevyužije. Tak som našla pekáreň Tefal, s dobrými recenziami, ale mamka že no za takú cenu už môže mať aj robot. Zaujíma ma preto, čo je podľa vás lepšie na vymiesenie (iba čisto na vymiesenie, koláče robí potom klasicky na doske a pečie v rúre). Ďakujem

wllke
15. sep 2020

@vikusjk Ahoj, pekáreň vymiesi lem menšie množstvo cesta. Keď robot tak s kovovym telom a vyšším výkonom.

pralinka86
15. sep 2020

Určite robot. Moze tam aj šľahať ine cesta nez kysnuté. Super je aj mixer ak je ako doplnok

osky
15. sep 2020

Ja mam pekaren,ale ak v nej vymiesim,uz aj upeciem.ked peciem normalne,pekaren ani nevyuzivam.robot nemam ale pokial to chce len na vymiesenie,tak urcite radsej robot-vyuzije ho i na ine.

mummy01
15. sep 2020

Jednoznacne robot

hygienka
15. sep 2020

Ahoj, my máme robot gratussino maxo II, bol drahší, ale má kovové prevody, vymiesi cesto na kilový chlebík úplne bez problémov, má neskutočne veľa príslušenstva, ja ho využívam aj na mletie mäsa, nerada kupujem mleté v obchode, nikdy nevieš čo ti tam zomelú

cookie29
15. sep 2020

Ja mám pekáreň a používam ju len na miesenie a kysnutie. Tým že tam je teplo a vlhko a tak dobre kysne. Lepšie ako len na doske. Ale ja ju mám už zo 10 rokov. Keby som mala kupovať vezmem robot

vikusjk
autor
15. sep 2020

@cookie29 prosím ťa a to musiš nejako dávať pozor na to, kedy to máš vykysnuté, aby ti to nezačalo piecť?

vikusjk
autor
15. sep 2020

@osky @pralinka86 @hygienka ale práveže ona robot na iné nevyužije. Čiže mi ide vyslovene o to, čo lepšie vymiesi to cesto

hygienka
15. sep 2020

tak robot može používať aj na kysnuté, hnetené, piškótové cesto ale pekárničku len na chlieb a v tej peárničke zase veľký chlebík neupečie....ale za mňa robot

zuat
15. sep 2020

Ja mám len mixér s nastavcami na miesenie kysnutého cesta a ok, ale keď sa raz mixér odpali,mám v pláne robot

cookie29
15. sep 2020

@vikusjk nie. Tam máš program a keď zvolis len cesto tak nepecie len vymiesi

bambuslienka
15. sep 2020

ja mam robot Kenwood XL, a vymiesi uplne vsetko co je treba, velmi spolahlivy, lepsie cesta som nikdy nemala

pralinka86
16. sep 2020

@vikusjk stale si myslim, ze robot.. pekaren zaberie aj viac miesta, robot moze mat pekne vyložený na linke a nevykladat stale.. plus, vyslaha aj ine cesto na kolace ako kysnute. A porovnat viem obidvoje, obe vymiesaju dobre cesto.
Keby chcela aj chlieb piect, tak neviem ci by ho piekla rovno v pekarni, tam ma taky kockovy tvar

ckatka
16. sep 2020

@vikusjk ja som presne toto riešila. Mala som pekáreň v ktorej som však nepiekla len miesila cesto lebo nemala program na kvaskovy chlieb.
Keď doslúžila rozhodovala som sa pre novú pekáreň (s programom na kvaskovy)...alebo robotom.
Keďže fungujem tak, že cesto aj tak vždy vyberiem poprekladám a nechávam kvasit v osatke lebo chcem normálny tvar chleba a nie pekárňový...plus všetky tie finty okolo toho...para narezavanie a pod...
Kúpila som robot.
ETA https://kuchynske-roboty.heureka.sk/eta-0028-90...
Veľmi som spokojná je to kovové, vymiesi to aj viac cesta, misu aj hák hodím do umývačky a nemám s tým vôbec toľko roboty ako s tou misou z pekárne ktorá do umývačky nesmela. A mam pocit ze to potiahne aj hustejšie cesto ako pekarnicka.
Plus navyše mlynček na mäso, chopper a kopec ďalších nadstavcov (ja som dokúpila aj mlynček na múku napríklad nech mam úplne čerstvú).

martinuska
16. sep 2020

Podla mna robot, pekaren mam uz par rokov v pivnici a robot urobi vsetku robotu. Ked raz vyskusa miesat maslovy krem v robote, inak uz nebude chciet. A s vnucatami sa tak lepsie pracuje, robot miesa a uz sa len pridavaju ingrediencie a babka ma dve volne ruky na strazenie 😄😁

vikusjk
autor
16. sep 2020

@martinuska a nechces tu pekaren predat? 😉 Moja mama je nejak nastavena na tu pekaren, ale nechce taku drahu, aku by som jej kupila ja (lebo ja ze ked uz, tak kvalitnejsie). Len zas by bolo fajn, keby ta pekaren mala nejake medzikroky v tom, ze ked dokysne, nezacne rovno piect, lebo ako ja ju poznam, ona to tam necha, vybehne na dvor a uz zabudne aj na cesto. Kolkokrat jej aj v miske prekysne, lebo robi sto veci naraz.
Ja mam zase robot, ale nikdy som v nom cesto nemiesila, miesim len rukami. Kazdy asi ako mu vyhovuje. Tu pekaren mas prosim ta aku, ak smiem vediet?

martinuska
16. sep 2020

@vikusjk staru a zatial ju nechcem predat. Mam ju aj viac ako 10 rokov 😉