Pokazené vajíčko v chladničke

18. aug 2023

Ahojte. Som v strese. Upratovala som chladničku a na hornej poličke som našla vajíčko. Nezdalo sa mi že malo poškodenú škrupinu ale prišlo dáke mastné či aké...utekala som si umyť ruku keďže som bola v kuchyni tak som mala po ruke jar. Umývala som si to vlažnou vodou. Čitala som že bakterie salmonely sú odolné ale že predisť sa dá umyvaním rúk. Čiže po umytí je to ok alebo hrozí niečo? Nemusí byť hneď napadnuté tou bakteriou ja viem. Ani netuším ako sa tam zobralo to vajíčko. Mám stres mám 2 ročné dieťa a bojím sa o zdravie. Bežala som aj do sprchy a púšťala som si teplú vodu na ruku aj keď je pravdou že až po doupratovaní chladničky. Ale po vajíčku som si ruky umyla hneď. Ale že naozaj hneď. Je pravidlo že ak je vajíčko pokazené tak je nakazené?? Bolo v chladničke...

pribinak
18. aug 2023

Kľud.

zara0201
18. aug 2023

Nič ti nebude. Neber v zlom, ale tvoja reakcia popisana v prispevku je nebezpecna.

autor
18. aug 2023

@zara0201 odkedy som matkou tak mám občas tak silné obavy aj z ničoho že mám 25 ale šedivieť som začala. Panické záchvaty..preto sa aj bojím lebo až by sa niečo stalo vedela by som že je to mojou vinou a to by som nezvládla...

anavixy
18. aug 2023

To ci bolo vajciko v chladnicke tyzden alebo dva mesiace nema vplyv na to coho sa ty obavas. Bakterie sa nachadzaju na skrupine vonku a az nasledne nespravnou manipulaciou, poskodenim.. sa dostavaju dovnutra, kde preziju, kym sa neuvaria… takze nechcem ta este viac plasit, ale taketo stavy by si potom mala mat pri kontakte s kazdym jednym vajcom, aj cerstvym (a s domacimi obzvlast kedze tam sa salmonela nekontroluje tak ako vo velkych chovoch) 🤷🏻‍♀️ ked si takato prehnane uzkostliva, urcite mas doma aj dezinfekciu na ruky, takze nabuduce si frkni (na ruky) a daj sa do kludu 🍀

kitycat
18. aug 2023

Mala si aj ine tajeto panicke zachvevy?
Co ked tvoje dieta da do ust kamen?

zara0201
18. aug 2023

Si sledovaná odborne? Mala by si možno zájsť aspoň na konzultáciu. Aby to neprerástlo do horšieho a budeš nebezpečná sebe i okoliu. V dobrom myslím.

lilizzachy
18. aug 2023

Nemalo by sa stať nič, ale nabudúce ruky umy s mydlom a teplou vodou 😉 dúfam že vajco je už v koši 😃

lukbe
18. aug 2023

To sa vážne niekto toto pýta,či si robí srandu? Lebo uz vidím tú zábavu na žltom🙈.

jaskolka
18. aug 2023

Preboha, upokoj sa. Nemusíš teraz chladničku sterilizovať celú ani sa vykupat v dezinfekcii. Nič vám nebude, nikomu.
Ale do budúcnosti naozaj skus dačo urobiť so svojimi obavami, lebo toto je ozaj prehnane. Keď ti napríklad dieťa zje hlinu, alebo bude sa plieskat v kaluziach, ako to zvládneš?

viky173
18. aug 2023

ja som si po prvej vete myslela, ze si ho zjedla, nie ze si sa ho dotkla 😂

mikadooo
18. aug 2023

Ak si sa umyla, tak je to v poriadku. Viac netreba, neboj sa. Všetko je ok.

januska12323
18. aug 2023

Mala by si sa liečiť ale nie na salmonelu.

beronsche
18. aug 2023

Prvykrat som si ista, ze sa niekto takto choro zabava a pise sem vymyslene kraviny.
Pretoze toto nemoze byt realne.

diewcatqoo
18. aug 2023

Takto panikarit kvoli tomu, ze si sa dotkla vajicka? Nemyslis vazne.. ak mas taketo stavy, pre vlastne dobro to skus konzultovat s odbornikom.

iwesska
18. aug 2023

Ja ze si ho zjedla a ty si sa ho len chytila😳Pokial si si hned potom nevyoblizovala prsty a umyla ruky,tak neviem,z coho by si sa chcela nakazit. To je fakt uz extremny strach s bud mas OCD alebo hypochondriu.