Poraďte ohľadom penovej torty

love232
24. okt 2013

dobry den mamicky ...chcem sa spitat idem robit penove torty...no do teraz som robila 2kg z 10vajec ..len jeden pan si objednal 3kg a neviem kolko mam dat vajec....mam totiz problem ze pena mi vzdy vystaci,ale plnka neviem preco vzdy ju mam uuplne na doraz :/ hmm nerozumiem...poradte mi prosim preco mam plnky vzdy tak malo a kolko by som mala dat vajec na 3kg penovu tortu...dakujem velmi pekne

love232
autor
25. okt 2013

@zuzana030 dakujem aa vies ze neviem samozrejme ze aj mne sa stane ze niekedy sa mi na kusku zachyti a potom ju nechtiac zlomim...noo ja robim tak ze necham susit a ko uvidim ze jej z vrchu sucha tzm padom bude aj zo spodu vyberiem plech a uuuplne pomalicky davam papier dolu niekedy ide uuplne lahucko .. jaa neviem ale mam aj dobry papier..pri penovej torte ani nedzcham kolko kraat bo staci chvilka a moze sa zlomit :/

zuzana030
25. okt 2013

@love232
no tak ja som počkala, kým vychladne, tak asi tým to buude, že hneď dám dole papier teda?
akú značku papiera konkrétne používaš?
ja som aj namazala maslom a aj tak prd... 😀 😀 😀
popukali mi všetky 3 pláty ale dalo sa zamaskovať, bola len na doma... 😉
alebo možno som ju natenko nastriekala, no musím poskúšať zase inak nabudúce...hehe
ale chuťovo bola superská, žiadna suchotinka, tak sa teším, že aspon chutila

denkaajejdeti
25. okt 2013

@love232 Veď o to ide 😉 . Načo pchať "sračky" ešte aj tam, kde si to vieš nahradiť niečim normálnym, pretože to pečieš ty a predpokladám, že v najlepšej viere, že dávaš ľuďom ozaj kvalitné torty.
Ak si kúpiš keksík alebo koláč/tortu/zákusok v obchode, tak je jasné, že to nemáš šancu odtiaľ nejako dostať - ibaže by to človek nekupoval 😉 .
Je jasné, že najlepšie by bolo, keby sa čo najviac stravy chystalo doma a z domácich surovín. Ale je mi jasné, že niekedy sa nevyhneme výrobkom (polotovarom, hotovým jedlám, konzervám, paštétam,..) z obchodu - ide len o to, čo znamená "niekedy" a v akom množstve. Sú rodiny, ktoré pečú aj chlebík doma, pretože kupovaným jednoducho neveria. Ja zatiaľ nemám na to čas, ale verím, že raz aj to bude.... 😉. Ale nie o tom je táto debata.
Myslím, že všetkým žienkam išelo o to isté - aby tvoje torty boli zasa o kus lepšie 😉.
Pekný víkend všetkým.
Denisa

darina1952
25. okt 2013

@zuzana030 ahoj, robila som ju prvý-krát a tiež som sa veľmi bála by pláty nepopraskali pri prekladaní z plechu... Možno to bolo šťastie, ale mala som aj dobre namastený papier na pečenie (dala som ceru) a boli aj pekne usušené. Sušila som v teplovzdušnej rúre naraz 2 pláty a potom ešte jeden plát zvlášť cca pri 100stC a pootvorených dvierkach rúry asi 1,5hod (presne si nepamätám) 🙂

love232
autor
25. okt 2013

@zuzana030
ja si myslim ze chutou sa penova neda pokazit..mne sa totizto raz stalo ze ne a ne ususit platz skratka boli take gumenne jak keby netusim do teraz preco :/... to bola sestrina 17tka ... ale tak naplnila som a taku istu som robila kamoske...jaa reku ze tí budu nadavat... dokonca mi volala kamaratkina mamina ..ze torta bola vyyyyborna ze si budu uz len u mna objednavat :DD jaa co som myslela ze som vaaazne pokazila pani ma vynachvaalila do nebies ...:DD tak super ...noo 100ludi 100chuti...alebo si prevrat korpus naopak a jednu stranu drz a druhu pomali odliepaj..inak ak je dobre korpus useny mal by ist bleeskom dolu..jaaa nemastim papier 🙂 a kupujem ze CBA paper na pecenie aj kvalitou a cenou aj dlzkou kolko ho je sa veeelmi oplati...minule som si kupila v tescu booooze no horsi papir som nemala...tak jaa som verna len CBA papieru :DD