Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

rut
25. jan 2010

Ahojte, prosim Vas, kde kupujte muku na chlieb a akú? Hladkú T 650?
Dajú sa kúpiť náhradne miešacie lopatky k pekárni Tesco XXL? Hák na vyberanie som tam nenašla. Býva plastový? Hneď prvý deň som ich doškrabala, lebo mi nešiel vybrať chlieb z nádoby, robil som recept č. 1 z návodu k pekárni. Druhý chlebík bol 16 z www.dama.cz, ale tiež mi nešiel vybrať z formy. Kde robím chybu? Ďakujem.

mima1
25. jan 2010

ja som muku kupila v lidli je tam uz aj taka ze len pridas vodu podla navodu. mne celkom chutil. druhu som davala obycajnu hladku cislo som nepozerala ake. asi 00 myslim. No a teraz som kupila priamo na mlyne a je urcena do pekarne. je ze psenicno razna a razno psenicna. kazda ma iny pomer niecoho. ten hacik na vyberanie hakov z chleba mam kovovy.

erikasadek
25. jan 2010

mima ty si ale cislo.. 😀

mima1
25. jan 2010

preco? 😅 😕 😀

erikasadek
25. jan 2010

ja teraz neviem ci zle chapem ale vam tie suroviny ked date do pekarne zohrieva len na urcitych programoch? lebo mne to na kazdom zohrieva najskor. ja som prvy krat cakala asi 15 minut a stale sa nic nedialo tak som citala navod a kym som docitala ze sa pekaren zohrieva na zaciatku zrazu sa spustila
no a haky som z prveho chleba dolovala aj ja. vobec to neslo von. som to nozikom sparala a neviem cim nakoniec som ich dala von a na druhy den som prisla nato ze mam k pekarni hacik ktory sa daju tie haky z chleba dat von uplne lahko. teraz uz sledujem kedy domiesa a vytahujem to hned von. nepacia ca mi diery z hakov

kvoli tomu normalne som sa zasmiala.. 😀

dusanab
25. jan 2010

aj mne zohrieva na vsetkych programoch, len na rychlom je to naozaj bleskovo, ako cely program. Tu psenicno raznu a razno psenicnu som kupila aj ja, krpcovi ten chlieb chutil najviac zo vsetkych. Dnes som este nepiekla, zacnem ked sa drobec zobudi nech mu to nepipa 15krat ked chce dodat suroviny.... Rut preco chces kupit nahradne lopatky? Nieco sa tym povodnym stalo? Skus pozriet niekde v zarucnom liste ci nie je kontakt na servis a tam sa skus spytat ci sa daju zohnat. Alebo si skus pozicat od niekoho kto ma inu pekaren ci by ti tie pasovali a ci by sa potom dali zohnat tie druhe. V tescu je asi zbytocne pytat sa 😀 mne ide chlieb vzdy lahko von tak neviem kde by mohla byt chyba, ja som len zaciatocnicka....

mima1
25. jan 2010

jaj ja ze co... no ved sa ucim. mimochodom uz idem na tu briosku tvoju tak som zvedava co to bude az to bude. ozvem sa

erikasadek
25. jan 2010

janse ber ma z rezervou ja som to myslela v milom nevazne a srandovne;. 😉

jasne daj vediet ja dne sbudem robot cokoladovych slimacikov ak budu ako tu v v pekarniach tak hadzem recept..

milocka29
25. jan 2010

rut ja mam poznacenu adresu na servis pekarni + prislusenstvo pre pekarne z tesca: Je to www.pelia.sk/kat-servis-pekarni. Ja uz ani neviem odkial to mam, tak preto nepridavam hned link. K pekarnam z tesca nie su haky na vyberanie lopatky. Mne uz teraz stale ostane v pekarni, ale zo zaciatku tiez obcas ostala v chlebe, tak som ju vyberala drevenou palickou, ktoru mam ku woku, pretoze kovom sa lopatka poskrabe. Tu palicku som zasunula do dierky v tej lopatke a vypacila von. Ja teraz chlebik vyberam po dopeceni ihned von a pekne sa vysype bez lopatky.

adamko05
26. jan 2010

erika... dnes večer sa chystám skusit od teba tu briošku... zajtra dám vediet, čo a ako 😉 😝

henikav1
26. jan 2010

ja prave jem tu briosku a je fantastickaaaaaaaaa 😵

mima1
26. jan 2010

erikasadek tak ja teda pisem. ☹ ☹ 😒 🤐 😔 dopadlo to strasne zle. ☹ ☹ ☹ 😖 😢 cele to mozem zahodit. ona sa nepodarila ta brioska. dala som vsetko co bolo treba. chyba je podla mna taka ze ked sa to zacalo miesat a vsetko to vymiesalo malo to kysnut ale pekaren to hned zacala piect. vobec to nenakyslo len do polovice nadoby a je to strasne ubyte. proste nenakysnute. ☹ ☹ ☹ 😢 - dala som pritom 6 program co je urcene na briosku a sladke kolace a je pisane ze miesanie kysnutie pecenie cca 2hod. miesalo to no nekyslo. uz to asi neskusam 😔 jedina zachrana pekarne ze neletela von oknom bola ta ze tam robim cesto na pizzu a buchy a strudle co inak neviem rucne.
no nic vstavam zo zeme oprasim kolena utrem slzy 😢 a peciem dalej. 🙂 😀

rut
26. jan 2010

milocka, velmi pekne dakujem za kontakt.
ja som zarezala do jedneho haku, ked som ho vyberala. Mne sa to cesto totiz dostava medzi nadobu a hak a potom je hak uplne zapeceny v ceste. Hak viac zasunut nejde.
Zatial sa to v pohode da pouzivat, len neviem, ci to nezacne korodovat. Kupovali sme ju sice na skusku, lebo mne srdce pisatalo po Panasonicu, ale aj z tejto je chlieb vynikajuci, tak sa jej nechcem vzdat hned v prvy tyzden pouzivnia. 😒

rut
26. jan 2010

mima, a nemozes tu pekaren reklamova, ked ti to nekyslo?
maminy, ja som do tejto temy nemala chodit. Ja som este nezhodila 3 kg od druheho tehotenstva a ked budem toto citat a este aj piect, tak to pojde len hore ☹
Idem vyskusat tie briosky. 🙂

henikav1
26. jan 2010

bay, ja som mala tiez problem s pekarnickou, pouzivala som ju asi 1 a pol roka a posledne chleby boli uplne na zahodenie, tak som ju bola reklamovat a minuly tyzden som dostala miesto nej uplne novu pekarnicku, takze sa tesim
mima, ak mas dojem ze je problem s pekarnickou a este ju nemas dva roky, tak si ju urcite chod rychlo reklamovat 😉

mima1
26. jan 2010

ja som zatial piekla len chleba a robila som cesto na pizzu a kolace buchty a strudle. ale briosku som nepiekla teda nepouzila som este ani raz ten program az teraz. cize neviem ci je problem. mam ju od vianoc uvidime. ale neviem ci budem skusat este briosku robit 😀

adamko05
26. jan 2010

ani mne sa tá brioška asi nepodarila, jak má... len ja som ju urobila hustejšiu, lebo som to chcela zapliest a piect v rure jak vianočku... ale toto nie je na to cesto... takže tak... budem robiť overenú vianočku čo robievam

ako nie je to zlé, ale tiež to divne kyslo... a možno aj drožím, ja mám radšej normálne, mala som dat take, nie sušené...

erikasadek
26. jan 2010

adamko , brioska nie je vianocka;.. su to uplne dve rozlicne veci.. vianocka je husta, a cesto s atvaruje , brioska je, jemna, ak s apodary neda sa porovnat.. 😉
cesto nie je na formovanie, ma byt dost riedke tak preto.. 😉 😉 sa ti nepodarila, ak by si isl apodl areceptu tak urcite ano.. 😉

no mima aky program 6 😅 😕

prvy program basic stisnes option, a tlacis 3 krat mma pocit az s ati ukaze sladky kolac trva program 4 hodiny... a nie 2 hodiny?.. 😉

takze este raz si pozri navod pekarne moja.. 😉

erikasadek
26. jan 2010

takze mima, neviem aky mas prekald na panasonicu, tak ti vysvetlim ja, aby si nemala problem..

takze mas programy..
basic
whole wheat -celozrny chlieb
rye- razny
french
italian
sandvic
gluten free
pizza
bake only..

ak chces robit , sladky kolac, tak stlacis basic... 🙂 potom vedla option a tlacis 3 krat ukaze sa ti rapid, potom
a na displey budes mat bake- raisin.. to je sladky kolac program trva 4 hodiny.. a na vsetko sladke, brioska, vianocka, cokolvek.. ak stisnes este raz tam mas ceto moja..

nic ine nestiskaj... problem nie je v pekarni ale v programe co si zvolila;. 😉

erikasadek
26. jan 2010

adamko susene;. 😉
ale nie , vies na forach a v inych receptaroch vidim vela receptov brioska , ale vsetko je to vlastne vianocka, a ku brioske to ma daleko.. 😀 a tak viem porovnat predsa len ked uz v fr neochutnam dobru briosku tak kde uz.. 😀

ja pouzivam len a len susene drozdie.. 😉 ale aktivne pre pekarne;. hned reaguje;. 😉

adamko05
26. jan 2010

erika... inak.. super, že si skusená pekárka.. všetky sme si to všimli... šla som podľa receptu 😉

adamko05
26. jan 2010

a čo, sušené droždie...???

erikasadek
26. jan 2010

adamko teraz si zo mna robis prcu ze?? 😀

vraj skusena;. 😀

ale nie mozes aj normalne susene davat nic sa nedeje osobne ja mam vzdy super vysledok so susenym ako s cerstvym..
inak ja som vcera vecer robila jednu dobrotu pre deti... ale uz nie je;. 😀

erikasadek
26. jan 2010

toto;.. http://www.750g.com/fiche_de_cuisine.2.123.9457...

inak adamko , nie ze si nesla podla receptu ale robil asi , ako vianocku, a to sa u brioskoveho cesta neda kedze je riedke;. 😉

vinka
26. jan 2010

Ahojte pekárky.No Erika čakám kedy sa vráti moja pekarnička z opravy už je tam zas. ☹ ☹ A ked príde tak idem skúsiť tú tvoju briošku.Už som si čítala recept a reším sa nato.Lebo čo ja mám pri moulinexke recept tak tá brioška bola na H...o 😝 Tvrdé a sipalo sa to a ani riadne nevykyslo.Tak sa teším na tvoj recep. 😉 Už mi tak chýba pekárnik,že si dám do robota cesto miesiť a potom ako niekedy kysnúť a robím aspon záviny makové a orechové. 😀 😀 Aj knedlu robím takto lebo kúpnu mi syn už nechce. 😝 No a s pečivom sa musí zatial uspokojiť aj s kúpnym. 😀 😀

erikasadek
26. jan 2010

no vinka tak ty mas ale nestastie na tu tvoju pekaren...
😠 😀

no , ta moja je prava francuzska ver mi len musis naozaj ist podla receptu.. 😉 mne sa uz po ' krat podarila stale taka ista.; ked je cerstva a krajas tak ako oblak.. jemna je, nesype sa nic je jemna lahucka;. ako ma byt ako pena;. 😉

mima1
26. jan 2010

erika ja mam pekaren concept a tak je program 6 sladke cesto brioska vianocka a tak

vinka
26. jan 2010

Erika je nanič tá výroba tej pekárne ale už mi pekárnička ako produkt chýba.Denno denne mi piekla a teraz nič.Ale mne mamka povedala,že sa nemám ani diviť.Moja už si zaslúži odpočinok v šrote.Ja som ju vyšťavila vieš ona robila aj 2-3 krát denne.Tak už predbehla dobu.No kým je v záruke reklamujem ked skončí záruka sa pokazí kúpim novú.Sa mi neoplatí ani dávať opravovať. 😀 😀 Jasné,že podla receptu pôjdemNo už sa teraz teším.Potom podám info. 😉 Tie tvoje croisanty som robila skoro pol dna a tak rýchlo sa zjedli,že ma už prešla chuť to robiť. 😀 😀 😀

erikasadek
26. jan 2010

mima prepac ja som mala blby den, cely a tak , som si ta zmylial prepac , brala som ze mas ako ja panasonic ,
nehnevaj sa to som cela ja , co spravy so mnou cely dne v nemocnici a potom cesta domov cez pariz je na hov..oa a na nervy prepac.. 😉

zuzka ma panasonic prepac mi.. 😉

erikasadek
26. jan 2010

vinak nasla som jednoduchsi receot na croisanty , tak sa tes a su super.. 😉

mima men pekaren.. 😉