Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
25. aug 2010

@petruna110 potom sa nám príď pochváliť 😉
tak, rožky od zuchy upečené, ešte som nekoštovala, ešte som na prasknutie z pizze, dnes mi išli dve pekárne naraz 😀 😀 😀 😀

zucha
25. aug 2010

@reruna ked je niekde v recepte hladka muka, tak pouzivam len tu Lidlacku. Ja som s nou velmi spokojna. Teda so vsetkymi ich mukami. Vyberovu 00 pouzivam len tam, kde je to naozaj uvedene, ze tu mam dat. Ale ako spominas, tu v Lidl nemaju.

zucha
25. aug 2010

@alami hadam budu chutit. Ale este stale rozmyslam, ako ich urobit este take nadychanejsie. Ale to uz podla mna bude tym, to nechat dlhsie kysnut po vytvarovani. Takze nabuduce si necham viac casu na pripravu a nechat to aspon hodiny podkysnut a uvidim. Osobne si uz neviem predstavit, ako este inak vylepsit ten recept, tak hadam tym kysnutim to bude

alami
25. aug 2010

@zucha myslím, že sú dosť rožkové 🙂 to isté som rozmýšľala, že už len keby boli ešte nadýchanejšie. Ja mám v nich chybu takú, že som ich urobila moc chudé 😅 teda nie je tam veľa mäkkého stredu, ale syn jedol a nezistil, že nie sú kúpne, len povedal, že sú tvrdé 😖 - čím myslel príve to, že veľa kôrky, ktorá by tiež mohla byť mäkšia. tie včerajšie som nechala kratšie kysnúť v pekárni, vytvarovala som a potom som ich nechala ešte dlho podkysnúť pod utierkou. Myslím, že to by im prospelo, lebo tieto som tiež nechávala pod utierkou, ale už asi nemalo čo nadkysnúť, sa mi zdá, už to bolo spolu dlho
čo som hľadala recepty, našla som aj postupy, že vyimiesiť a rono vytvarovať rožky a len tak nechať kysnúť
a tiež - že múka sa má preosiať, aby boli ľahšie
takže myslím, že keď skúsime ešte tieto dve vylepšiena a ja aj menej kusov, ale radšej väčších, tak to bude super 🙂

práve robím prvýkrát cmarový chlebík, som zvedavá. aj jogurt tam išiel. Nič také som ešte neskúšala

chcela som si dnes ten Panasonic 255objednať a je nedostupný, nevedia ani kedy bude. Mamu som poslala obehnúť naše mesto a to isé, iné typy by mi objednali a na druhý deň´by som ho mala, ale zrovna 255 čo chcem, že nie je ani na objednávku ☹

vesi
25. aug 2010

kočky, ja som vedela, že sa oplatí čítať vás každý deň, už sa mi v ekárni robí mliečna ryža 😀 tento program používam prvý krát, tak som zvedavá čo z toho bude. fakt to tam neprihorí?

alami
25. aug 2010

@vesi nie, neprihorí - ak ti stále mieše, neviem či kdesi nebolo, že niektoré pekárne na konci čo na začiatku či kedy len hrejú a tam to prihorí, počkáááj, idem to nájsť

alami
25. aug 2010

ALE POZOR!!!!! NA upozornenie jednej maminky prikladám toto:
Jen chci upozornit.Přesvědčte se,že pekárna v programu MARMELÁDA /džem/ míchá.Některé pekárny jako je třeba moulinex xxl míchají pouze ze začátku a pak jen pečou a pečou. V tomto prípade to radšej neskúšajte, lebo sa krupica nemusí podarit... !!!!!!!!!!!!!!!! Ale myslím, že väčšina pekární mieša marmeládu stále...
@vesi nemáš práve moulinex xxl? 😅

vesi
25. aug 2010

@alami áno, mám XXL a ja "múdra" som si išla pozrieť príručku, až ked mi bolo divné, že už nejako nemieša 😝 ale aj tak sa pekne podarila, vôbec nevadí, že už potom nemieša. môj program džem má dĺžku 1 hod.05 minút, tak ked skončil, pustila som ho ešte raz na 15 minút, tak mi to znova premiešalo. navyše som si recept upravila. 100g ryže sa mi zdalo dosť málo na 700ml mlieka ( vychádzam z klasického receptu na ryžový nákyp, kde na 1 liter mlieka ide 500g ryže), navyše máme radšej hustejšiu mliečnu ryžu, pridala som 3 PL cukru a škoricu (nemám doma vanilkový cukor) a musím povedať, že je výborná 😀 a nič neprihorelo 😀

zucha
25. aug 2010

@alami z cmaru uz robievam chlieb pravidelne. Aj ten posledny zemiakovy, co som sem davala, bol z casti z cmaru. A chcem ho zajtra urobit, tak uz je dalsi liter doma 😉 Ja ho lahko miniem aj do kolacov namiesto mlieka. Je to lepsie 😵

zucha
26. aug 2010

tak som robila dnes opat ten zemiakovy chlieb. Recept je na 218 strane a musim povedat, ze zas vysiel nenormalne dobre. Taketo chleby si pamatam este za komunizmu. No proste parada. Dokonca som dala trosku viac zemiaku a tym padom pridala asi o 2 lyzicky viac vlociek a uuuuuzzzzasnyyyyyyyy je 😵

dusanab
26. aug 2010

ahojte, dnes peciem toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24499, zatial su v rure a kysnu, ale dopisem, natriem ich a idem piect....som zvedava ake budu 😉

alami
26. aug 2010

@dusanab tie som robila ja, sú fajné, aloe nie sú ako z obchodu 😅 ale boli fakt dobré
@dusanab prosíííím, ešte raz mi povedz, akú máš pekáreň, ty máš poškodenú nádobu, však? ten panasonic nemajú, tak uvažujem čo iné, ale rozhodne nechcem takú, kde sa začne olupovať nádoba 😖 dík

alami
26. aug 2010

@zucha ty si ako dopadla s reklamáciou? či ešte nič?

zucha
26. aug 2010

@dusanab mne rozhodne tie rozky nechutili ako tie z obchodu, aj ked boli dobre. t650 sa jednoducho na rozky nehodi.

@alami este stale neviem. Dala som to nejakemu chlapikovi vybavit a este som sa ho nepytala.
Poskodenu nadobu mam ja na Ete Harmony. Ja ti doporucujem tu Philips, aj napriek cene 😉 Chlieb sa neda porovnat s tym z Ety. Uvidime, co reklamacia

zucha
26. aug 2010

@alami uz som mu volala, tak ze to asi vymenia kus za kus, len o tom este nemaju vyjadrenie. Takze este stale je to otvorene, ale hadam to tak bude

monr
26. aug 2010

babule, už viacero dní čítam diskusiu od začiatku, boli tam fajn recepty a tipy, tak možno pre nové dušičky, nech sa trošku pokukajú.

@vesi, majú u vás (v práci) sójové mlieko už hotové? zháňam v celej ds a nedarí sa mi zohnať.

monr
26. aug 2010

a aby ste boli v obraze, mám pekárničku cca 2 roky, a poctivo si vás čítam, len nepíšem 😉

dusanab
26. aug 2010

@alami no rozky dopadli celkom dobre, su dobre, dala som cast muky hladkej a cast polohrubej, ale este stale treba hladat ten idealny recept 🙂 no a pokazila sa mi rura 😠 nejak moc mi huci ventilator, ako keby o nieco skrel.... 😖 takze pecivo kym neopravia nehrozi. Ano ja mam etu geminu, teflon sa zacal olupovat velmi skoro, zatial to nejak nevadi, cesto sa odliepa v pohode aj chlieb pekne vypadne von a dalej sa to nerozsiruje tak to zatial nejdem riesit (nedavno som bola v tom obchode dva krat reklamovat kanvicu tak nejdem provokovat 😀 ) takze tak. Majte sa babulky

alami
26. aug 2010

@dusanab
@zucha dík, takže etu isto nie
@monr aj ja čítam od začiatku 😉 🙂 som sa aj sama na sebe pobavila 😀 a aj nám píš 😉

vesi
26. aug 2010

@monr Ahoj moni, tak začni aj písať 😀 ako myslíš, že hotové? akože tekuté? tak to fakt neviem, ale môžem pozrieť 😀

monr
26. aug 2010

@alami no občas možno prispejem, 😀
dnes som napr. robila cuketový chleba, chuťovo fajn, len sa prepadol, keďže ja inteligent som nepočkala, a šups tam vodu, potom zas múku, no katastrofa. Nabudúce budem múdrejšia 🙂

@vesi prosím ťa pozri, vždy nájdem všade len čokoládový sójový nápoj, a klasické nie (myslím tekuté). Pred pár rokmi som to kupovala v jednote, a teraz to zháňam už zo 3 mesiace a nič. ☹

vesi
26. aug 2010

@monr OK pozriem 😀

vesi
26. aug 2010

@monr Moni, tak nemáme, teraz som sa pýtala kolegyne 😀 iba sušené.

monr
26. aug 2010

@vesi to je rýchlosť, ďakujem, si poklad,

tak skúsim zháňať ďalej 🙂

vesi
26. aug 2010

@monr nie je za čo, mala som kolegyňu prihlásenú na FB, tak som sa jej pýtala. neskúšala si niekde v zdravej výžive ?

monr
26. aug 2010

@vesi, to ma nenapadlo, ale sa čudujem, že ho nikde niet, vyrába ho ten istý výrobca ako ten čokoládový a ten dostať bežne. a vďaka za tip, keď sa mi bude chcieť skočiť do mesta, tak popozerám.

vesi
26. aug 2010

@monr ešte ma napadla aj lekáreň, v niektorých dostať všeličo 😀

monr
26. aug 2010

tak práve som sa dočítala na stránke výrobcu, že tí, čo im tie sójové nápoje balili, skončili spoluprácu, a najbližšie bude až o niekoľko mesiacov, aj to len v malom obale a fľaškovom.
skúsim pozrieť aj v dm-ke, tam zvyknú mávať tie alnatura výrobky.
a aby som nebola úplne off-topic, tak ho možno skúsim použiť aj do nejakého receptu 😀 😀 😀

monr
27. aug 2010

zohnala som v dm, mali sójové, ryžové a ovsené, len sú drahé ako šľak. Rozmýšľam, že to ovsené by sa dalo použiť na nejaké pečenie.

a dnes som piekla v pekárničke zapekané cestoviny.
a večer sa mi snáď podarí špaldový chlebík urobiť. Ak nie, tak zajtra, kúpila som podmáslí (cmar), tak nech využijem. 😉

alami
27. aug 2010

mne ten môj cmarový nejak moc nechutil, ale nevzdávam sa, ešte skúsim ten receptík od zuchy

a konečne som včera 1.x spravila mazanec, super je 🙂
a kúpila som si pomar.kôru, nech je brioška aká má byť 🙂