• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

27. februára 2017 
@erikasadek ja to chápem že by to tak malo byť, ale mne to tak nevychádza :angry: keď dám vajce musím dať viac múky, psycho :confounded:
Dnes pečiem po dlhom čase pivový chlieb a vzhľadom na nedostatok času na rýchlom tak uvidíme ako to dopadne. Zatiaľ mi všetky chleby na rýchlom dopadli lepšie ako na klasiku :grinning: čudné ale pravdivé. Všetkými spomínanú ospevovanú briošku sa stále neodvážim robiť po tom ako som s ňou dopadla prvý raz.... :frowning2: ach jaj,kedy nájdem na to odvahu?
28. okt 2010 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,ja akurat dopekam bagetky a vyzeraju super,uz sa na ne teším mnaaaam

29. okt 2010 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dnešná druha várka :grinning:
30. okt 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka jaaaaaaj no niekto sa dnes vyhral, že? :grinning: ako chutili? :wink: :slight_smile:
ja som s pečením pečiva urobila nedobrovoľnú prestávku,normálne mi skapal ventilátor keď som piekla rožky a kým sa to dá do poriadku ajajaj (pri tom mojom chlapovi doma :confounded: ) :frowning2: takže ja už len chlieb. Ináč tie rožky boli také nejaké divné, ešte som také zlé rožky nespravila :angry:
30. okt 2010 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab aj u nas je pecivova prestavka. Sice je vsetko funkcne, ale musim zacat trosku zhadzovat a pri pecive sa to neda. Ked upeciem chlieb, tak si dam 1 max. 2 krajce a mam dost, ale ked spravim rozky, tak zjem denne aj 5 a to akoze chutovky popri normalnom jedle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucha ty nemáš čo dietovať, tebe treba vyrábať mliečko pre drobčeka :grinning: :grinning: takže odlož chudnutie a daj sa zas na pečenie pečiva :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. okt 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab super, raz pazravost ospravedlnim tehotenstvom a potom, ze ved to kvoli mlieku :stuck_out_tongue_closed_eyes: To mi ostava zostat tucnou funou este veeelmi dlho :grinning:
30. okt 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no očividne pečieš dobré zdravé pečivo lebo podľa fotky nevyzeráš byť tučná :wink: :slight_smile:
30. okt 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab chutia skvele,prvu varku som robila pre mm na cestu isli rano na vychod zapalit sviečky tak mali na cestu,a dnes na obed druhu to mali detuchy na veceru :slight_smile:
30. okt 2010 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka bagetky vyzeraju skvele :wink: rozmyslam ze by som nieco podobne urobila :slight_smile: mohla by si hodit do placu recept?
31. okt 2010 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...neporadíte mi prosím kde by som našla recept na tú briošku...ďakujem!!!
31. okt 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka tie bagety vyzerajú stráááášne dobre, daj receptík :wink: :slight_smile:
31. okt 2010 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina05 str 204, múka hladká :wink: peč si ju kratšie , pozeraj cez okienko pred koncom, aby sa ti nespiekla, lebo sú potom dosť spečené kraje, ja som ju vypla 15min skôr a bola akurát
31. okt 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zzuzca :slight_smile:
@alami idem najst ten link na recept mam to na FB ozaj ty tam si ?

http://www.brydova.cz/recepty/domaci-pekarna/538-francouzke-spaldove-bagety :wink:
31. okt 2010 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami diky!!!!!!!!!
31. okt 2010 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja dnes pečiem buchty, tie sa dajú aj bez ventilátora ale už teraz mám blbý pocit z toho že mi nebude hučať :unamused: :wink: skúšam nové cesto tak som zvedavá
31. okt 2010 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, niektora ste tu davali link o mrazeni drozdia. chcem sa iba spytat, to drozdie vyberiete z chladnicky a sup rovno do pekarnicky? Alebo nechavate rozmrazit? Ako vam potom cesto vykysne, ked je drozdie este zmrazene?
dakujem :slight_smile:
1. nov 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka pokiaľ dávam program na cesto, alebo na dlhý, kde je aj ohrievanie, tak rovno z mrazničky. Ak rýchly, tak nechám vonku rozmraziť. ešte sa mi nestalo, že by sa cesto nepodarilo.
1. nov 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, tak já jsem už pekla 3X ty majolkové housky a vždycky super, ale te´d jsem dávala jinou majonézu a byla nějak více cítit, fakt je nejlepší asi ta hellmans.
Teď jsem dopekla na oběd pizzu, jej už se těším!

1. nov 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby.Po dlhom čase som vám prišla pozdraviť a kukám či pečiete.Ale hej to len ja klasika chlieb lebo nemám čas na iné pri tortách. :grinning: :grinning: No dnes som chcela žemle majonezové robiť tak prišla sestra na kávu už sa nezvýšil čas pri nich robiť tak som zas šupla len na chleba :grinning: :grinning: :grinning: Joj babenky nemáte dáky odskúšany recept aj s videom na pletenku?ja som jeden mala a už neviem kde to bolo.A linky si ja odkladať neviem. :unamused: Tak nemôžem urobiť pletenku deťom. :unamused: Dakujem vám. :wink:
1. nov 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka toto som včera našla a chystám sa to vyskúšať http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22952 taká chlebopletienka :grinning: :grinning: ešte som našla jedny zaujímavé pletienky ale neuložila som si ich :frowning2:
1. nov 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Manžel sa tváril že mi opravil ventilátor v rúre tak som sa dala piecť rožky. Vyhrážala som sa mu že ak to nebude fungovať keď sa budú piecť bude ním točiť on osobne :grinning: :grinning: na jeho šťastie nemusel :grinning: :wink:
1. nov 2010 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
možem sa pridať a niečo spýtať?Bohužial nemám cas vsetko prečítať ale rozhodla som sa kupiť domácu pekáren tento týžden aby som mohla piecť syncekovi chlieb bez alergénov ako mlieko,soja,sezam ktoré su takmer vsade v kupovanom pečive a on to nemože...

aspon co som stihla prečítať niečo na nete,tak sa mi pozdáva celkom Moulinex XXL,máte ju niektorá alebo aj inu a ako ste spokojné?

A nemohla by som vás poprosiť o nejaký základný recept na chlebík ktorý uz máte odskusaný?zo zmesi piecť nechcem,mám doma zatial špaldovu muku a biele muky klasika hladká,polohrubá.....máme radi celozrné chlebíky aj grahamové,rozne tmavé...biele takmer nekupujeme vobec

dakujem pekne za prípadné odpovede :slight_smile:
2. nov 2010 o 01:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, taky si přeji pekárnu od Ježiška :slight_smile: a naašla jsem super české stránky kde je hodně co čist o pekárnách i spousta receptů... mám dva favority maulinex xxl a eta delicca a nejspíš vyhraje ta druhá... Jinač libila by se mi i pekárna se sklopnými háky ale to už je cena trošku o něčem jiném..už se nemůžu dočkat až bude doma :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jo ještě ten link : http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
2. nov 2010 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ronja27 to je naša najobľúbenejšia stránka s receptami :wink: :slight_smile: máš tam aj super rady k prvému pečeniu, návody atď..odporúčam
@mukky mala som Moulinex požičanú, podľa mňa je dobrá, keď budem meniť pekárničku, tak aj ja kúpim Moulinexku
naozaj super chlebík, náš favorit: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098
dávaj si čisto vodu, keďže mlieko nemôžete, múku 250 hladkej chlebovej a zyvšok miešam celozrnné, ak nemáš sušené droždie tak 1/4-1/3 čerstvého
tú hladkú múku si určite daj, aby ti pekne nakysol :wink: no a pridávam ovsené vločky, otruby (to dávam do váhy múky) +navyše kopec semiačok
2. nov 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alami dakujem za odpoved :dizzy_face: ,len trošku tápam :grinning: ,kupila som si podvečer moulinex xxl baguette a neviem ešte presne ako na to..by som chcela skusiť ist piecť o chvílu chlebík,no musím si to ist vsetko naštudovať
2. nov 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky pozri si toto http://domacipekarny.dama.cz/rady.php hlavne aby si mala správny postup - najprv tekuté - potom múku, to je dôležité.Tam to máš všetko pekne vysvetlené :slight_smile:
2. nov 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
@alami tak nedávno mi dopiekla pekárnicka,ale chclebík sa mi vobec,ale vobec nevydaril :cry: :cry: :pensive: :grinning: ,ani nenakysol,bol uplne suchy a rozmrvený....niekde som urobila urcite chybu,aj ked som isla takmer podla receptu...

ale aj tak TI dakujem za rady,ja som skusila recept z toho dvd co mi pribalili :confused:

ale podla mna tam islo vela oleja,.na 640 g muky podla receptu šlo deci aj nieco oleja :confused: ,zdalo sa mi to vela aj tak tak som dala len deci...a muku som pomiesala,300 g hladkej,340 špaldovej,30 g cukru,2 a pol lyzicky soli,susené drozdie 2 kav.lyzicky a pridala som trosku kminu,trosku vlociek a lanove semienka....

program 5 a bolo to na 1 kg chlebíka...tak neviem,ale zajtra urcite skusam este raz,ale uz hadam iny recept :grinning:

dievcatá,ktorá máte moulinex xxl nedali by ste mi prosíííím presný recept a presný program ako ho správne upiecť?
3. nov 2010 o 02:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som zabudla este slo do chleba 195 ml vody.....
3. nov 2010 o 02:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alebo chyba bola v múke ze som dala vela tej špaldovej?no nic,dnes uz nic nevyhutam :grinning:
3. nov 2010 o 02:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok