Použitie sušeného mlieka alebo smotany do vianočného pečiva
Dnes o 10:44
Rada by som skúsila jeden recept na vianočné pečivo.
Takmer v každej obmene toho receptu, sa má použiť sušené mlieko. Skúsenosti s týmto nemám. Okrem toho, že je drahé,viem, že ho nepotrebujem celé ani omylom. Sušená smotana sa dá kúpiť v menšom balení .Viete poradiť prosím?
Ďakujem 🙏
a prečo ho nespotrebuješ? vôbec mlieko nepiješ?
Ja som Rafaelo gulky robila, zostalo mi PRE a to uz po mesiaci otvorene dietaru dat nesmies ( to by to ani nechcelo), tak som to takto likvidovala.

@allisian sušená smotana nie je smotana,pozri si zloženie
Glukózový sirup, Rastlinný olej kokosový, Stabilizátory (citrany sodné, fosforečnany draselné), Mliečne bielkoviny, Emulgátor (mono- a diglyceridy mastných kyselín), Protihrudkujúca látka (oxid kremičitý), Farbivo (karotény)
alebo vyrobený z glukózového sirupu, plne stuženého rastlinného tuku (24 %), modifikovaného škrobu a mliečnych bielkovín.
Sušené mlieko je vyrobené odstránením vody a teda nie sú v ňom žiadne iné pridané "dobrotky" je to čisté mlieko