Problém s Palmarinom

kakali10
18. okt 2018

Ahojte žienky, nikde som nenasla tuto diskusiu, tak sa vas chcem spytat ci sa stava aj vam ze niekde jete zakusok a ked ho zjete viac tak vas zacne ako keby pichat v krku, moja mama hovori ze ju picha za usami .. prevdepodobne z palmarinu 🤷🏼‍♀️ Chcem robit tortu a neviem teda cim ho nahradit, asi maslom? Stava sa to aj vam?

catherinah
18. okt 2018

@mirage boli to fajnovo hostia a vyslovene som sa ich pýtala, či vidia rozdiel.

katren
18. okt 2018

@deti95060810 ja kupujem len z cukrarni, kde robia s maslom, kokosakom, kokosovym cukrom a pod...ano, su drahsie, ale zdravie mi ju prednejsie ako peniaze 😉

katren
18. okt 2018

@aneta132 kokosovy olej...

dilino
18. okt 2018

@deti95060810 presne tak ako pišeš robia s tukom a nie maslom aj tie domáce cukrárky peču tiež s herou,palmarinom nie z maslom

kallanchoe
18. okt 2018

Fuuha ako sa to tu zvrtlo🤣. No ja na cesto pouzivam heru.popripade co mam po ruke😂 vacsinou teda heru. Ale plnky robim z masla klasickeho,lebo to mi pride, ze to sa je to maslo surove a to by som asi heru nezjedla. Plnky robim maslove malokedy.Mam rada skor lahsie plnky ako tvarohove,mascarpone,kysla smotana,pudingove..... Cesto som par krat skusala z masla,ked som doma nemala heru,ale uz sa mi stalo,ze cesto nevyslo a pri takom recepte ktory robim roky..... Asi na niektore recepty je vhodny ten tuk na pecenie....ale na plnky nieeee.

asia83
18. okt 2018

@iwesska Do plnky som nikdy rastlinný tuk nedala, tam nepatrí. No napríklad lístkové, linecké koláče, pečivo, pečené buchty, záviny, tam iba rastlinný tuk. Môj muž je náročný, on mi dáva spätnú väzbu. Keď vám chutí s maslom to, kde patrí rastlinný tuk, dobre, jedzte si to, je to vaša vec. Nám chutí viac nadýchané, ľahké cesto. ☺

nicoli02
18. okt 2018

@kallanchoe keď plnku nejakú, tak klasické maslo, keď napríklad do cesta nejakého tak tiež dávam väčšinou heru, je to taká klasika, veľa receptov mám na tento štýl po mojej starkej ešte 🙂
ale ako si napísala veľa spraví to o aký recept ide 🙂

lula3108
19. okt 2018

@asia83 linecke cesto s herou? pecivo? neviete nahodou preco sa to vola maslove pecivo alebo maslove cesto? lebo sa tam dava maslo a nie ziadne oleje nechutne...ja peciem vsetko na vianoce (a to teda robim 18 druhov) len s maslom a ano viac sa s tym natrapim ale ta chut je milionkrat lepsia...to som asi este ani nepocula aby sa do lineckeho cesta davala hera 😵

iwesska
20. okt 2018

@asia83 Moja mama robi linecke aj zaviny len s maslom a su fantasticke. Svokra robi vsetko len s tukom a viem to rozoznat aj so zavretymi ocami.Je to mastnejsie a uz po 1 kusku mi je tazko od zaludka. 😛 Nikto to od nej od nas nechce jest,lebo su zvyknuti na menej mastne. Fakt som este nejedla "nadychany" kolac z rastlinneho tuku.

iwesska
20. okt 2018

@aneta132 Alsan pouziva kamoska

aneta132
20. okt 2018

@iwesska dakujem.zaujimave to som este nevidela ale vyskusam

romiada
20. okt 2018

@aneta132 ten palmarin iba 🙄 presne som si pozerala obsah lebo svagrinina dcera nemoze ziadne mlieko a bolo mi ľuto robiť tortu (s maslovou plnkou) s tym ze by si ona vobec nemohla dať. A Palmarin je jediny ktory neobsahuje ziadne stopy mlieka...Hera ma tusim nejaky podiel srvatky

iwesska
20. okt 2018

@aneta132 https://www.bioland.sk/tuky/margarin-alsan-bio-... - v bio obchodoch to maju. Je to tiez smes rastlinnych tukov,ale ti co maju alergiu na bkm inu moznost nemaju a toto je pouzitelne aj na chleba,co taky Palmarin,Hera nie je.

aneta132
20. okt 2018

@romiada ved to proste niekedy to nejde ani s maslom bohuzial a ja milujem aj mascarpone plnky aj s tvarohom ale nemozem.Som zvedava ako a co budem piect tieto vianoce.Som z toho nestastna.Asi len kolace s palmarinom nejake suche.

vroni
20. okt 2018

@aneta132, ani bezlaktozove maslo? Naslahane rastlinne slahacky? (Videla som kokosovu aj mandlovu)

aneta132
20. okt 2018

@vroni bezlaktozove nic to je pre tych co maju laktozovu intoleranciu.Rastlinne slahacky asi ano a to sa kde take da kupit este som to nikde nevidela

terezka1947
20. okt 2018

Tiez som zacala piect viac z masla,no a citit rozdiel....ale pozitivny...aj suche pečivo,ci medove platy...vsetko super.chut.

vroni
20. okt 2018

@aneta132, v bioobchodoch ich mavaju, na nete tiez dostanes. Pozriem doma linky, teraz som na cestach.

aneta132
20. okt 2018

@vroni dakujem kuknem ale nikde blizko bio obchod nemam.Tak kuknem na nete

osky
20. okt 2018

@aneta132 ak si.alergicka na mlieko,mozes pouzit aj normalny kvalitny olej-olejova piskota je vyborna.jediny problem je ze to funguje iba z bielej muky.olejova piskota z celozrnnej muky u.mna vysla vzdy zbita...
ALE
Mozes urobit ze si das pol kokosovy olej a pol olivovy /alebo iny klasicky tekuty/ a to uz funguje v pohode.
Inak na piskotu kde vyslovene nechcem maslo ,pouzivam kokosovy tuk.
Funguje super s akoukolvek mukou.
Ten sa vsak nehodi do lineckeho cesta na vykrajovanie.
Na cesta do formiciek sa da ale treba ho dobre rozrobit s ostatnymi prisadami

aneta132
20. okt 2018

@osky To je super.dakujem.Tento rok som len zistila alergiu na mlieko.Tak zrejme budem cez vianoce experimentovat.Dakujem za rady moc

vroni
20. okt 2018

Tu maju mandlovu aj kokosovu slahacku: http://www.vegana.sk/e-shop/produkty.php?id=733...

aneta132
20. okt 2018

@vroni Dakujeeem🤗

romiada
20. okt 2018

@aneta132 svagrina hlada vzdy alternativy masla pre dceru v tych vselijakych Bio obchodoch. Viem ze kupuje nieco na rastlinnej baze a pouziva vsetky tie sojove, kokosove a ryzove mlieka miesto smotany. Ale minule urobila kremese z tej rastlinnej slahacky...Ti poviem pre mňa čisty grc...bolo to ťažke a mdle. Ja mať alergiu na mlieko tak sa zblaznim ..milujem syry, acidko....😓😥

romiada
20. okt 2018

Inak posielam par tvrdeni českych vedcov na temu kokosovy tuk.....https://www.novinky.cz/clanek/horsi-nez-sadlo-c...

vroni
20. okt 2018

@romiada, ta “vedkyna“ sa par dni na to za svoje prehnane vyjadenia ospravedlnila. Tiez je to dohladatelne na nete.

aneta132
21. okt 2018

@romiada Ved prave ja som tiez strasne syrova a acidko milujem aj bryndzu som z toho nestastna ze to nemozem.Takisto sladke mliecne cokolady na tych som bola doslova zavysla a teraz ach prekopat cely jedalnicek a sledovat kazdu potravinu.

vroni
21. okt 2018

@aneta132, mliecnu cokoladu si spravis doma. Kakaove maslo, cukor a susene kokosove mlieko (ine som susene nevidela), mozes tak aj polevu urobit (menej mlieka), cokoladu, bonbony...

aneta132
21. okt 2018

@vroni jeeeee dakujem za tip