Problém s Palmarinom

kakali10
18. okt 2018

Ahojte žienky, nikde som nenasla tuto diskusiu, tak sa vas chcem spytat ci sa stava aj vam ze niekde jete zakusok a ked ho zjete viac tak vas zacne ako keby pichat v krku, moja mama hovori ze ju picha za usami .. prevdepodobne z palmarinu 🤷🏼‍♀️ Chcem robit tortu a neviem teda cim ho nahradit, asi maslom? Stava sa to aj vam?

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
18. okt 2018

To sa este robi s palmarinom? My robievame len maslove plnky

osky
18. okt 2018

Margarinove plnky a taktiez cesta su najväcsi humus.
Nielen pre chzt ale i pre zdravie.
Vezmi prave maslo ak chces klasiku.
Ak nieco lahsie,tvaroh.
Mascarpone ci slahacka su tiez tazke na zaludok ale urcite su na tortu super volba.nie ako margarin

mila23
18. okt 2018

Zienky, moja svokra vsetko iba s margarinom....bleeeee.....

januska20
18. okt 2018

Už veľmi dávno používam iba maslo, ani heru a už vôbec nie palmarin

asia83
18. okt 2018

@kakali10 Ja používam z rastlinných tukov (keďže sú recepty, kde sa nedajú nahradiť maslom, drahým mascarpone či vzduchom, ako by si moderné mamičky priali) IBA Heru.

mila23
18. okt 2018

@asia83 Hera je lepsia ako Palmarin? Lebo mne to pride skoro to iste

lula3108
18. okt 2018

@asia83 tak to je podla mna uplna blbost ze su recepty kde sa neda hera nahradit maslom...praveze komplet vsetky recepty su na MASLO, prave kravske a nie tieto hluposti, to si len zeny ulahcuju, lebo s maslom sa tazsie pracuje, kedze je tuhe a vie cesto zrazit ak si nedate pozor na teploty...ked poznate recept kde sa neda pouzit maslo, budem rada ked mi ho ukazete, lebo ja peciem v podstate 10 rokov a nikdy som ziadnu heru ani palmarin nepouzila, vy vobec viete co za hnus to je? si rovno celu tortu namocte v oleji, to je to iste

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
18. okt 2018

@lula3108 Moja zlatá. Ja som tiež piekla IBA s maslom, aj recepty, kde išiel rastlinný tuk. Premastené, ťažké koláče som tak akurát dosiahla, lebo maslo cesto nenadýcha, ale udupe. A dosť, som povedala. Odvtedy pekne podľa receptu, keď Hera, tak Hera. To je podľa mňa najlepší rastlinný tuk.

asia83
18. okt 2018

@mila23 Hera je chutnejšia, podľa mňa.

iwesska
18. okt 2018

@asia83 A kde konkretne sa neda nahradit Hera maslom? Peciem vela,Heru som este nikdy nekupila,vsetko sa vzdy podarilo s maslom,tak neviem teraz kde je chyba😕

zlatovlaska123
18. okt 2018

Zákusky s palmarínom, herou a pod. nemôžem ani cítiť, chuti a vôni masla sa nevyrovná nič. V živote by som si nepokazila koláč alebo tortu niečim takým, radšej si pár eur priplatím za maslo a tá chuť stojí za to a je to aj zdravšie, tie rastlinné tuky sú humus.

katren
18. okt 2018

@asia83 vsetko sa da nahradit 😉

osky
18. okt 2018

@asia83 teda toto ziram.
Cesto ubije?
A Hera nie?
Ja tiez peciem len s maslom.kam.ide Cera davsm.kokosovy bio tuk-nie ten lacny rafinovany za par centov.
Nemam ubite cesto ani kolace.to teda pocujem prvy raz.ved margarin vymysleli lebo maslo bolo odjakziva velmi drahe.
A margariny pouzivaju zeny aj na plnky pravw lebo drzia tvar a netopia sa tak.ale chut je hnusna.taha sa to oo jazyku ustach...no hnus

vroni
18. okt 2018

Fuj, nepeciem s umelou hmotou. Davam maslo, na vyslahanom masle nic ubite neexistuje. Ak niekomu chuti pecena podrazka, prosim. Ale ja ropu tankujem do auta a nepouzivam ju do kolacov. Maslo, mast ci kokosovy tuk, rozhodne ziadne umele nahrady.

catherinah
18. okt 2018

Upiekla som dva rovnaké koláče. Jeden s maslom a jeden s palmarinom.
Nikto nezistil rozdiel.

deti95060810
18. okt 2018

si myslíte že cukrárne pečú s maslom? zákusky by boli neskutočne drahé...😉
ja dokážem piecť aj s maslom, a s herou, palmarínom - mne je to jedno... pečiem roky rokúce....

kakali10
autor
18. okt 2018

Fuha ,sa to tu pekne zvrtlo 😄
@fefe123 by si sa cudovala ale robia.. Stretavam sa s tym velmi casto ked niekto pecie, dokonca dnes som pozerala recepty na struhany tvarohovy kolacik a našla som asi sedem receptov kde sa pouzil prave palmarin. A dovod preco sa pytam ci ho mozem nahradit maslom je, ze nie som velmi zbehnuta v peceni, po pravde len zacinam 🙂

vroni
18. okt 2018

@deti95060810, nic take si nemyslim. Preto nekupujem hotove kolace. Citim tam tu pachut a vadi mi. Ale vianocny stromcek peciem z Ramy. Lenze to je ozdoba, nikto ho u nas neje. Kym sme minuly rok nemali navstevu z Nemecka, co zbodla aj ten. Ale ti by zhlti aj tie podrazky.

deti95060810
18. okt 2018

@kakali10 ak začínaš tak kľudne palmarín...alebo aj heru, héliu.....ja som v tomto zbehlá, ja pečiem z toho čo mám po ruke....

deti95060810
18. okt 2018

@vroni však v pohode....pečieš z toho čo ti chutí...

petulda333
18. okt 2018

Ja peciem aj s maslom aj s palmarinom/herou...niektore kolace mi viac chutia bez masla a kvoli drobcovi co nesmie mliecne produkty pouzivam prave tie nahrady

deti95060810
18. okt 2018

@vroni no vidíš a z Nemecka...aj to im bolo dobré...😉

vroni
18. okt 2018

@deti95060810, ved, vymiename si skusenosti, nevyhlasujeme maslovu (ci margarinovu?) vojnu 😉

vroni
18. okt 2018

@deti95060810, ved prave, ze z Nemecka. Ich kolace su za trest!!!

mirage
18. okt 2018

@catherinah Tak ja by som rozdiel zistila..Zalezi komu si piekla..😁

mirage
18. okt 2018

@deti95060810 prave preto mi klasicke palmarinove zakusky z cukrarne nechutia.Umelina.

kakali10
autor
18. okt 2018

Prave nechcem pouzit palmarin ani nic podobne, lebo ako som spominala, picha ma z toho v krku. Som najprv myslela ze mi sibe ale to mam pokazde a ma to aj mama. Pouzijem to maslo, dakujem 🙂

aneta132
18. okt 2018

Mna by skor zaujimalo co sa da pouzit namiesto masla este okrem margarinu kedze som alergicka na mlieko