• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recepty na rýchle varenie

7. októbra 2012 
zofa tu francuzsku pochutku vyskusa, len muzovi tam budem musiet aj sunku pridat :sweat_smile:

a ten druhy recept sa potom ako serviruje??vyklopi sa to, alebo sa to papa z hrnceka???
22. sep 2009 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ten syr sa vyklopi na tanier.
Tak tvoj muz je potom ako moj :grinning:
22. sep 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi hej, lebo kazdy den potrebuje maso, jeho neakym granatirom nenachovam :frowning2:

a som aj nazoru ze chlap sa potrebuje najest, tak varim masko kazdy druhy den :unamused:
22. sep 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja mam masoveho muza, takze u nas dost ficia zapekane jedla, to len nahadzem do zapekacej mise a nemusim sa velmi starata je to relativne rychlo

Sedliacke kura>
do zapekacej misy vlozim zemiaky nakrajane na platky, rozporcovane kurca, nakrajanu cibulu(vacsiu/u nas ju mame radi, tak aj 2), 2 nakrajane mrkvy, slaninku na kocky, bobkovy list, rozmarin, osolim a na vrch opat platky zemiako osolim aposypem paprikou, podlejem vodou(pivom) a dam zapiect ( asi50 min)

Dozapekacej misy naukladam zemiaky na platky, cibulu, trosku udeneho masa nakrajaneho na kocky, bryndzu rozmiesanu so smotanou(aj mliekomako ma kto rad), sol, opat zemiaky a zapekamasi 30 min

Do zapekacej misy dam nakrajane kuracie prsia, alebo vykostene stehna, papriku, paradajku, vela cibule, citronovu stavu, postruhany zazvor,sol korenie, prip. paprikastiplava a zapekam asi 20/30 min

tento prispevok je o zapekani :grinning:
snad niekoho inspiruje :wink:
22. sep 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je recept na "zemiakove " cesto ,ktore nie je zo zemiakov ale z rohlikov a vyuzijete ked robite pirohy,gombolce,sulance...
4-5 rohlikov nakrajane na kolieska, mlieko, polohrubu muku, stipku soli, stipku soda BB. Rozky nakrajane dame do misky, polejeme mliekom tak, aby boli mliekom nasiaknute. Nechame tak 10-15 minut. Potom prisypujeme polohrubu muku. Dame len tolko muky, kolko hmota prijme, do cesta pridame sol, sodu bikarbonu, miesime a prisypeme este trocha muky, aby sa cesto nelepilo.Vyvalkame, urobime sulance alebo pirohy a hned dame varit do osolenej vody. Po 4-5 minutach skusime jeden sulanec, ci je ok. Po vyplavani sulancov /pirohov/navrch
vyberieme, preplachneme studenou vodou, posypeme posypkou a polejeme rozprazenym maslom a cukrom a podavame. MNAM a MNAM...
23. sep 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zofa,salky ktore pouzivas na vysmazany syr bez smazenia - su 2dcl? lebo my pijeme z pollitrovych caj :grinning: a su nejake "vynimocne"? aby mi to nepopraskalo v rure. dik
23. sep 2009 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nadhera pouziva 2 - decaky a mozno su aj trochu vacsie :unamused: Ale su to tie jednofarebne, lacne a este mi nepopraskali :wink:
23. sep 2009 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,

tu je megarychla cina :

kuracie, alebo morcacie mäso sa nakraja na tenke rezanceky, podla chuti ale aspon 5 polievkovych lyzic na cca 500 g mäsa)sa prida sojova omacka ( ja pouzivam tu bez glutamanu - Kikoman )a trocha oleja.Vsetko sa premiesa a necha v chladnicke. takto to vydrzi aj 2-3 dni. Potom sa to supne na panvicu s trochou oleja, trosicku sa podleje vodou a dusi. Robim k tomu celozrnnu ryzu, jasne ze môze byt aj normalna a uhorkovy salat. Je to velmi, velmi rychle a fakt dobre.

Cervene mäso :

bravcove stehno, kuracie, alebo morcacie mäso sa nakraja na tenke rezanceky. Prida sa velka cibula nakrajana na male kusky, cervena mleta paprika, kecup- pomerne vela, asi pol lyzice horcice, trosku worcesterovej omacky, stipka pras. cukru, mlete cierne korenie, trosku kari a olej.Aj toto vydrzi v chladnicke aj 3 dni. Supne sa to na panvicu na olej, oprazi sa, podleje trochou vody a dusi sa. Najradsej to mame s opekanymi zemiakmi, no vyborne to je aj s chlebom. A este cerstva uhorka ako priloha.-mnam

No a pomerne rychla je aj plnena paprika a ak si kupis uz pomlete mäso, je to este rychlejsie :grinning: :grinning: :grinning:

Vela varim aj z tofu, to mam do 30 min. vzdy hotove, no nie kazdy to ma rad, ak bude zaujem, poslem par receptikov.
27. sep 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som robila recept od Zofi.Ten vyprážaný syr bez pečenia tak bol supééééééééééééééér.A ešte lepšie vyzeral. :grinning: :grinning:
27. sep 2009 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daducha a megarýchlu cinu netreba posolit???
sa mi to celkompozdava, len ja by som to asi este posolila, alebo netreba??sojova staci?? :confused:
28. sep 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cessy, ak chces môzes solit, no mne je sojovka slana dost..
1. okt 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby super sa to tu rozbehlo :wink: zajtra idem skusit ten vysmazany syr bez smazenia...vyzera to supeeeer :wink: :wink: :wink:
6. okt 2009 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanam ja sem obcas nahliadnem a ziadne nove recety... :frowning2:
hadam este neake pridate.. :sweat_smile:
6. okt 2009 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robim jednu dobrucku cinu, ale teraz sa mi nechce ist pre knizku a napisat ju sem :sweat_smile: .

asi zajtra :wink:
6. okt 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: cessy
6. okt 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridam aj ja par receptov , ale chce to cas :grinning: poradte, co robite, ak sa vam zvysi ryza a nechcete ju vyhodit.
7. okt 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofi no co som lenoch lenivy, uz som ju aj na nete hladala ze to len skopirujem, ale nenasla som :angry:
7. okt 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky,
zasa som tu :grinning:
Gulky z tuniaka.
konzervu tuniaka vo vlastnej stave, 1 vajce, petrzlenova vnat, struhanka, 1PL muky, olej, sol, cierne mlete korenie.(koreniny podla vlastnej chuti)
Konzervu tuniaka zlejeme a dame do misky. Zmiesame ho s vajcom, nasekanou petrzlenovou vnatou, pridame sol a korenie a premiesame. Pridame struhanku a muku a znovu premiesame aby sa vsetko spolu spojilo.
Robime gulky a dame ich na 15 -20min. do chladnicky. Mali by sme ich mat 20 ks:grinning:
Gulky dame na pomasteny plech (najlepsie na papier na pecenie alebo alobal) a pecieme vo vyhriatej rure asi 15 az 20 minut(pokial nebudu gulky upecene do zlata a chrumkava)
Dufam, ze ste to pochopili, lebo pisem ako tatar :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sorry :wink:
7. okt 2009 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz rozumiem aj tatarskej reci :grinning:
7. okt 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zofa a co k nim? len tak naholo? :wink:
7. okt 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My k nim jeme zemiakovu kasu :grinning:
7. okt 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mnam,len ci sviste to zjedia. tuniaka ja na kila zvladnem. :grinning:
7. okt 2009 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zofa,tak medzi nami zenami,kde zijes? v akej dialave? :wink:
7. okt 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V Anglicku, preco, chces ma prist zaskrtit, ked to deturencom nebude chutit? :grinning: :sweat_smile:
7. okt 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ee,do takej dialky? ja lenze kde to nazivas so svojimi malymi dvojickami. :grinning:
7. okt 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ak sa my maly nezobudi, tak idem pridat receptik :dizzy_face:
7. okt 2009 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
china od maminy :grinning:

0,5kg kuracieho masa
1 velka lyz.oleja
1 velka lyz.sojovej omacky
1 velka lyz. worcestru
1 velka lyz. solamilu
1 mala lyz.cukru
1 mala lyz. papriky
1 mala lyz. korenia
1 mala lyz soly

vsetko spolu zamiesame a pridame nakrajane na pasiky masko. nechame odlezat 24 hod v chladnicke a opekame na oleji.
7. okt 2009 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tu je ten recept, ja to uz nedavam ani odlezat na 24 hod. hned to robim a je to tiez dobre.
7. okt 2009 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zofa ja som take gulky robila, ale namiesto tuniaka tam isiel spenat a na drobno pokrajana cibulka :wink:
tiez boli mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. okt 2009 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak pridam aj ja jeden receptik:
500 gr.kuracie prsia
4 vajcia-surove
4 lyzice solamylu
1 pohar leco
1 mala lyzicka vegety

postup je rychly:kuracie prsia nakrajame na make kusky(kococky),pridame vajcia,solamyl a vegetu.Kto chce moze trochu mleteho korenia.Najlepsie je to pripravit vecer.Cez noc nechate postat v chladnicke a pred podavanim si date na panvicu olej a date tuto zmes vysmazat.Tvarujete to asi ako harulu(zemiak.placky).Smazite to pomaly asi 4-5 min.z jednej strany a potom to obratite a takisto z druhej strany.
K tomu zvyknem uvarit alebo zapiect zemiaky a uhorku.Je to fakt chutne a rychle.Tuto zmes mozete mat v chladnicke kludne aj 3-4 dni.Cim dlhsie,tym sa masko rychlejsie urobiii.Fakt ODPORUCAM!!!!
9. okt 2009 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok