Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj
Recepty
hanam
10. sep 2009

Recepty na rýchle varenie

Potrebovala by som poznat nejake super rychle recepty na varenie. Mate nejake osvedcene. Lebo moj muzik je stele hladny a ja pri babu nestiham 😉
kibuk
13. okt 2009
zofa ja len tolko vyskušala som si gulky z tuniaka a su vyborne a tiež ich odporučam mnam pridavam aj ja niečo 🙂
Potrebujeme: karfiol,zemiaky,dve vajcia,salam,olej,soľ,smotanu na varenie.

Postup: karfiol obvarime v slanej vode,scedime a dame na bok.Medzitym si uvarime vajička na tvrdlo,pokrajeme na kocky aj salam nakrajame na kocky.

Vezmeme si zapekaciu misu omastime olejom,dame zemiaky pokrajane na kolieska a posolime,poukladame karfiol a medzi to rozsypeme vajce a salam,posolime a dame dalšiu vrstvu zemiakov,Nakoniec zalejeme smotanou na varenie.

Dame do vyhriatej rury na 180 stupnov a pečieme kym nebudu zemiaky mäkke.

Dobru chuť!! a mnam

ešte niečo z kuracinky
Kurča po jordánsky
Postup: Kurča rozporcujeme,jednotlivé kusky poslíme a obalíme v práškovej škorici.Rozložíme ich na suchy pekáč.Očistené zemiaky nakrájame na kolieska,posolíme a zakryjeme nimi kusky kurčaťa.Medzine položíme kolieska cibule a stručiky cesnaku-tiež na koliska nakrajany.Navrch poukládame plátky masla.Takto pripraveny pekáč podlejeme asi 1dcl vody,zakryjeme a vložíme do minimálne rozohriatej rury.Po štyridsiatich minutách vyberieme pekáč a celu masu premiešame s kečupom.Znova ho vložíme do rury ale už odkryte a ešte zhruba 20 minut podusíme,kym nebudu zemiaky mäkké.Podávame teplé,bez príloh.

a ešte jeden mnamky
Cuketa plnena syrom

Potrebujeme: 4 cukety 2 vajcia 1 väčšia cibuľa 2 PL oliv. oleja cesnak soľ, korenie 300g syra (ja dávam EIDAM)

POSTUP PŘÍPRAVY

POSTUP:
Umyté cukety ošúpeme a pozdlžne prekrojíme na polovicu, lyžičkou z nich vyberieme dužinu.
Na panvicu dáme oliv.olej a osmažíme nadrobno nakrájanú cibuľu. Potom pridáme nakrájanú cuketovú dužinu (ked som to robila na začiatku vyberala som zrniečka, no teraz ich už nechávam tam), pridáme pretlačený cesnak, soľ, korenie, prikryjeme a podúsíme, občas premiešame. Necháme vychladnúť. Do vychladnutej masy pridáme vajcia a postrúhaný syr, podľa chuti prisolíme.Plnkou plníme cukety a dáme ich na vymastený pekáč zapiecť pri 200C pečieme až kým nie je plnka hnedkastá.
zofa
14. okt 2009
Som rada kocky, ze Vam papanica podla mojich receptov chuti 😉
tehulka_mk
7. okt 2012
Vie niekto poradit stranky na rychle recepty? Ale nejake konkretne.. 🙂 Teda konkretny link,nie tak,ze pohladaj na mimibazari.. Dakujem 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli